5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Kompostownik - plastikowy pojemnik na kompost

Sortuj według:
1
wiadro-ogrodowe-30-litrów

Wiadro ogrodowe 30l

137 zł

Darmowa dostawa

wiadro-ogrodowe-45l

Wiadro ogrodowe 45l

147 zł

Darmowa dostawa

wiadro-ogrodowe-70l

Wiadro ogrodowe 70l

157 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik ECO-King 400l - 0,4m3

Kompostownik ECO-King 400l - 0,4m3

397 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik-ECO-King

Kompostownik ECO-King 400l - 0,4m3

397 zł

Darmowa dostawa

 Kompostownik-ECO-King

Kompostownik ECO-King 600l - 0,6m3

427 zł

Darmowa dostawa

 Kompostownik-ECO-King

Kompostownik ECO-King 600l - 0,6m3

427 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik-Thermo-King-400l

Kompostownik Thermo King 400l - 0,4m3

457 zł

Darmowa dostawa

 Kompostownik-Thermo-King

Kompostownik Thermo King 600l - 0,6m3

497 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik-Thermo-King-900l

Kompostownik Thermo King 900l - 0,9m3

637 zł

Darmowa dostawa

1

Kompostownik ogrodowy dopasowany do Twoich potrzeb


Obserwując dokładnie rynek, od wielu lat zauważyć można wzrost popularności trendu, który związany jest bezpośrednio z życiem w stylu ekologicznym. Do jego najważniejszych elementów zaliczyć można zaprzestanie stosowania substancji chemicznych w ogrodach i również przyjmowanie wyłącznie zdrowych pokarmów. Posiadanie zjawiskowego i jednocześnie zdrowego ogrodu wymaga odpowiedniego zasilania, do którego najlepiej nadawać się będzie naturalny nawóz. Pomimo tego, że obecnie na rynku istnieje mnóstwo preparatów odżywczych dedykowanych poszczególnym gatunkom kwiatów oraz roślin, to sporą popularność zyskują przydomowe kompostowniki ogrodowe.
Kompostnik pozytywnie wpływa także na ochronę naturalnego środowiska. Dzięki niemu mniej resztek roślinnych trafia na wysypiska, a kolejnym atutem jest fakt, że nawóz uzyskany z niego jest zdecydowanie najzdrowszy i przy tym niezwykle ekologiczny. Warto więc mieć to na uwadze zastanawiając się nad tym, czy pojemnik na kompost przyda się w naszym ogrodzie. Oczywiście wiąże się to również z oszczędnością, chociaż może nie tak bardzo jak inwestycja w zbiornik na wodę deszczową podziemny, naziemne zbiorniki na deszczówkę lub ekologiczne oczyszczalnie

 

Czym właściwie jest kompost?


Przede wszystkim jest to nawóz naturalny, który posiada w sobie łatwe do przyswojenia składniki odżywcze. Jest to również źródło bardzo ważnych pierwiastków, potrzebnych substancji, a także próchnicy, która ma duży wpływ na pulchność ziemi i dużo lepiej przepuszcza wodę oraz powietrze. Wpływa on niezwykle pozytywnie na rośliny, dzięki czemu świetnie nadaje się do stosowania jako nawóz wszelkiego rodzaju roślin i ich odmian. Jako kolejną korzyść, którą można przypisać przy zdecydowaniu się na pojemnik na kompost, jest przede wszystkim ograniczenie kosztów, które związane są bezpośrednio z wywożeniem naszych odpadów biodegradowalnych.

 

Kiedy kompostownik może okazać się niezbędny?


Kompostownik plastikowy do zbierania resztek organicznych jest najbardziej przydatny, gdy w naszym posiadaniu znajduje się duża działka z ogrodem. W tej sytuacji wywożenie resztek roślin, czym zajmuje się firma zewnętrzna, mogłoby pozwolić na oszczędności w naszym domowym budżecie. Zakopywanie ich na terenie ogrodu pomimo tego, że jest to bardzo tanie rozwiązanie, jest nieopłacalne, ponieważ zabierze nam mnóstwo czasu. Ten czas możemy poświęcić na opiekowanie się ogrodem lub odpoczynek. Posiadając więc dużą działkę, zdecydowanie się na ogrodowy kompostownik jest świetnym pomysłem.
Nie ma jednak żadnych przeciwwskazań, żeby posiadacze mniejszych działek także zdecydowali się na składowanie swoich resztek roślinnych w przystosowanym do tego pojemniku. Pozwala im to wówczas uzyskać porządek w ogrodzie i dodatkowo nawóz naturalny. Decydując się na założenie kompostownika trzeba zwrócić uwagę na to, że powinien on znajdować się w miejscu gdzie nie spędza się czasu. Przy okazji małych działek jest to więc dużo trudniejsze do osiągnięcia.

