5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

SKRZYNKI ROZSĄCZAJĄCE WODĘ

Sortuj według:
1
1

SKRZYNKI ROZSĄCZAJĄCE

Kiedy posiadamy ogród albo działkę, a dodatkowo na naszym terenie mamy studzienkę, pojawia się wiele kwestii związanych z odpowiednim zagospodarowaniem terenu. Ważne jest, żeby zadbać o elementy składające się na ogród i teren dookoła. Mieć na uwadze trzeba odpowiednio utwardzoną powierzchnię terenu o ruchu kołowym (parking lub podjazd do garażu). Jest to istotna sprawa nie tylko pod względem wyglądu, ale także należy wziąć pod uwagę praktyczne zastosowanie.


Skrzynki zbierają nadmierną ilość wody deszczowej z powierzchni utwardzonych, takich jak taras, jak i również z dachów budynków (gdzie odprowadzanie wody wymaga montażu rur spustowych oraz przewodów kanalizacyjnych). Skrzynki rozsączające wody do gruntu z pewnością ułatwiają odprowadzanie wody deszczowej, szczególnie jeśli chodzi o wody opadowe i roztopowe.


Zastosowanie skrzynek do rozsączania


Skrzynka rozsączająca to taki element, który w dość krótkim czasie pozwala zbudować zbiornik podziemny, w którym następnie zgromadzimy wodę deszczową. Takie skrzynki dzielą się na dwa typy. Pierwszy z nich to wersja podstawowa, czyli bez wewnętrznego kolektora. Natomiast drugi rodzaj to rozszerzony, analogicznie - z wewnętrznym kolektorem. Skrzynki takie idealnie nadają się do instalacji przeznaczonych do rozsączania lub magazynowania wody deszczowej.


Skrzynka służy nie tylko do rozsączania wody deszczowej, ale również do rozsączania oczyszczonych ścieków, czy też przelewach awaryjnych zbiorników retencyjnych. Są to podstawowe przypadki, które potrzebują odpowiedniego rozsączania. Na rynku istnieją różne rodzaje skrzynek, jak chociażby skrzynki rozsączające do oczyszczalni, skrzynki chłonne, jak i również skrzynka retencyjno rozsączająca.


Podstawową i największą zaletą rozsączających skrzynek jest ich wielofunkcyjność. Istnieją zatem produkty przeznaczone do gruntów lekkich oraz do ciężkich lub trudno przepuszczalnych. Kolejnym plusem zastosowania skrzynek jest fakt, iż możne je w bardzo łatwy i szybki sposób zainstalować. Przy skrzynkach bardzo ważnym elementem są na przykład zbiorniki, które przy skrzynkach należy zamontować w celu odpowiedniego zagospodarowania wód opadowych.


Rodzaje skrzynek drenarskich - najważniejsze informacje


Wśród naszych skrzynek znaleźć można skrzynki retencyjno-rozsączające. Retencja wodna to głównie zdolność do gromadzenia zasobów wodnych i przetrzymywania ich przez dłuższy czas w środowisku biotycznym i abiotycznym. Brzmi to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości nie jest to trudne, jeśli zastosujemy do tego odpowiedni sprzęt, taki jak chociażby skrzynki rozsączające deszczówkę. Wielkość retencji na danym obszarze zależy od różnych czynników, takich jak rzeźby terenu, rodzaju powierzchni gruntu, szaty roślinnej, czynników meteorologicznych, czy też po prostu działalności człowieka. Należy dobrać odpowiednie produkty szczególnie na terenach zurbanizowanych i terenach o obciążeniach dynamicznych, czyli przy dużym natężeniu ruchu samochodów osobowych i ciężarowych. Właściwie zaprojektowana kanalizacja deszczowa i ogólnospławna jest więc kluczowa do odpowiedniego rozsączania w gruncie.


Moduły rozsączające retencyjne dostępne w naszym sklepie występują w różnych rodzajach i o różnych pojemnościach. Warto pamiętać, że należy dobrać skrzynkę do jej przeznaczenia. Należy też mieć na uwadze, że skrzynki można łączyć, więc mogą one tworzyć rozbudowany system rozsączający. Oczywiście należy pamiętać o zachowaniu odpowiedniej odległości od granicy działki i kabli elektrycznych, czy też rurociągów gazowych. Powinna być też zachowania minimalna odległość od poziomu wody gruntowej.


Dlaczego warto montować skrzynki do rozsączania wody?


Ze względu na wzrost powierzchni zabudowanych odpowiednia gospodarka wodna jest bardzo istotna. Dlatego też zastosowanie systemu skrzynek pomaga zoptymalizować zagospodarowanie ścieków, szczególnie na terenach zabudowanych. Skrzynka głównie służy do rozsączania wód opadowych odprowadzanych z dachów i z otoczenia budynków. Wody deszczowe zebrane z dachów budynków trafiają z rynny do rur spustowych, potem do przewodów kanalizacyjnych, a na samym końcu przepuszczane są przez skrzynki stosowane do rozsączania.


