4,9 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Skontaktuj się z nami: 570 018 537 - 533 327 679

Montaż zbiornika na deszczówkę, oczyszczalni i piwnic

DOM I WODA - WIEMY, ŻE NA ZAKUPIE SIĘ NIE KOŃCZY
 
 
Polecamy zaufanych instalatorów do wykonania instalacji zagospodarowanie wody deszczowej.
 
 
Przed zakupem należy się zainteresować, kto zainstaluje nam zbiornik, żeby oszacować pełne koszty = produkt + wykonanie.
 
 
Decyzja o zakupie zbiorników przydomowej oczyszczalni ścieków, czy na wodę deszczową to tylko pierwszy etap inwestycji.
 
 
W naszym sklepie DOM i WODA zdajemy sobie z tego sprawę.
 
 
Dlatego od kilku lat współpracujemy z firmami montażowymi na terenie całego kraju.

Nasze produkty dostarczamy w darmowej dostawie na całą Polskę oraz mamy instalatorów w każdym województwie.
 
Zobacz jak wygląda montaż zbiornika podziemnego :


 
 
 
Po zakupie naszych produktów otrzymujesz kontakt do specjalistów z wieloletnim doświadczeniem w instalacji zbiorników oraz systemów rozsączających wodę do gruntu.
 
 
Nie tracisz czasu na poszukiwania ich w Internecie i weryfikowanie opinii o ich usługach.
 
 
 
W razie, gdyby życzyli Państwo sobie, by przyjechał instalator na miejsce przed jakimkolwiek montażem to wizyta jest możliwa zarówno dla firm jak i klientów indywidulanych.
 
 
 
Szacunkowy koszt montażu ustalany jest  po spotkaniu z instalatorem.
 
Jest to tyle istotne, że sam proces jest wymagający, także pod względem czasowym.
 
Przed rozpoczęciem prac firma powinna otrzymać informacje o rodzaju gruntu, w którym nastąpi montaż.
 
Jeśli nie masz badań geotechnicznych, przed Tobą jeszcze spotkanie z geologiem, który przeprowadzi odwiert i sporządzi raport.
 
Podstawowe pytanie czy posiadasz podłoże gliniaste (nie przepuszczalne), czy grunt piaskowy (przepuszczalny?)
 
 
 
Dopiero wtedy firma instalacyjna przystępuje do prac, które dzielą się na kilka etapów:
 
   
1. Roboty ziemne (wykop otworu pod zbiornik)  
 
2. Montaż, posadownienie zbiornika, wypoziomowanie, zalanie wodą do 1/3 pojemności zbiornika przed obsypką
 
3. Zasypanie zbiornika i zagęszczenie gruntu 
 
4. Podłączenie do rynien wraz z rurami kanalizacyjnymi doprowadzającymi do zbiornika
 
5. Wykonanie instalacji elektrycznej z zabezpieczeniem (bezpiecznik) 
 
6. Wykonanie płyty z betonu B20 (nie zawsze jest wymagane)
 
7. Wykonanie przelewu ze zbiornika w przypadku przepełnienia się deszczówką (np. dwa tunele owinięte geowłókniną, wywietrznik)
 
8. Montaż pompy i wykonanie instalacji hydraulicznej (wyprowadzenie do puszki poboru)
 
9. Montaż sita wlewowego 


Mając na uwadze ułatwienie decyzji przyszłym inwestorom przychodzimy z pomocą i polecamy Państwu sprawdzonego wykonawcę instalacji.

Dołącz do naszych grup na Facebooku:

 
Dołącz do Grupy na Facebooku, gdzie możesz zadać pytanie instalatorom zbiorników lub oczyszczalni przydomowych: link do grupy
 
lub dołącz do grupy Zbiorniki na deszczówkę, gdzie rozmawiamy o dotacjach, poradach, poprawnych instalacjach: link do grupy
Zastanawiasz się nad zakupem przydomowej oczyszczalni, ta grupa jest dla Ciebie
. Przydomowe oczyszczalnie dotacje, przepisy, montaż :link do grupy

Inna ciekawa grupa do której możesz dołączyć to piwniczki ogrodowe: link do grupy 

Zapraszamy do naszej nowej grupy:
Przydomowe oczyszczalnie -dotacje, przrepisy, montaż, sprzedaż- na grupie dowiesz się wiele ciekawych rzeczy, które pomogą podjąć Ci decyzję w wyborze odpowiedniej oczyszczalni- link do grupy
 
 
Zapraszamy do kontaktu z nami pod numerem tel. 533 327 679 lub przez email: bok@domiwoda.pl
 
Oprócz tego, że polecimy instalatorów to doradzmy jak skorzystać z dotacji na zbieranie deszczówki.
 
