5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Skontaktuj się z nami: 570 018 537 (Iza) 533 327 679 (Robert)

OGRODOWE SKRZYNKI ROZSĄCZAJĄCE NA DESZCZÓWKI

Sortuj według:
1
1

Kiedy posiadamy ogród bądź działkę, a na naszym terenie znajduje się studzienka, pojawia się wiele kwestii związanych z odpowiednim zagospodarowaniem terenu. Ważne jest, żeby zadbać o wszystkie elementy składające się na ogród i teren dookoła, na przykład o utwardzoną powierzchnię terenu o ruchu kołowym, czyli parking lub podjazd do garażu. Jest to istotna sprawa nie tylko pod względem wyglądu, ale także praktycznego zastosowania, które w wielu przypadkach ułatwi nam pracę. Jest to świetne rozwiązanie na terenach zurbanizowanych. Ponadto, skrzynki zbierają nadmierną ilość wody deszczowej z powierzchni utwardzonych, takich jak taras, czy dachów budynków (gdzie do odprowadzenia wody wymagany jest montaż rur spustowych oraz przewodów kanalizacyjnych). Jednym z elementów, które z pewnością ułatwiają nam szereg innych prac są skrzynki rozsączające.

Zastosowanie skrzynek rozsączających

Skrzynka rozsączająca to taki element, który w dość krótkim czasie pozwala zbudować zbiornik podziemny, w którym następnie zgromadzimy wodę deszczową. Zbiornik do przechowywania wody ma bardzo dużą powierzchnię kontaktu z podłożem, co pomaga zgromadzonej wodzie szybciej się wchłonąć. Takie skrzynki rozsączające dzielą się na dwa typy. Pierwszy z nich to wersja podstawowa, czyli bez wewnętrznego kolektora. Natomiast drugi rodzaj to rozszerzony, analogicznie - z wewnętrznym kolektorem.

Skrzynka służy nie tylko do rozsączania wody deszczowej, ale również do oczyszczonych ścieków w przydomowych oczyszczalniach, czy też przelewach awaryjnych zbiorników retencyjnych. Są to podstawowe przypadki, które potrzebują odpowiedniego rozsączania. Na rynku istnieją różne rodzaje skrzynek, jak chociażby skrzynki rozsączające do oczyszczalni, skrzynki chłonne, jak i również skrzynka retencyjno rozsączająca.

Podstawową i największą zaletą rozsączających skrzynek jest ich wielofunkcyjność. Istnieją zatem takie, które w szczególny sposób przeznaczone są do gruntów lekkich, ale też ciężkich lub trudno przepuszczalnych. Kolejnym plusem zastosowania skrzynek jest fakt, iż możne je w bardzo łatwy i szybki sposób zainstalować. Przy skrzynkach bardzo ważnym elementem są na przykład zbiorniki, które przy skrzynkach należy zamontować w celu odpowiedniego zagospodarowania wód opadowych.

Wysokiej jakości skrzynki rozsączające retencyjne

Wśród naszych skrzynek znaleźć można skrzynki retencyjno-rozsączające. Retencja wodna to pewnego rodzaju zdolność do gromadzenia zasobów wodnych i przetrzymywania ich przez dłuższy czas w środowisku biotycznym i abiotycznym. Brzmi to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości nie jest to trudne, jeśli zastosujemy do tego odpowiedni sprzęt, taki jak chociażby skrzynki rozsączające deszczówkę. Wielkość retencji na danym obszarze zależy od różnych czynników, takich jak rzeźby terenu, rodzaju powierzchni gruntu, szaty roślinnej, czynników meteorologicznych, czy też po prostu działalności człowieka.

Moduły rozsączające retencyjne dostępne w naszym sklepie występują w różnych rodzajach i o różnych pojemnościach. Warto pamiętać, że należy dobrać skrzynkę do jej przeznaczenia. W zależności od warunków posadowienia skrzynki powinny wytrzymać różne obciążenia, (nawet ruch samochodów ciężarowych). Skrzynki można łączyć w bardziej rozbudowany system rozsączający. Wykonane są z tworzywa sztucznego (PP), a ich wytrzymałość osiąga nawet do 10 t/m2.

Skrzynka głównie służy do rozsączania wód opadowych odprowadzanych z dachów i z otoczenia budynków. Jej głównym atutem jest fakt, że przy ułożeniu kolumnowym, konstrukcja wytrzymuje bardzo duże obciążenia. Przeważnie skrzynka ma kształt prostopadłościanu, a dzięki przemyślanej konstrukcji można połączyć ze sobą dowolną ilość skrzynek poprzecznie lub też w pionie, tak aby stworzyć większą objętość. Warto tu wspomnieć, że w sytuacji gdy potrzebujemy i chcemy połączyć ze sobą kilka skrzynek, potrzebny jest nam do tego celu łącznik, bez którego takie połączenia nie będą możliwe.

