5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Montaż oczyszczalni przydomowych

Sortuj według:
1
1

Montaż przydomowych oczyszczalni scieków - instalatorzy, montażyści, wykonawcy, firmy instalacyjne

Przydomowe oczyszczalnie ścieków to doskonała opcja dla właścicieli domków i działek typu ROD. Jest to ekologiczna oraz tania opcja na oczyszczalnie ścieków w momencie, gdy nie jest możliwe podłączenie do sieci kanalizacyjnej, by tam odprowadzać nieczystości. Inwestycja w oczyszczalnię przydomową jest jednorazowa, a także zwraca się ona w krótkim czasie. Taka oczyszczalnia przydomowa z montażem będzie służyć swojemu właścicielowi przez wiele lat. Jest to z pewnością opcja tańsza w utrzymaniu niż szambo, którego wywozami zajmuje się odpłatnie ekipa asenizacyjna.


Instalacja oczyszczalni przydomowej - jak zamontować oczyszczalnię

Jeśli zastanawiasz się jak zamontować oczyszczalnie przydomową, przychodzimy do Ciebie z instrukcją. Przydomowe oczyszczalnie ścieków montaż to sprawa, która nie wydaje się być dość problematyczna nawet dla ludzi kompletnie nowych w tym temacie. Jak więc przebiega prawidłowy montaż oczyszczalni ścieków?


Przed rozpoczęciem prac mających na celu montaż przydomowych oczyszczalni ścieków, należy wykonać wykop pod zbiornik. Zbiornik oczyszczalni zainstalować można nawet na działkach z wysokim poziomie wód gruntowych. Wymiary wykopu zależą bezpośrednio od rozmiaru oczyszczalni biologicznej. Powinna to być głębokość zbiornika plus 1 metr w celu umieszczenia zbiornika montowanego urządzenia na dnie wykopu. Należy pamiętać, by miejsce wykopu było łatwo dostępne do późniejszej konserwacji i opróżniania. Po skończonym wykopie, należy zastosować na jego dnie zasypkę, czyli warstwę żwiru lub piasku o odpowiedniej granulacji, czy też z innego materiału tzn. gruntu rodzimego o grubości min 20 cm. W przypadku gruntów piaskowych, należy zabezpieczyć boki wykopu przed osuwaniem się gruntu. Można wtedy wyłożyć dno 10-centymetrową warstwą podsypki lub umieścić tam suchy beton.


Głębokość montażu oczyszczalni powinna też być o około 20 centymetrów większa niż wysokość zbiornika. Na oczyszczalnię ścieków składają się dwa zbiorniki - osadnik gnilny oraz zbiornik z osadem czynnym. Aby zapobiec wychłodzeniu się ścieków, należy osadnik gnilny montować jak najbliżej miejsca wyprowadzania ścieków z budynku, czyli od 3 do 8 metrów. Istotne w budowie oczyszczalni są również włazy rewizyjne, które umożliwiają kontrolę nad pracą osadnika. Należy też pamiętać, że odpowiednia lokalizacja oczyszczalni umożliwia swobodny odpływ oczyszczonej wody.


Poza posadowieniem zbiornika i wypoziomowaniem go, trzeba pamiętać także o takich sprawach jak montaż drenażu rozsączającego i pionu kanalizacyjnego. Należy też nie zapomnieć o podłączeniu do oczyszczalni rury kanalizacyjnej z budynku. Rura do wlotu zbiornika wykonana jest zazwyczaj z kształtki PCV. Tu należy zadbać przede wszystkim o szczelność połączeń.


Prawidłowy montaż drenażu polega na tym, że należy wpierw instalować studzienkę rozdzielczą i połączyć ją przykanalikiem do króćca wlotowego osadnika. Gdy układa się rurę do studzienki rozdzielczej należy zachować spadek około 2.5% w kierunku przepływu ścieków. Ułożony drenaż należy następnie zasypać gruntem lub też warstwą żwiru płukanego (dopuszczalne jest także osłonięcie zbiornika z pomocą płyty betonowej). Co więcej, drenaż o odpowiednim przekroju należy montować w terenach gdzie nie rosną rośliny o zaawansowanym systemie korzeniowym. Rury drenażowe zakańcza się pionową rurą do wentylacji wystającą ponad powierzchnię terenu. Należy je układać zgodnie z obowiązującymi normami budowlanymi.