 

Jak założyć własny pojemnik na odpady z tworzywa sztucznego?


Według opinii wielu ekspertów kompostowniki najlepiej będzie zakładać porą jesienną lub wiosenną. Zazwyczaj właśnie wtedy, przy robieniu porządków w ogrodach, gromadzi się mnóstwo liści oraz innych organicznych resztek, które bez dwóch zdań nadają się do ponownego przetworzenia. Przed podjęciem decyzji o rozpoczęciu tego typu procesu, warto pamiętać, że nie będzie to kolejny śmietnik na naszym podwórku, gdyż tylko wybrane rzeczy poddawane są biodegradacji. Do kompostownika można wrzucać odpady typu suche liście, niedojedzone owoce oraz warzywa czy skoszona wcześniej trawa. Klientom przypomina się, by w kompostownikach nie umieszczać skórek po cytrusach, ponieważ zazwyczaj spryskane są one środkiem chemicznym, który zwalcza ich psucie się podczas długich transportów.

 

Jakie kompostowniki plastikowe wybrać?


Wybierając pojemnik do naszego ogrodu, warto przede wszystkim zastanowić się jakimi cechami powinien się charakteryzować. Nie ma wątpliwości, że najważniejszą cechą będzie więc jego objętość. Uzależniona ona będzie od tego jakie ilości organicznych śmieci będą przez nas wyrzucane. Ważnym kryterium przy wyborze pojemnika będzie również rozmiar ogrodu, do którego chcemy go wstawić. Statystycznie najlepszym rozwiązaniem będzie taki o pojemności przynajmniej 1 litra na każdy metr kwadratowy naszego ogródka. Najbardziej popularnym rodzajem pojemników, które spotkać można w ogrodach, są te wykonane z drewna. W większości przypadków są one wykonane samodzielnie.
Posiadają one jednak jedną poważną wadę, gdyż nawet zapewniając im odpowiednią pielęgnację, w końcu i tak dochodzi do ich uszkodzeń na skutek wilgoci. Wymaga to ich wymiany już po kilku latach użytkowania. Wiele osób posiadających ogrody stosuje również kompostowanie w otwartej pryzmie. Realizacja pojemnika na kompost w ten sposób nie wygląda jednak zbyt dobrze wizualnie. W specjalistycznych pojemnikach dedykowanych kompostowaniu ten proces przebiega o wiele szybciej.
W naszym sklepie oprócz produktów takich jak ozdobny zbiornik na deszczówkę, reduktor przepływu wody, beczka na wodę 200l, czy też skrzynki rozsączające, można znaleźć również wysokiej jakości kompostowniki.

 

Dobrej jakości kompostownik cena


Jeśli klientowi zależy by jego pojemnik był jak najwyższej trwałości, powinien zdecydować się na model, które został wyprodukowany ze sztucznego tworzywa. Pojemniki tego rodzaju są trwałe i wystarczająco odporne na działanie warunków panujących na zewnątrz. Kompaktowe rozmiary posiadane przez nie pozwalają klientom umieścić je w ogródku, których przestrzeń jest dość ograniczona. Przed podjęciem decyzji o wyborze kompostownika, który będzie wykonany ze sztucznego tworzywa, powinno się sprawdzić czy został on wyprodukowany z bezpiecznych materiałów. Tego typu pojemnik powinien także posiadać odpowiednie otwory wentylacyjne, które umożliwiają prawidłowe odprowadzenie zbędnej wilgoci i przypływ poprawnej ilości powietrza.
Kolejnym niezbędnym elementem będzie pokrywa, która posłuży do zneutralizowania nieprzyjemnych zapachów wychodzących ze środka pojemnika. Da ona również możliwość ochronienia naszego kompostu przed zbyt dużym nawilżeniem w czasie obfitych opadów deszczu i nadmiernym odparowywaniem przy okazji wysokich temperatur zwłaszcza letnią porą. Nasze produkty są wykonane z materiałów wysokiej jakości, dlatego obojętnie czy klient zdecyduje się na zbiornik na deszczówkę z pompą, łapacz deszczówki, wiadro 45l, czy też kran ogrodowy ozdobny, może mieć pewność, że otrzyma produkt, który będzie mu służył przez wiele lat.

