Moja Woda - odbierz dotację do 6000zł. Sprawdź.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

 Zbiorniki na szambo

Sortuj według:
1
Zbiornik-na-szambo-mamut-2000l-2m3

Zbiornik na szambo 2000l - 2m3 MAMUT

3 500 zł 4 197 zł
Najniższa cena z 30 dni: 3 479 zł

Darmowa dostawa

wobet-hydret-szambo-200-l-zbiornik-na-scieki-bytowe

Zbiornik SID na szambo 2000l - 2m3

3 640 zł 4 127 zł
Najniższa cena z 30 dni: 4 127 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 487 zł
zbiornik-na-scieki

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 2000l - 2m3, długość: 2m, średnica: 1,2m

3 690 zł 4 777 zł
Najniższa cena z 30 dni: 4 777 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1087 zł
Zbiornik-4000-l-4m3

Zbiornik na szambo 4000l - 4m3 MAMUT

4 197 zł

Darmowa dostawa

podziemny-zbiornik-na-szambo-3000l-3m3-wobet-hydret

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 3000l - 3m3, długość: 2,9m, średnica: 1,2m

4 390 zł 5 367 zł
Najniższa cena z 30 dni: 5 367 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 977 zł
Wobet-Hydret-zbiornik-3500-l-szambo-deszczowka-scieki

Zbiornik SID na szambo 3500l - 3,5m3

4 390 zł 4 817 zł
Najniższa cena z 30 dni: 4 817 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 427 zł
zbiornik-najazdowy-oslo-4000-l

Zbiornik na szambo Oslo - 4000l

4 997 zł 5 250 zł
Najniższa cena z 30 dni: 5 250 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 253 zł
podziemny-zbiornik-na-deszczowke-black-5000-litrow-zbiornika-przeciwpozarowy-zbiornik-na-scieki

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 4000l - 4m3, długość: 3,7m, średnica: 1,2m

5 100 zł 5 997 zł
Najniższa cena z 30 dni: 5 997 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 897 zł
podziemny-zbiornik-na-deszczowke-black-5000-litrow-zbiornika-przeciwpozarowy-zbiornik-na-scieki

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 5000l - 5m3, długość: 4,6m, średnica: 1,2m

5 990 zł 6 997 zł
Najniższa cena z 30 dni: 6 997 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1007 zł
podziemny-zbiornik-na-deszczowke-black-6000-litrow-zbiornika-przeciwpozarowy-zbiornik-na-scieki

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 6000l - 6m3, długość: 3,7m, średnica: 1,5m

7 215 zł 8 227 zł
Najniższa cena z 30 dni: 8 227 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1012 zł
podziemny-zbiornik-na-deszczowke-black-8000-litrow-zbiornika-przeciwpozarowy-zbiornik-na-scieki

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 7000l - 7m3, długość: 4,2m, średnica: 1,5m

8 090 zł 9 157 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9 157 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1067 zł
podziemny-zbiornik-na-deszczowke-black-8000-litrow-zbiornika-przeciwpozarowy-zbiornik-na-scieki

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 9000l - 9m3, długość: 5,4m, średnica: 1,5m

9 990 zł 10 987 zł
Najniższa cena z 30 dni: 10 987 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 997 zł
podziemny-zbiornik-na-scieki-black-12000

Zbiornik na szambo z PEHD BLACK 10000l - 10m3, długość: 6m, średnica: 1,5m

10 257 zł 11 300 zł
Najniższa cena z 30 dni: 11 300 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1043 zł
1

