Moja Woda - odbierz dotację do 6000zł. Sprawdź.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Sauny ogrodowe w stylu skandynawskim

Sortuj według:
1
1


Zagospodarowanie ogrodu lub działki to niewątpliwie ciekawa, choć czasami trudna rzecz. Aby w odpowiedni sposób użytkować wolną przestrzeń, warto skorzystać z praktycznych rozwiązań, które jednocześnie okażą się też świetnym pomysłem pod względem wizualnym. Obecny rynek proponuje nam naprawdę wiele intrygujących pomysłów, na które coraz częściej faktycznie się decydujemy. Oczywiście aby zdecydować się na pewne rozwiązania, trzeba na samym początku ocenić wszelkie aspekty dotyczące naszego terenu i tego, na ile będzie funkcjonalny po zastosowaniu poszczególnego pomysłu. Jednym z niewątpliwie ciekawych i nowoczesnych rozwiązań jest zamontowanie małego pomieszczenia jakim jest sucha sauna.


Czym charakteryzuje się sauna skandynawska?


Obecnie zwyczaj saunowania można głównie skojarzyć z krajami Skandynawskimi, takimi jak Finlandia. Zasadniczo to właśnie ją można nazwać "ojczyzną" sauny, gdyż to tam jest ona najpopularniejsza i najczęściej używana. Można wymienić różne rodzaje saun. Może to być zarówno sauna sucha jak i sauna mokra. Sauna skandynawska, inaczej zwana też jako sauna fińska znajduje się w większości domów w Skandynawii. Sauny fińskie wykorzystywane są co najmniej raz w tygodniu, a w porze letniej praktycznie codziennie. Co ciekawe, to właśnie Finom przypisuje się odkrycie, że nacieranie swojego ciała śniegiem po wyjściu z sauny, pomaga zahartować organizm. A jak wiadomo, u mieszkańców krajów północy łatwiej o niedobór witaminy D3.


Zalet korzystania z sauny fińskiej, czy też sauny parowej jest naprawdę wiele. Sauna fińska ogrodowa służy głównie do tego, aby naprzemiennie stosować ciepłą (w postaci pary) i zimną, a wręcz lodowatą wodę, w celu przegrzania całego ciała, a następnie jego ochłodzenia. Zabieg, jaki oferuje nam sauna ogrodowa fińska niezwykle pozytywnie wpływa na cały organizm. Odpręża, oczyszcza skórę, a także leczy różnego rodzaju schorzenia, np. infekcje. Fińska sauna to przede wszystkim świetne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z naczyniami krwionośnymi. Tego rodzaju łaźnia fińska, czy też po prostu sauna fińska sucha zalecana jest tak naprawdę każdemu, jednak warto mimo wszystko najpierw taką chęć skorzystania z niej skonsultować z lekarzem. Warto sprawdzić również takie produkty jak sauna ogrodowa na drewno, balie drewniane, chaty grillowe, altana ogrodowa drewniana, hobbitowe domki, sauna beczka ogrodowa, czy też plastikowe zbiorniki na wodę.


Jak powinno się korzystać z sauny i jaka powinna być temperatura w saunie suchej?


Otóż przede wszystkim przed rozpoczęciem takiego seansu jaki zagwarantuje nam fińska łaźnia, sauna zewnętrzna, sauna parowa, sauna norweska, sauna szwedzka, czy też inny rodzaj sauny, powinniśmy dokładnie się umyć i osuszyć całe ciało ręcznikiem. Nie zaleca się uprawiania wzmożonej aktywności fizycznej, ani spożywania wszelkich posiłków przed takim zabiegiem. W pomieszczeniu jakim jest sauna fińska zalety której można wymieniać bez końca, najważniejszy jest relaks, unika się rozmów oraz zbędnego chodzenia. Zaleca się 15-30 minut odpoczynku, aby móc się całkowicie zrelaksować i pozbyć różnych stresów nagromadzonych w ciągu ostatnich dni. Natomiast jeśli chodzi o temperaturę, wówczas jest to zależne m.in. od tego, jakiego rodzaju saunę ogrodową posiadamy. W kwestii sauny suchej warto wiedzieć, że charakteryzuje się ona znacznie wyższą temperaturą niż w przypadku parowej sauny. Średnio panuje w niej od 85 do nawet 120 stopni Celsjusza. Z kolei wilgotność powietrza wynosi od 5 do 15%. Takie warunki stwarza nam specjalny piec elektryczny, który nagrzewa kamienie oddające ciepło. Środek takiego pomieszczenia jest zazwyczaj opalany drewnem.


Już po kilku takich zabiegach, zarówno w saunie mokrej jak i suchej możemy odczuwać duże zmiany w kwestii naszej kondycji i ogólnego samopoczucia. W przypadku sauny mokrej górną granicą temperatury jest zwykle około 90 stopni. Tego rodzaju sauny ogrodowe cieszą się dużą popularnością, dlatego serdecznie zachęcamy do przejrzenia naszych ofert, wśród których można znaleźć sauny o różnych wielkościach i odmianach, a także w przeróżnych cenach. Ceny takie są oczywiście uwarunkowane wieloma czynnikami. Na naszej stronie możesz dowiedzieć się również wielu ciekawych informacji, dlatego zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem!