5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Kompostownik - plastikowy pojemnik na kompost

Sortuj według:
1
wiadro-ogrodowe-30-litrów

Wiadro ogrodowe 30l

137 zł

Darmowa dostawa

wiadro-ogrodowe-45l

Wiadro ogrodowe 45l

147 zł

Darmowa dostawa

wiadro-ogrodowe-70l

Wiadro ogrodowe 70l

157 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik ECO-King 400l - 0,4m3

Kompostownik ECO-King 400l - 0,4m3

397 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik-ECO-King

Kompostownik ECO-King 400l - 0,4m3

397 zł

Darmowa dostawa

 Kompostownik-ECO-King

Kompostownik ECO-King 600l - 0,6m3

427 zł

Darmowa dostawa

 Kompostownik-ECO-King

Kompostownik ECO-King 600l - 0,6m3

427 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik-Thermo-King-400l

Kompostownik Thermo King 400l - 0,4m3

457 zł

Darmowa dostawa

 Kompostownik-Thermo-King

Kompostownik Thermo King 600l - 0,6m3

497 zł

Darmowa dostawa

Kompostownik-Thermo-King-900l

Kompostownik Thermo King 900l - 0,9m3

637 zł

Darmowa dostawa

1

Kompostownik - plastikowy pojemnik na kompost

Co to jest kompostownik ogrodowy?

Kompostownik to miejsce w ogrodzie lub domu, które pozwala nam na przetwarzanie odpadów organicznych, jak skorupki jaj, fusy, resztki warzyw i owoców, resztki jedzenia, chwasty, obierki kuchenne czy skoszona trawa. Kompostowanie odpadów to jeden ze sposobów na uzyskanie wewnątrz pojemnika gotowego kompostu, czyli nawozu organicznego, który można wykorzystać do nawożenia swoich upraw.



Dlaczego warto używać kompostownika?

Kompostowniki pozwalają na zredukowanie ilości odpadów organicznych. Jest to ekologiczne rozwiązanie, zmniejszające ilość zanieczyszczeń trafiających na wysypiska śmieci. Zamiast wyrzucać resztki do śmietnika, warto zaopatrzyć się w kompostownik. Co więcej, dzięki tworzeniu kompostu mamy dostęp do cennego nawozu, doskonałego do nawożenia ogrodów i działek. Jest on bogaty w składniki odżywcze, poprawia strukturę gleby i stymuluje wzrost roślin. Co więcej, kompostowanie zmniejsza emisję gazów cieplarnianych, a rozkład odpadów wspiera życie mikroorganizmów w Twoim ogrodzie. Nie zapominajmy o ekonomicznym aspekcie, ponieważ wiąże się to również z oszczędnością, chociaż może nie tak bardzo jak inwestycja w zbiornik na wodę deszczową podziemny, naziemne zbiorniki na deszczówkę lub przydomowe oczyszczalnie.



Rodzaje kompostowników ogrodowych

W naszym sklepie internetowym bez problemu znajdziesz odpowiedni kompostownik, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. Przede wszystkim oferujemy kompostowniki ogrodowe plastikowe, idealne zarówno do domu i ogrodu. Kompostowniki wykonane z plastiku są trwałe, odporne na czynniki atmosferyczne, nie gniją, są lekkie, estetyczne i dostępne w atrakcyjnych cenach. Jednak na rynku można spotkać również kompostowniki drewniane i metalowe. Drewniany kompostownik choć wygląda dobrze i zapewnia świetną wentylację, to wymaga impregnacji i nie jest tak odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Z kolei metalowy może się bardzo nagrzewać i rdzewieć z czasem, mimo iż jest najbardziej trwałym pojemnikiem. Dlatego, naszym zdaniem, najlepsze kompostowniki to plastikowe kompostowniki!



Wybór odpowiedniego pojemnika - na co zwrócić uwagę przy zakupie kompostownika?

Wybierając pojemnik do naszego ogrodu, warto przede wszystkim zastanowić się jakimi cechami powinien się charakteryzować. Nie ma wątpliwości, że najważniejsza jest jego objętość. Uzależniona ona będzie od tego jakie ilości organicznych śmieci będą przez nas wyrzucane. Aby wybrać odpowiedni kompostownik domowy, należy również zwrócić uwagę na jego materiał wykonania. Obecnie jest tak szeroki wybór kompostowników, że każdy znajdzie idealny do swojego ogrodu.



Jak dobrać kompostownik plastikowy do wielkości ogrodu?

Ważnym kryterium przy wyborze pojemnika będzie również rozmiar ogrodu, do którego chcemy go wstawić. Statystycznie najlepszym rozwiązaniem będzie taki o pojemności przynajmniej 1 litra na każdy metr kwadratowy naszego ogródka. W naszej ofercie oprócz produktów takich jak ozdobny zbiornik na deszczówkę, beczka na wodę, czy też skrzynki rozsączające, można znaleźć również wysokiej jakości kompostowniki. Nasz sklep oferuje zarówno pojemniki do dużych ogrodów, jak i tych niewielkich.



Ustawienie i instalacja kompostownika

Gdzie najlepiej umieścić kompostownik w ogrodzie?

Zanim zdecydujemy się na zakup m.in. kompostownika z beczki warto najpierw dobrze przemyśleć, w którym miejscu na naszej posesji chcemy go ustawić. Najbardziej polecane będzie miejsce, które jest dostatecznie zacienione. Przede wszystkim powierzchnia, która znajdować się będzie pod kompostownikiem powinna być dostatecznie przepuszczalna, co pozwoli zapewnić prawidłowy odpływ nadmiernie gromadzonej wody.
Jest to bardzo ważne, ponieważ przy procesie przetwarzania biodegradowalnych (jak resztki jedzenia, owoców i warzyw) odpadów możemy spotkać się z nieprzyjemnym zapachem. Warto więc mieć na uwadze fakt, aby nasz pojemnik dedykowany odpadom ustawić w taki sposób, by nie przeszkadzał w życiu codziennym naszym sąsiadom oraz domownikom. W pobliżu może znajdować się również skrzynka ogrodowa albo też zbiornik na wodę, do którego zamontowany będzie kranik ogrodowy.



Jak prawidłowo zainstalować kompostownik?

Według opinii wielu ekspertów kompostowniki najlepiej będzie zakładać porą jesienną lub wiosenną. Zazwyczaj właśnie wtedy, przy robieniu porządków w ogrodach, gromadzi się mnóstwo liści oraz innych organicznych resztek, które nadają się do ponownego przetworzenia. Sam montaż kompostownika nie jest skomplikowany i nie wymaga od nas użycia narzędzi. Wystarczy postawić go w wyznaczonym miejscu i zadbać o odpowiednie warunki wewnątrz. Po krótkim czasie będziesz cieszyć się wartościowym nawozem dla Twoich roślin.



Proces kompostowania - czym właściwie jest kompost?

Przede wszystkim jest to nawóz naturalny, który posiada w sobie łatwe do przyswojenia składniki odżywcze. Jest to również źródło bardzo ważnych pierwiastków, potrzebnych substancji, a także próchnicy, która ma duży wpływ na pulchność ziemi i dużo lepiej przepuszcza wodę oraz powietrze.



Jak działa proces kompostowania?

Jest to naturalny proces rozkładu masy organicznej przez mikroorganizmy. Kompostowanie dzieli się na 4 etapy: fazę wstępną, rozkładu, higienizacji i wychładzania. Możne je przyśpieszyć, dodając odpowiednie preparaty ziołowe czy mocznik.

A co można kompostować w kompostowniku ogrodowym? Jak już wspomnieliśmy, do pojemnika należy wrzucać resztki organiczne, jak skorupki jaj, resztki jedzenia, skoszoną trawę czy opadłe liście. Z kolei w kompostowniku należy unikać: mięsa, kości, dużych gałęzi, cytrusów, toksycznych roślin, bielonego papieru i popiołu z innego materiału niż drewno.



Utrzymanie kompostownika, czyli jak dbać o kompostownik?

Przede wszystkim pamiętaj, że kompostownik plastikowy w ogrodzie to nie śmietnik. Nie wrzucaj do niego nieodpowiednich przedmiotów i regularnie wybieraj kompost. A jak wykorzystać gotowy kompost? Jest to naturalny nawóz, więc sprawdzi się do ściółkowania gleby i zasilania roślin ogrodowych. Cienką warstwę kompostu nakładaj przed sadzeniem lub siewem. Z kompostu można korzystać cały rok, ale wczesna wiosna i jesień są najlepszym czasem na to.



Korzyści z używania kompostu

Posiadając kompaktowy kompostownik z tworzyw sztucznych na swojej działce, możesz nie tyko zaoszczędzić, a także stworzyć świetny nawóz do roślin. Ponadto kompost zwiększa zdolność do zatrzymywania wody w glebie, co ma wpływ na jej żyzność.

Nasze produkty do ogrodu są wykonane z materiałów wysokiej jakości, dlatego obojętnie czy klient zamówi łapacz deszczówki, czy też kran ogrodowy ozdobny, może mieć pewność, że otrzyma produkt, który będzie mu służył przez wiele lat. Gwarantujemy też, że za kompostownik cena u nas jest bardzo atrakcyjna!



Oferta Dom i Woda

W naszym sklepie można znaleźć wiele innych przydatnych produktów, które będą świetnie nadawać się zarówno do ogrodu, jak i do domu. Możesz zapytać także o tunele rozsączające profesjonalisty oraz dopytać się o system odzyskiwania wody deszczowej.

Warto zapoznać się z pełną ofertą, gdzie można znaleźć takie produkty jak zbiornik na wodę z kranikiem, dzban ogrodowy, a nawet filtr zewnętrzny do wody deszczowej. Zobacz, co jeszcze ma do zaoferowania Dom i Woda.