Zbiornik na szambo

Pojemniki na szambo to podziemne zbiorniki montowane przy gospodarstwach domowych, niepołączonych z miejską kanalizacją. Są to bezodpływowe zbiorniki na nieczystości ciekłe. Sformułowanie szambo ma wiele synonimów, jak na przykład przydomowy zbiornik na ścieki, czy zbiornik bezodpływowy na nieczystości, jednak używając każdego z nich mówimy o tym samym, czyli o szambie. Na rynku dostępne są różne produkty w tej kategorii, jak na przykład takie z otworem wentylacyjnym. Spływają tam wszystkie zanieczyszczenia i są tam magazynowane do momentu usunięcia ich wozem asenizacyjnym. Takie zbiorniki często tworzone są metodą formowania rotacyjnego, co gwarantuje ich szczelność. Można je montować w wielu miejscach, jak na przykład na działkach letniskowych. Co jakiś czas zbiornik powinien być opróżniany (częstotliwość nie powinna wynosić mniej niż raz na kwartał) przez ekipę asenizacyjną, która zajmuje się wywozem nieczystości. Istotnym faktem jest, iż gdy chcemy wykonać montaż zbiornika na szambo, trzeba uzyskać pozwolenie na budowę.


Bezodpływowy zbiornik na nieczystości - montaż

Bezodpływowy zbiornik ścieków betonowy powinien być oddalony około 2 m od drogi lub granicy nieruchomości. Betonowy zbiornik na szambo powinien również być oddalony o niemniej niż 15 m od zbiornika wody pitnej. Bezodpływowy zbiornik na ścieki betonowy powinno się także zamontować najmniej 1.5 m od rurociągów z gazem lub z wodą. Co więcej, szambo zbiornik betonowy powinno się postawić w odległości minimum 5 m od okien i drzwi domu mieszkalnego. W zależności od tego jakie wymiary ma zbiornik betonowy szambo, powinno się też wykonać odpowiedni wykop. Zbiorniki betonowe wykonywane są z wysokiej klasy betonu tak, by gwarantowały wodoszczelność i były nieprzepuszczalne. Oczywiście są też modele zrobione z plastiku.


Kiedy zamontować szambo zbiornik bezodpływowy

Czasem pojemnik do szamba jest niezbędny. Szczelny zbiornik bezodpływowy należy zamontować wtedy, gdy niemożliwe jest rozsączanie oczyszczonych ścieków z przydomowej oczyszczalni bezpośrednio do gruntu (dzieje się tak, gdy poziom wód gruntowych jest zbyt wysoki), czy gdy do terenu działki nie dochodzi sieć kanalizacyjna, gdzie zazwyczaj można takowe ścieki odprowadzać. Wtedy niezbędne jest zainstalowanie rozwiązania, jakim jest szczelny zbiornik na nieczystości płynne.


Zbiornik ekologiczny na szambo - co to oznacza

Zbiornik na szambo ekologiczne to bezodpływowy zbiornik z tworzywa sztucznego. Ludzie często mylą pojęcie "zbiornik do szamba ekologicznego" z "przydomową oczyszczalnią ścieków" i stosują te pojęcia zamiennie, podczas gdy nie są one tożsame. Producent zbiorników na szambo używa terminu "ekologiczny", by podkreślić, że są one stuprocentowo szczelne, dzięki czemu przechowywane w nich zanieczyszczenia nie przedostają się do gruntu. Jest kilka rodzajów udogodnienia takiego jak zbiornik szamba ekologicznego, chociażby w postaci tych stworzonych z betonu. Zbiorniki takie są szczelne, jak i również odporne na wszelkie procesy zachodzące w ściekach. Na rynku znaleźć można różne ich warianty, jak na przykład zbiornik dwukomorowy na szambo, czy jego posiadający jedną komorę odpowiednik. Są także zbiorniki do szamba plastikowe (na przykład produkowane z polietylenu), które z pewnością będą ważyć mniej niż ich betonowe odpowiedniki.