Przy ułożeniu kolumnowym, konstrukcja wytrzymuje bardzo duże obciążenia, również jej zdolność akumulacyjna może być większa. Przeważnie skrzynka ma kształt prostopadłościanu, a dzięki przemyślanej konstrukcji można połączyć ze sobą dowolną ilość skrzynek poprzecznie lub też w pionie. Atutem skrzynek jest duża powierzchnia kontaktu z podłożem, więc gromadzona woda dosyć szybko się wchłania. Do tego skrzynki posiadają zdolność retencyjną, a połączenie kilku skrzynek ją jeszcze zwiększa. Ogromną zaletą jest też to, że skrzynki gromadzą wodę i pozwalają jej powoli wsiąkać do gruntu, więc nie musi ona przechodzić przez kompleks kanalizacyjny.


Rozsączające skrzynki są przeznaczone do odpowiedniego zagospodarowania wód deszczowych, a także oczyszczonych ścieków w reaktorach biologicznych z przydomowych oczyszczalni. Polegają one na porcjowym, biologicznym oczyszczaniu ścieków, przy użyciu osadu czynnego w reaktorze, gdzie odbywa się biologiczne oczyszczanie ścieków, a także oddzielanie się osadu czynnego. Dlatego tak ważny jest zakup odpowiednio dobranej skrzynki o dużej wytrzymałości. Przeważnie wykonane są z tworzywa sztucznego (PP), a ich wytrzymałość osiąga nawet do 10 t/m2. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat produktu jakim jest skrzynka rozsączająca do drenażu, zachęcamy do kontaktu. Więcej informacji znajdziesz na naszej stronie domiwoda.pl


Skrzynka rozsączająca montaż - co warto wiedzieć na temat systemu skrzynek do rozsączania wody deszczowej?


Montaż systemu skrzynek rozsączających jest bardzo prosty i każdy może projektować odpowiednie dla siebie rozwiązanie. Przy montażu układów rozsączających należy zwrócić uwagę na wymiary, intensywność oraz czas, przez który trwa opad, infiltrację gruntu oraz wielkość odsączanej powierzchni. Jak wiadomo, skrzynki rozsączające wymiary posiadają różne, więc najlepiej poprosić eksperta o pomoc w dobraniu właściwego produktu.

 

Do zamontowania skrzynki należy wykonać wykop, gdzie na dnie układa się pasy z przepuszczalnego dla wody materiału takiego jak geowłóknina drenażowa. Następnie na niej układane są skrzynki, z możliwością podłączenia rur o średnicy wyznaczonej przez producenta, gdzie będzie spływała woda, w celu jej rozsączania lub magazynowania. Na zakończenie należy zasypać wykop. Przed zasypaniem, skrzynki trzeba dokładnie owinąć geowłókniną. Minimalna i maksymalna głębokość przykrycia określane są zazwyczaj przez producenta. Jak więc widać, montaż drenażu rozsączającego nie jest trudną kwestią, trzeba dostosować jednak produkt ze względu na przepuszczalność gruntu oraz nasze zapotrzebowanie.


Do zamontowania skrzynki potrzebne jest pozwolenie wodno-prawne. Jeśli odprowadzimy wody do przydrożnego rowu, gmina może potraktować to jako korzystanie z kanalizacji deszczowej. Jeśli więc chcemy mieć alternatywę dla rozsączania wody w gruncie, trzeba również mieć na to odpowiednie pozwolenia prawne.


Skrzynki rozsączające cena na stronie domiwoda.pl


Skrzynki drenarskie są alternatywą dla klasycznego drenażu rozsączającego. Dobierając odpowiedni system skrzynek do swojej posesji, warto zastanowić się nad różnymi rozwiązaniami, jak m.in studnie żwirowe, studzienki chłonne, czy też tunele rozsączające. Jeśli jednak jako metodę rozsączania ścieków w gruncie oraz wody wybierasz skrzynki, warto sprawdzić ich cenę.


Cena zależy głównie od elementów wchodzących w skład danego produktu oraz innych czynników, jak chociażby jakość materiałów, model i producent. W naszym sklepie dbamy o to, żeby oferowane przez nas produkty zawsze były na wysokim poziomie. Trzeba pamiętać, że skrzynki dobieramy w zależności od potrzeb, więc istotna jest również pojemność, waga, technologia zastosowana w danym produkcie, przeznaczenie, funkcje itp.


Skrzynki w naszym sklepie są sprawdzonym produktem, który cieszy się zadowoleniem klientów. Konstrukcja zaprojektowana jest pod kątem zachowania odporności na zniszczenie, zarówno od obciążeń statycznych, jak i dynamicznych. Łatwy montaż i podziemna zabudowa, to jedne z wielu zalet tych produktów, jednak dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli interesuje Cię odpowiednie zagospodarowanie wody na terenach zielonych, takich jak ogrody i parki, warto sprawdzić ofertę na skrzynki retencyjne i inne produkty na naszej stronie, jak chociażby zbiorniki wody, regulator przepływu wody, a także filtr do oczyszczania wody.