5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Skontaktuj się z nami: +48 570 018 537(Iza) +48 533 327 679(Robert) +48 881 330 350(Wiola)

Ogrodowe skrzynki rozsączające na deszczówkę

Sortuj według:
1
1

Kiedy posiadamy ogród bądź działkę, pojawia się nam wiele kwestii związanych z odpowiednim zagospodarowaniem terenu. W zasadzie nie tylko samego terenu, ale również wszystkich elementów składających się na taki ogród. Jest to bardzo ważna sprawa nie tylko pod względem ładnego wyglądu, ale także praktycznego i funkcjonalnego zastosowania, które w wielu przypadkach po prostu ułatwi nam pracę bądź nawet odciąży od dodatkowej pracy. Jednym z elementów, które z pewnością ułatwiają nam szereg innych prac są skrzynki rozsączające. Równie popularny może być również tunel rozsączający.


Zastosowanie skrzynek rozsączających


Skrzynka rozsączająca to taki element, który w dość krótkim czasie pozwala zbudować pewien zbiornik podziemny, w którym to następnie zgromadzimy wodę deszczową w każdej ilości - odzysk wody deszczowej to świetny pomysł, kiedy chcemy działać zgodnie z ekologią. Zbiornik do przechowywania wody ma bardzo dużą powierzchnię kontaktu z podłożem, co pomaga zgromadzonej wodzie szybciej się wchłonąć. Takie skrzynki rozsączające dzielą się na dwa typy. Pierwszy z nich to wersja podstawowa, czyli taka bez wewnętrznego kolektora. Natomiast drugi rodzaj to rozszerzony, analogicznie - z wewnętrznym kolektorem. W takich właśnie odmianach skrzynki te występują. Skrzynka, która służy nie tylko do rozsączania wody deszczowej, ale również do oczyszczonych ścieków w przydomowych oczyszczalniach, czy też przelewach awaryjnych zbiorników retencyjnych. Są to podstawowe przypadki, które potrzebują odpowiedniego i profesjonalnego rozsączania. Oprócz skrzynek, istnieją również inne przedmioty, które pozwolą nam rozsączyć ścieki w gruncie, właśnie na terenie własnej ziemi. Przedmiotami takimi są np. studnie chłonne, studnie żwirowe czy tunele drenarskie. Jednak system skrzynek jest obecnie na rynku najbardziej zadowalający i rozchwytywany. Podstawową i największą zaletą rozsączających skrzynek jest ich wielofunkcyjność. Istnieją zatem takie, które w szczególny sposób przeznaczone są do gruntów lekkich, ale też ciężkich lub trudno przepuszczalnych. Kolejnym plusem zastosowania skrzynek jest fakt, iż możne je w bardzo łatwy i szybki sposób zamontować czy też zainstalować.
Przy skrzynkach bardzo ważnym elementem są na przykład zbiorniki na deszczówkę 1000L, przydatne może okazać się także wiadro 30L - pojemność oczywiście jest przykładowa, jednak zawsze przyda się pojemnik, w którym będziemy zbierać wodę opadową do późniejszego wykorzystania. W naszym sklepie dostępna jest także beczka na wodę 1000l, do której można zamontować chociażby kran ogrodowy.


Skrzynki rozsaczajace retencyjne


Czym właściwie jest retencja? Otóż retencja wodna to pewnego rodzaju zdolność do gromadzenia zasobów wodnych i przetrzymywania ich przez dłuższy czas w środowisku biotycznym i abiotycznym, wykorzystując na przykład zbiornik na wodę z kranem. Brzmi to dość skomplikowanie, ale w rzeczywistości wydaje się być dużo prostsze. Wielkość retencji na danym obszarze zależy od różnych czynników, takich jak rzeźby terenu, rodzaju powierzchni gruntu, szaty roślinnej, czynników meteorologicznych, czy też po prostu działalności człowieka.