 

Zbiornik bezodpływowy szambo - dlaczego warto

Największą zaletą rozwiązania jakim jest zbiornik bezodpływowy na ścieki ciekłe jest fakt, że zbiornik bezodpływowy na nieczystości ciekłe to stosunkowo tania inwestycja. Cena instalacji tego rozwiązania z pewnością będzie mniejsza niż w przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków. Dodatkowo, zaletą szamba jest fakt, że zbiornik na szambo betonowy sprawdzi się też na mniejszych działkach, gdzie montaż oczyszczalni jest niemożliwy. Zbiorniki betonowe na ścieki są szczelne, odporne na działanie czynników zewnętrznych oraz stabilne, gdyż zbiornik szambo betonowy zmniejsza ryzyko wypchnięcia przez wody gruntowe. Ogromną zaletą jest też to, że procesy biologiczne zachodzące wewnątrz zbiornika, w gnojówce i reszcie ścieków, nie mają wpływu na jego szczelność. Dodatkowo, w przypadku udogodnienia, jakim są zbiorniki bezodpływowe szamba, można wykorzystywać także czujnik zapełnienia.


Zbiornik na szambo - cena użytkowania

Istotną kwestią, którą należy rozpatrzyć przy montowaniu opcji takich jak zbiorniki bezodpływowe betonowe jest kwestia kosztów użytkowania. Dla czteroosobowej rodziny, cena korzystania z rozwiązania jakim jest pojemnik szambo nie powinna być wysoka, dlatego tak wiele osób chętnie wybiera tego typu rozwiązanie.


Zbiornik betonowy na szambo a kwestie prawne

Jeśli zdecydujemy się zamontować zbiornik szczelny szambo, musimy pamiętać o różnych kwestiach prawnych, jak na przykład wcześniej wspomniane odległości od innych obiektów. W przypadku gdy interesuje nas zbiornik na szambo na działkę (taki o pojemności powyżej 10 m3), potrzebne jest pozwolenie na jego budowę. W celu uzyskania go należy zgłosić chęć budowy w Urzędzie Gminy. Do robót mających na celu montaż szamba możemy przystąpić po trzydziestu dniach od zgłoszenia woli budowy, oczywiście jeśli nie dostaliśmy sprzeciwu.


Szczelne zbiorniki na szambo cena

Zbiornik na szambo cena to kwestia, którą z pewnością trzeba rozpatrzyć przy zakupie. To ile kosztuje zbiornik na szambo uwarunkowane jest tym, jaki zbiornik na szambo wybierzemy. Może to być zbiornik szczelny betonowy, a także jego plastikowy, lżejszy odpowiednik. Zbiornik szambo cena to kwestia wahająca się w dzisiejszych czasach od kilku, do kilkunastu tysięcy złotych. Sprawdź na naszej stronie zbiornik plastikowy lub zbiornik betonowy cena i zapoznaj się z tym, co oferujemy.


Zbiorniki szczelne na szambo, a inne propozycje

Dobrym odpowiednikiem zbiornika na szambo jest przydomowa oczyszczalnia ścieków, na przykład z drenażem. Są to ekologiczne i bardzo wygodne w użyciu rozwiązania, stosowane na terenie całej Polski. By ją wybudować, również należy uzyskać odpowiednie pozwolenie. W naszej ofercie są zarówno najwyższej jakości zbiorniki plastikowe oraz betonowe, a także wcześniej wspomniane oczyszczalnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.


Tanie zbiorniki na szambo - nasza oferta

Posiadamy zarówno duży, jak i mały zbiornik na szambo. Oferujemy więc szeroki wybór rozwiązań, jakimi są gotowe zbiorniki na szambo. Zapewniamy jakość wykonania na najwyższym poziomie oraz najniższe ceny. Wybór zależy jedynie od Twojego zapotrzebowania. Możemy zagwarantować Ci szczelność oraz dużą wytrzymałość naszych produktów. Dzięki temu zbiornikowi rozwiążesz problem, jakim jest niemożliwość podłączenia do kanalizacji lub montażu przydomowej oczyszczalni ścieków w okolicy Twojego domu jednorodzinnego na działce. Nasze zbiorniki są eko i gotowe do zamontowania na Twoim terenie. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami w celu uzyskania bardziej szczegółowych informacji. Wspólnie dobierzemy odpowiednią wielkość zbiornika i omówimy wszelkie szczegóły związane z zakupem podziemnych bezodpływowych zbiorników na szambo.