Zespół Dom i Woda Sp. z o.o. :)

 
Zobacz jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni ścieków:
Zobacz jak wygląda montaż piwniczki ogrodowej: 
*******
 

Jak wygląda instalacja zbiornika na deszczówkę?

O czym należy pamiętać?

 
Skuteczną metodą do gromadzenia wody opadowej jest montaż zbiornika na deszczówkę. Na rynku można dostać zarówno naziemne zbiorniki na deszczówkę, jak i zbiornik na deszczówkę podziemny. Ich instalacja nieco się od siebie różni, dlatego chcielibyśmy coś więcej powiedzieć na ten temat. Naziemny zbiornik na wodę deszczową jest podłączany do rury spustowej, która doskonale jest w stanie odprowadzić wystarczające ilości wody, które mają wiele zastosowań. Jeżeli zdecydują się Państwo na tego rodzaju zbiornik, trzeba mieć na uwadze między innymi to, że w rynnie zbiera się nie tylko krystalicznie czysta woda, ale również mech i liście. Dlatego też, warto zaopatrzyć się w specjalny filtr zewnętrzny, dzięki któremu woda zostanie oddzielona od wielu zanieczyszczeń. System ten jest zaprojektowany w taki sposób, by liście i innego rodzaju niechciane elementy spłyną dalej, natomiast woda deszczowa będzie w tej sytuacji zdatna do użycia w rozmaitych celach. Zbieracze tego typu można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszy z nich wymagać będzie nawiercenia otworu w rynnie, by następnie wprowadzić do niej gumową wkładkę, która zbiera wodę. Jest to niezwykle ekonomiczne i wygodne rozwiązanie, a zarazem bardzo proste jeśli chodzi o instalację. W sprzedaży znajdują się także zestawy, których instalacja polega na wycięciu określonego elementu w rynnie spustowej i umieszczenia w tym miejscu zbieracza, który posiada całkiem sporo przydatnych funkcji. Coraz więcej osób decyduje się na montaż takiej instalacji jak oczyszczalnia przydomowa, co ułatwia zagospodarowanie wody deszczowej. Jeśli po prostu chcemy zbierać deszczówkę, warto wybrać proste beczki na deszczówkę, pojemnik na wode z kranem, czy też dekoracyjny zbiornik na deszczówkę lub dzban do ogrodu. Podziemny zbiornik na deszczówkę jest nieco bardziej skomplikowany w montażu, jednak przy pomocy wykwalifikowanych monterów, z pewnością uda się Państwu otrzymać dobrze zamontowany zbiornik wody. Przystępując do instalacji tego zbiornika trzeba spełniać jeden bardzo istotny warunek. Bowiem teren, na którym ma zostać zamontowany zbiornik podziemny musi posiadać niski poziom wód gruntowych. Jeśli nie uwzględni się tego w trakcie budowy, wówczas może dojść do ewentualnego wypchnięcia zbiornika w sytuacji, kiedy poziom wód gruntowych znacznie się podniesie. Dlatego też w takich przypadkach najlepiej będzie zdecydować się na zbiorniki podziemne, które są płaskie, ponieważ są one mniej podatne na tego rodzaju zjawiska. Przygotowując już grunt pod budowę należy zostawić 20 cm przestrzeni na grys, ponieważ zbiorniki nie powinny być bezpośrednio obsypane ziemią, gdyż jej nadmierny nacisk mógłby spowodować ewentualne zniszczenia w postaci pęknięć. Nie można również zapomnieć o podłączeniu rur wlewowych, które pełnią niezwykle ważną rolę w tym systemie. Monterzy mogą zainstalować również reduktor przepływu wody lub praktyczny zbiornik 1000l.
 

W jaki sposób działa zbiornik naziemny i podziemny?  Czy warto w niego zainwestować?