Moduły rozsączające retencyjne dostępne w naszym sklepie występują w różnych rodzajach i o różnych pojemnościach. Skrzynka EcoBloc pozwala na łatwą retencję i rozsączanie wody opadowej. W zależności od warunków posadowienia wytrzymuje różne obciążenia, (nawet ruch samochodów ciężarowych). Skrzynki można łączyć w bardziej rozbudowany system rozsączający. Jest wykonana z tworzywa sztucznego (PP), jej wytrzymałość to do 10 t/m2, zarówno szerokość jak i długość wynosi 80 cm, a jej pojemność wynosi 225 l. Inna skrzynka dostępna wśród naszych ofert to taka, której pojemność jest nieco większa, bo aż 300 litrów, a jej obciążenie trwałe to ok 5 ton. Skrzynka ta przede wszystkim służy do rozsączania wód opadowych odprowadzanych z dachów i z otoczenia budynków. Jej głównym atutem jest fakt, że przy ułożeniu kolumnowym konstrukcja wytrzymuje bardzo duże obciążenia. Ma kształt prostopadłościanu, co również ją nieco wyróżnia na tle innych, sprawnie rozsącza odprowadzaną do niej wodę. W przypadku tego przedmiotu można połączyć ze sobą dowolną ilość skrzynek poprzecznie lub też w pionie, tak aby stworzyć po prostu większą objętość. Warto tu wspomnieć, że w sytuacji gdy potrzebujemy i chcemy połączyć ze sobą kilka skrzynek, potrzebny jest nam do tego celu łącznik, bez którego takie połączenia nie będą możliwe. Przydatna będzie także pompa do podlewania deszczówką czy skrzynka na zawór wody.


Pamiętajmy o tym, że rozsączające skrzynki są przeznaczone do odpowiedniego zagospodarowania wód deszczowych (które uzyskujemy przez na przykład zbiornik na deszczówkę podziemny), a także oczyszczonych ścieków w reaktorach biologicznych. Polegają one na porcjowym, biologicznym oczyszczaniu ścieków przy użyciu osadu czynnego w reaktorze, w którym następuje zarówno biologiczne oczyszczanie ścieków, jak i oddzielanie osadu czynnego. Proces taki następuje kolejno w cyklach: napełnianie, mieszanie i napowietrzanie, reakcji, sedymentacji i dekantacji i ostatni cykl, czyli oczekiwanie na kolejne napełnianie. Są to ważne kwestie, które warto chociaż częściowo znać, jeśli zależy nam na zakupie odpowiednio dobranej skrzynki rozsączającej. Wody deszczowe zebrane z dachów, odprowadzane są poprzez rynny do rur spustowych oraz przewodów kanalizacji deszczowej, a następnie do skrzynek. Sprawa wygląda identycznie, kiedy mamy do czynienia z przydomowymi oczyszczalniami ścieków.


Wśród produktów dostępnych w naszym sklepie, oferujemy także tunel rozsączający, który (z takich ciekawszych danych technicznych) ma pojemność magazynowania 300 litrów, a ilość na europalecie to do 40 tuneli. Tunel ten charakteryzuje się modułową budową, dzięki czemu można połączyć ze sobą dowolną ilość sztuk - zarówno równolegle w jednej warstwie, jak i spodami. Lekki, bardzo wytrzymały materiał pozwala wykorzystywać powierzchnię nad tunelem w dowolny sposób, nawet na ruch samochodowy. Dlatego też warto zainteresować się tym zdecydowanie wyjątkowym produktem i pomyśleć nad jego zakupem, jeśli oczywiście taki przedmiot jest nam potrzebny w celu zagospodarowania go na terenie naszej posesji. Oprócz wyżej wymienionych skrzynek, jedną z ciekawszych jest również skrzynka rozsączająca inspekcyjna. Inspekcyjna skrzynka ma bardzo wytrzymałą, kolumnową konstrukcję, co umożliwia usadowienie instalacji pod obszarami o obciążeniu ruchem samochodów ciężarowych. Wbudowany w nią kanał rewizyjny pozwala na inspekcję systemu przy pomocy kamery oraz płukanie. Można również ułożyć kanały rewizyjne wewnątrz systemu w ciągu równoległych.