Pamiętajmy o tym, że rozsączające skrzynki są przeznaczone do odpowiedniego zagospodarowania wód deszczowych, a także oczyszczonych ścieków w reaktorach biologicznych. Polegają one na porcjowym, biologicznym oczyszczaniu ścieków, przy użyciu osadu czynnego w reaktorze, w którym następuje zarówno biologiczne oczyszczanie ścieków, jak i oddzielanie osadu czynnego. Proces taki następuje kolejno w cyklach: napełnianie, mieszanie i napowietrzanie, reakcja, sedymentacja, dekantacja i ostatni cykl, czyli oczekiwanie na kolejne napełnianie. Są to ważne kwestie, które warto chociaż częściowo znać, jeśli zależy nam na zakupie odpowiednio dobranej skrzynki rozsączającej. Wody deszczowe zebrane z dachów, odprowadzane są poprzez rynny do rur spustowych oraz przewodów kanalizacji deszczowej, a następnie do skrzynek. Sprawa wygląda identycznie, kiedy mamy do czynienia z przydomowymi oczyszczalniami ścieków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktu jakim jest skrzynka rozsączająca do drenażu, zachęcamy do kontaktu.

Jedną z ciekawszych jest również skrzynka rozsączająca inspekcyjna. Inspekcyjna skrzynka ma bardzo wytrzymałą, kolumnową konstrukcję, co umożliwia usadowienie instalacji pod obszarami o obciążeniu ruchem samochodów ciężarowych. Wbudowany w nią kanał rewizyjny pozwala na inspekcję systemu przy pomocy kamery oraz płukanie. Można również ułożyć kanały rewizyjne wewnątrz systemu w ciągu równoległych. Dzięki różnego rodzaju skrzynką gospodarka wodna na posesji staje się znacznie łatwiejszą kwestią.


Skrzynka rozsączająca montaż - co warto wiedzieć?

Montaż systemu skrzynek rozsączających jest bardzo prosty i każdy może projektować odpowiedni dla siebie system. Przy montażu układów rozsączających należy zwrócić uwagę na takie kwestie jak skrzynki rozsączające wymiary, intensywność oraz czas, przez który trwa opad, infiltrację gruntu oraz wielkość odsączanej powierzchni. Podczas montażu przyda się też folia drenażowa.

Do zamontowania skrzynki (na którą składają się stożkowe słupy) należy wykonać wykop, gdzie na dnie układa się pasy wodoprzepuszczalnej geowłókniny. Następnie na niej układane są skrzynki, z możliwością podłączenia rur o średnicy wyznaczonej przez producenta, gdzie będzie spływała woda, w celu jej rozsączania lub magazynowania. Na zakończenie należy zasypać wykop. Przed zasypaniem, skrzynki trzeba dokładnie owinąć geowłókniną. Minimalna i maksymalna głębokość przykrycia określane są zazwyczaj przez producenta. Jak więc widać, montaż drenażu rozsączającego nie jest trudną kwestią, trzeba dostosować jednak produkt ze względu na przepuszczalność gruntów oraz nasze zapotrzebowanie.

Do zamontowania skrzynki potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne, które reguluje ustawa prawna. Jeśli odprowadzimy wody roztopowe do przydrożnego rowu, gmina może potraktować to jako korzystanie z kanalizacji deszczowej.


Skrzynki rozsączające cena na stronie domiwoda.pl


Kiedy mówimy o cenie naszych produktów, warto tu zaznaczyć, że przede wszystkim nigdy nie jest ona jednoznaczna. Wszystko zależy od elementów wchodzących w skład danego produktu oraz innych czynników, przyczyniających się do konkretnej ceny. Jednym z takich czynników jest przede wszystkim jakość materiałów. W naszym sklepie dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na wysokim poziomie. Trzeba pamiętać, że skrzynki dobieramy w zależności od potrzeb, więc istotna jest również pojemność, waga, technologia zastosowana w danym produkcie, przeznaczenie, funkcje i wiele innych istotnych komponentów. Należy też pamiętać o uwzględnieniu kosztów skrzynek drenarskich, które mogą posłużyć między innymi do rozsączania wód podziemnych. W ofercie posiadamy również tunele rozsączające drenażowe, filtr wody deszczowej, a także reduktor przepływu wody, więc zachęcamy do sprawdzenia naszego asortymentu.

Nasze rozsączające skrzynki przeznaczone do zagospodarowania wody deszczowej, są sprawdzonym produktem, który cieszy się zadowoleniem klientów. Konstrukcja zaprojektowana jest pod kątem zachowania odporności na zniszczenie, zarówno od obciążeń statycznych, jak i dynamicznych. Łatwy montaż i podziemna zabudowa, to jedne z wielu zalet tych produktów, jednak dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli interesuje Cię odpowiednie zagospodarowanie wody na terenach zielonych takich jak ogrody i parki, warto sprawdzić ofertę na skrzynki retencyjne, studnie chłonne lub zbiornik rozsączający lub inny zbiornik na wodę na naszej stronie.