Zbiornik montowany nad ziemią dobrze jest wyposażyć w kranik, który ułatwi wydobywanie wody ze zbiornika. Może to być kran ogrodowy ozdobny, dzięki czemu zbiornik będzie wyglądał stylowo. Zazwyczaj naziemne zbiorniki są niewystarczające objętościowo, dlatego w większości przypadków łączy się ze sobą kilka zbiorników o tej samej pojemności. W sytuacji, kiedy pierwszy zbiornik zapełni się do końca, wówczas napływająca woda trafi do kolejnego z nich. Równie dobrym rozwiązaniem będzie instalacja zbieracza, który montuje się na wysokości odpływu zbiornika. Zbieracz pełni niezwykle ważną rolę, ponieważ odprowadza deszczówkę do pojemnika, a w sytuacji jego przepełnienia natychmiast odcina dopływ do wody i w tej sytuacji woda deszczowa spływa już tylko rurą spustową i dalej może być ona przykładowo rozsączana na terenie ogrodu lub działki. Jako że zbiorniki montowane nad ziemią gromadzą wodę z powierzchni dachu, natomiast te instalowane pod ziemią lepiej jest podłączyć do odwodnienia liniowego, które przyczynia się do gromadzenia wody deszczowej z rozmaitych płaskich powierzchni.

 
W przypadku, kiedy zależy Państwu na uzyskaniu wody pitnej, dobrze jest zaopatrzyć się w system hydroforowy, dzięki któremu będzie to możliwe. Oprócz tego deszczówka może zostać zastosowana do podlewania ogrodu. Są również tacy, którzy decydują się na podłączenie wody deszczowej do domowych urządzeń sanitarnych. Doskonale sprawdzi się także jako woda do prania, a także mycia naczyń. I właśnie dzięki temu zużycie wody do codziennych czynności będzie mniejsze i przede wszystkim pozwoli zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy. Doskonale wiedzą Państwo o tym, że pobór wody z wodociągu jest kosztowną inwestycją, dlatego warto to zmienić, a dodatkowo zadbać o środowisko. Dla tych, których interesują ekologiczne rozwiązania, warto sprawdzić resztę naszych produktów, jak na przykład kompostownik domowy lub rekuperatory, a nasi konsultanci chętnie podpowiedzą jak zbierać deszczówkę z rynny oraz czy dostępne są dofinansowania do deszczówki. Istotne okazuje się również to, jak wybrać miejsce na zbiorniki podziemne i naziemne.
 
 
Zanim zdecydują się Państwo na montaż zbiorników na deszczówkę, warto jest przed tym znaleźć odpowiednie miejsce na ich osadzenie. Jeśli chodzi o zbiorniki naziemne ustawia się je bezpośrednio pod rynną, ponieważ tylko wtedy jest możliwe swobodne spływanie wody deszczowej do zbiornika. Najlepiej będzie, kiedy pojemnik ten stanie w odpowiednio zacienionym miejscu, ponieważ nagrzewana deszczówka będzie sprzyjać nagromadzaniu się bakterii oraz glonów. Jeżeli chodzi o wybranie miejsca na zbiornik podziemny, w tej sytuacji trzeba spełnić jeden punkt. Będzie to między innymi poziom wód gruntowych, o których wspominaliśmy już wcześniej.
 
 
Montując również takie produkty jak skrzynki rozsaczajace, skrzynki ogrodowe, czy też studnia drenarska, warto mieć na uwadze ich położenie. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania, zachęcamy do skontaktowania się z nami drogą mailową lub telefoniczną. Nasi monterzy, posiadający ogrom doświadczenia, wykorzystują je w codziennej pracy z klientem. Z wielką przyjemnością i zaangażowaniem nasi fachowcy zamontują nie tylko instalacje zbiorników naziemnych, jak i podziemnych, ale również piwniczki ogrodowe, ziemianki i biologiczne oczyszczalnie. W naszym sklepie staramy się doradzać naszym klientom, by zakup określonego produktu był jak najbardziej trafny, jak i opłacalny. Dlatego jeśli interesuje Państwa rozsączanie deszczówki, doradzimy, które produkty będą najlepsze do tego zadania. Podpowiemy też, które geotkaniny wybrać, a także jaki właz żeliwny dobrać lub wiadro 30l.
 
 
Profesjonalizm oraz pełne zainteresowanie pozwala na obsługę klienta na najwyższym poziomie. Ewidentnie naszym atutem jest to, że indywidualnie podchodzimy do każdego klienta, dzięki czemu za każdym razem są oni zadowoleni zarówno z naszych usług, jak i produktów, które u nas zakupili. Bardzo często się zdarza, że nasi klienci do nas wracają, by poszerzyć swoje wyposażenie ogrodu, czy też działki, co motywuje nas do działania i poszerzania swojej wiedzy branżowej.