 

Gdzie postawić pojemniki na kompost?


Zanim zdecydujemy się na zakup kompostownika warto najpierw dobrze przemyśleć, w którym miejscu na naszej posesji chcemy go ustawić. Najbardziej polecane będzie miejsce, które jest dostatecznie zacienione. Najlepiej ustawić go będzie od północnej strony oraz miejscu, które osłoni je przed wiatrem i będzie delikatnie wilgotne. Przede wszystkim powierzchnia, która znajdować się będzie pod kompostownikiem powinna być dostatecznie przepuszczalna, co pozwoli zapewnić prawidłowy odpływ nadmiernie gromadzonej wody. Dżdżownice kalifornijskie powinny mieć umożliwiony dostęp do odpadów, które zazwyczaj żyją w ziemi.
Jest to bardzo ważne, ponieważ przy procesie przetwarzania biodegradowalnych odpadów możemy spotkać się z niezwykle nieprzyjemnym zapachem. Warto więc mieć na uwadze fakt, aby nasz pojemnik dedykowany odpadom ustawić w taki sposób, by nie przeszkadzał w życiu codziennym naszym sąsiadom oraz domownikom. Najlepszym rozwiązaniem będzie ustawienie go jak najdalej od miejsc użytkowych i rekreacyjnej części ogrodu. W pobliżu może znajdować się również skrzynka ogrodowa albo też zbiornik na wode, do którego zamontowany będzie kranik ogrodowy.

 

Kompostownik z beczki przy Twoim domu


Nie jest powiedziane, że musisz być fanatykiem ogrodnictwa by skorzystać na swoim podwórku z podobnych technologii. Jeśli znajdziesz na swojej posesji trochę miejsca do założenia to warto się na to zdecydować. Mnóstwo Twoich odpadków z domu może więc zostać skompostowanych. Skorupki od jajek, fusy lub torebki pod herbacie nadają się idealnie do przetworzenia na wartościowy i potrzebny w naszym ogrodzie nawóz naturalny. Nie wymaga to większego wysiłku niż na przykład wyrzucanie śmieci, które są przez nas regularnie wynoszone z domu.

 

Z czego zrobić kompostownik do ogrodu?


Zazwyczaj gotowy pojemnik na kompost wyprodukowany ze sztucznego tworzywa, kupić można w ogrodniczych sklepach. Posiadając jednak umiejętności typowe dla majsterkowicza, można sporo pieniędzy zaoszczędzić i wykonać swój własny pojemnik do kompostu. Materiały potrzebne do wybudowanie własnego kompostownika można łatwo dostać. Tego typu konstrukcja pozwoli przynajmniej trochę ograniczyć problem z utylizacją odpadków materii organicznej. Dodatkowo sprawia, że wchodzimy w posiadanie darmowego nawozu do naszego ogródka.
Pracę nad budową powinno się rozpocząć od określenia miejsca, w który postawimy swój pojemnik, a następnie dokładnie oczyścić ten teren. Zazwyczaj zaleca się aby nasz pojemnik był wysokości nie większej niż 100 centymetrów. Warto zapamiętać, że pojemnik do kompostu można częściowo zagłębić w ziemi. Dobry posunięciem będzie również wyposażenie się w zapas folii perforowanej. Poleca się jej używać, ponieważ pozwala ona powiększyć temperaturę w pojemniku i przyśpiesza proces rozkładu naszych odpadów. Dzięki temu uzyskamy darmowy nawóz do naszego ogródka.

 

Oferta Dom i Woda


W naszym sklepie można znaleźć wiele innych przydatnych produktów, które będą świetnie nadawać się zarówno do ogrodu, jak i do domu. Nasi konsultanci z chęcią doradzą jaki rekuperator wybrać, jaka geosiatka cena będzie najlepsza, jak powinno wyglądać odzyskiwanie wody deszczowej, czy też jakie studnia chłonna przepisy prawne i regulacje musi spełniać. Możesz zapytać także o tunel rozsączający opinie profesjonalisty, a także dopytać się o włazy żeliwne cennik lub jaka na system odzyskiwania wody deszczowej cena obowiązuje w naszym sklepie.
Warto zapoznać się z pełną ofertą, gdzie można znaleźć takie produkty jak zbiornik na wodę z kranikiem, zbiorniki na wodę 1000 l, dzban ogrodowy, a nawet filtr zewnętrzny do wody deszczowej. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania Dom i Woda.