Zbiornik odpowiednio wypoziomowany wzdłuż osi wzdłużnej należy wypełnić wodą do poziomu około 50 cm od dna i połączyć z kanalizacją wewnętrzną. Trzeba też zadbać o odpowiednie napowietrzenie systemu z pomocą różnych syfonów oraz rur.


Montaż oczyszczalni przydomowej cena - ile to kosztuje

Zakładanie przydomowych oczyszczalni ścieków nie jest dużą inwestycją. Przydomowa oczyszczalnia ścieków cena z montażem to sprawa, która waha się od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Jest to dość niska kwota zważając na to, że przydomowe oczyszczalnie ścieków z montażem zwracają się w bardzo krótkim czasie, a działają dobrze przez długie lata. Przydomowa oczyszczalnia montaż jeśli jest wykonany dobrze, z pewnością wyjdzie taniej niż szambo, którego zawartość trzeba regularnie wywozić, co wiąże się z dodatkowymi kosztami działań ekipy asenizacyjnej. Podłączenie przydomowej oczyszczalni ścieków to zarówno nietrudna w wykonaniu sprawa, jak i nie za droga inwestycja.

 

Oczyszczalnie przydomowe montaż - firma zewnętrzna

Oczywiście kwestię jaką jest montaż przydomowej oczyszczalni ścieków z tunelami można zlecić firmie zewnętrznej, która wie doskonale jak zamontować oczyszczalnie ścieków. Specjaliści doskonale wiedzą jak wygląda przydomowa oczyszczalnia ścieków instrukcja montażu i znają sposoby na to jak zamontować przydomową oczyszczalnie ścieków dobrze. Instrukcja montażu przydomowej oczyszczalni ścieków nie jest trudna, lecz jeśli posiadasz jakieś wątpliwości, możesz poprosić o pomoc fachowców. Wtedy masz pewność, że instalacja przydomowej oczyszczalni ścieków na Twoim terenie, zostanie zrealizowana profesjonalnie i bez zarzutów.

 

Montaż przydomowej oczyszczalni ścieków

Instrukcja montażu oczyszczalni przydomowej powinna być dołączona do każdej oczyszczalni, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skonsultować się ze specjalistą w tym temacie. Możesz wykonać samodzielny montaż lub też poprosić ekipę montażową o pomoc w tej kwestii. To, jaką opcję wybierzesz, zależy tylko i wyłącznie od Twoich preferencji. Przydomowe oczyszczalnie z montażem to niedroga i jednorazowa inwestycja, która zwraca się bardzo szybko. Takie udogodnienie funkcjonuje przez długie lata i jest dużo bardziej oszczędne niż szambo, którego wywozami co jakiś czas odpłatnie zajmuje się firma zewnętrzna. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zakupu odpowiedniej oczyszczalni ścieków przydomowej, która z pewnością usatysfakcjonuje Ciebie i Twoją rodzinę, jako jej użytkowników.


PROPONUJEMY MONTAŻ OCZYSZCZALNI ORAZ PODŁĄCZENIE ZBIORNIKA NA DESZCZÓWKĘ I INSTALACJE PIWNICZEK OGRODOWYCH Z POLIETYLENU W WIĘKSZOŚCI MIAST W POLSCE. ZAMONTUJEMY TWÓJ NOWY ZBIORNIK W TAKICH MIASTACH JAK:

  • Warszawa
  • Kraków
  • Wrocław
  • Łódź
  • Poznań
  • Gdańsk
  • Szczecin
  • Lublin
  • Bydgoszcz
  • Białystok oraz w innych lokalizacjach.


Skontaktuj się z nami!