Skontaktuj się z nami: 533 327 679
DOM I WODA - WIEMY, ŻE NA ZAKUPIE SIĘ NIE KOŃCZY
Polecamy zaufanych instalatorów do wykonania instalacji zagospodarowanie wody deszczowej
Przed zakupem należy się zainteresować, kto zainstaluje nam zbiornik, żeby oszacować pełne koszty = produkt + wykonanie.
Decyzja o zakupie zbiorników przydomowej oczyszczalni ścieków, czy na wodę deszczową to tylko pierwszy etap inwestycji.
W naszym sklepie DOM i WODA zdajemy sobie z tego sprawę.
Dlatego od 3 lat współpracujemy z firmami montażowymi na terenie całego kraju.
Otrzymujesz więc kontakt do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w instalacji zbiorników oraz systemów rozsączających wodę do gruntu.
Nie tracisz czasu na poszukiwania ich w Internecie i weryfikowanie opinii o ich usługach.
W razie, gdyby życzyli Państwo sobie, by przyjechał instalator na miejsce przed jakimkolwiek montażem to wizyta jest możliwa zarówno dla firm jak i klientów indywidulanych.
Szacunkowy koszt montażu po spotkaniu z instalatorem.
Jest to tyle istotne, że sam proces jest wymagający, także pod względem czasowym.
Przed rozpoczęciem prac firma powinna otrzymać informacje o rodzaju gruntu, w którym nastąpi montaż.
Jeśli nie masz badań geotechnicznych, przed Tobą jeszcze spotkanie z geologiem, który przeprowadzi odwiert i sporządzi raport.
Podstawowe pytanie czy posiadasz podłoże gliniaste (nie przepuszczalne), czy grunt piaskowy (przepuszczalny?)
Dopiero wtedy firma instalacyjna przystępuje do prac, które dzielą się na kilka etapów:
1. Roboty ziemne (wykop otworu pod zbiornik)
2. Montaż, posadownienie zbiornika, wypoziomowanie, zalanie wodą do 1/3 pojemności zbiornika przed obsypką
3. Zasypanie zbiornika i zagęszczenie gruntu
4. Podłączenie do rynien wraz z rurami kanalizacyjnymi doprowadzającymi do zbiornika
5. Wykonanie instalacji elektrycznej z zabezpieczeniem (bezpiecznik)
6. Wykonanie płyty z betonu B20 (nie zawsze jest wymagane)
7. Wykonanie przelewu ze zbiornika w przypadku przepełnienia się deszczówką (np. dwa tunele owinięte geowłókniną, wywietrznik)
8. Montaż pompy i wykonanie instalacji hydraulicznej (wyprowadzenie do puszki poboru)
9. Montaż sita wlewowego
Mając na uwadze ułatwienie decyzji przyszłym inwestorom przychodzimy z pomocą i polecamy Państwu sprawdzonego wykonawcę instalacji.
*******
Skuteczną metodą do gromadzenia wody opadowej jest montaż zbiornika na deszczówkę. Na rynku można dostać zarówno naziemne zbiorniki na deszczówkę, jak i zbiornik na deszczówkę podziemny. Ich instalacja nieco się od siebie różni, dlatego chcielibyśmy coś więcej powiedzieć na ten temat. Naziemny zbiornik na wodę deszczową jest podłączany do rury spustowej, która doskonale jest w stanie odprowadzić wystarczające ilości wody, które mają wiele zastosowań. Jeżeli zdecydują się Państwo na tego rodzaju zbiornik, trzeba mieć na uwadze między innymi to, że w rynnie zbiera się nie tylko krystalicznie czysta woda, ale również mech i liście. Dlatego też, warto zaopatrzyć się w specjalny filtr zewnętrzny, dzięki któremu woda zostanie oddzielona od wielu zanieczyszczeń. System ten jest zaprojektowany w taki sposób, by liście i innego rodzaju niechciane elementy spłyną dalej, natomiast woda deszczowa będzie w tej sytuacji zdatna do użycia w rozmaitych celach. Zbieracze tego typu można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich wymagać będzie nawiercenia otworu w rynnie, by następnie wprowadzić do niej gumową wkładkę, która zbiera wodę. Jest to niezwykle ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, a zarazem bardzo proste jeśli chodzi o instalację. W sprzedaży znajdują się także zestawy, których instalacja polega na wycięciu określonego elementu w rynnie spustowej i umieszczenia w tym miejscu zbieracza, który posiada całkiem sporo przydatnych funkcji. Coraz więcej osób decyduje się na montaż takiej instalacji jak oczyszczalnia przydomowa, co ułatwia zagospodarowanie wody deszczowej. Jeśli po prostu chcemy zbierać deszczówkę, warto wybrać proste beczki na deszczówkę, pojemnik na wode z kranem, czy też dekoracyjny zbiornik na deszczówkę lub dzban do ogrodu. Podziemny zbiornik na deszczówkę jest nieco bardziej skomplikowany w montażu, jednak przy pomocy wykwalifikowanych monterów, z pewnością uda się Państwu otrzymać dobrze zamontowany zbiornik wody. Przystępując do instalacji tego zbiornika trzeba spełniać jeden bardzo istotny warunek. Bowiem teren, na którym ma zostać zamontowany zbiornik podziemny musi posiadać niski poziom wód gruntowych. Jeśli nie uwzględni się tego w trakcie budowy, wówczas może dojść do ewentualnego wypchnięcia zbiornika w sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych znacznie się podniesie. Dlatego też w takich przypadkach najlepiej będzie zdecydować się na zbiorniki podziemne, które są płaskie, ponieważ są one mniej podatne na tego rodzaju zjawiska. Przygotowując już grunt pod budowę należy zostawić 20 cm przestrzeni na grys, ponieważ zbiorniki nie powinny być bezpośrednio obsypane ziemią, gdyż jej nadmierny nacisk mógłby spowodować ewentualne zniszczenia w postaci pęknięć. Nie można również zapomnieć o podłączeniu rur wlewowych, które pełnią niezwykle ważną rolę w tym systemie. Monterzy mogą zainstalować również reduktor przepływu wody lub praktyczny zbiornik 1000l.