Skrzynka rozsączająca cena


Kiedy mówimy o cenie naszych produktów, warto tu zaznaczyć, że przede wszystkim nigdy nie jest ona jednoznaczna. Wszystko zależy od poszczególnych elementów wchodzących w skład danego produktu oraz innych czynników, przyczyniających się do konkretnej ceny. Jednym z takich czynników jest przede wszystkim jakość różnorodnych przedmiotów. Ta z kolei jest w naszym sklepie na naprawdę wysokim poziomie. Dlatego też trzeba mieć jakąkolwiek wiedzę odnośnie danych produktów, aby móc ocenić, czy koszt jest adekwatny do jego jakości. Innymi, niemniej ważnymi czynnikami są oczywiście pojemność, waga, technologia zastosowana w danym produkcie, przeznaczenie, funkcje i wiele innych istotnych komponentów. Jednak jeżeli chodzi o ceny naszych ofert, mieszczą się one w przedziale od 200 do 500 zł.


Pamiętajmy więc o tym, aby podczas dokonywania wyboru kierować się wszystkim istotnymi kwestami. Nasze rozsączające skrzynki czy też zbiorniki na wodę deszczową, przeznaczone do zagospodarowania wody deszczowej są nie tylko bardzo wytrzymałe, ale również jedyne w swoim rodzaju (można wybrać również ozdobne zbiorniki na deszczówkę). Ich konstrukcja zaprojektowana jest pod kątem zachowania odporności na zniszczenie, zarówno od obciążeń statycznych, jak i dynamicznych. Łatwy montaż i podziemna zabudowa to jedne z wielu zalet tych produktów, jednak dla nas liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo.

Nie tylko pod względem eksploatacji, ale również terenów zielonych, z którymi pośrednio i bezpośrednio związane są tego typu przedmioty. Wśród ofert dostępnych w naszym sklepie, znajduje się nie tylko świetny zbiornik rozsączający, ale wiele innych, potrzebnych produktów. W produktach do domu, można znaleźć także geosyntetyki, które znakomicie przydają się podczas budowy zbiorników retencyjnych ze skrzynek rozsączających. Folia PCV zapewnia maksymalną szczelność konstrukcji, tworząc nieprzepuszczalną powłokę. Przeznaczeniem takich geosyntetyków jest właśnie wykonanie szczelnej powłoki dookoła skrzynek retencyjnych.

Możemy dostać również filtry zewnętrzne, który umożliwia nam połączenie rury odprowadzającą wodę z rynien z rurami kanalizacyjnymi. Warto tu również wspomnieć o regulatorach przepływu. Te z kolei stanowią idealne rozwiązanie dla układów retencji jako element regulujących odpływ ze zbiorników.


Zatem zachęcamy do zakupów na naszej stronie www - znajdziesz u nas różnego rodzaju zbiorniki na wodę deszczową naziemne, regulatory przepływu czy filtr wody deszczowej. Jednakże jeśli nie interesuje Cię na przykład zbiornik na deszczówkę do rynny, a szukasz innego praktycznego rozwiązania (chociażby chcesz się dowiedzieć, jaki rekuperator będzie najlepszy), zdecyduj się na nasz sklep! Oferujemy ozdobny dzban gliniany do ogrodu, ekologiczny pojemnik na kompost czy wytrzymałe włazy żeliwne. Nie mogłeś trafić lepiej, jeśli interesuje Cię ekologiczna oczyszczalnia ścieków czy doskonałej jakości geosiatka oraz kranik do wody. Chcesz dowiedzieć się wszystkiego o tym, jakie ma studnia chłonna przepisy? Służymy poradą!