5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW PRZEMYSŁOWYCH - idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Sortuj według:
1
pelnomocnictwo-zezwolenie-pozwolenie-wodnoprawne-lub-zgloszenie-budowy-oczyszczalni

Wniosek o udzielenie pełnomocnictwa

20 zł 40 zł
Najniższa cena z 30 dni: 40 zł

Oszczędzasz 20 zł
wspornik-drenazowy-biohydrofitowa

Wspornik drenażu biohydrofitowego

68,50 zł

Darmowa dostawa

drenaz-biohydrofitowy

Zestaw do drenażu biohydrofitowego

960 zł 1 150 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 150 zł

Oszczędzasz 190 zł
Oczyszczalnie-wobet-hydret-rotomoulding-na-4-osoby

Oczyszczalnia biologiczna Wobet Hydret ZBS-4C dla 4 osób

10 737 zł 11 931 zł
Najniższa cena z 30 dni: 11 931 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1194 zł
oczyszczalnia-zbs-6c-z-pompa-ebara-optima-pedrollo

Oczyszczalnia biologiczna Wobet Hydret ZBS-8C dla 8 osób z pompą

18 797 zł 19 552 zł
Najniższa cena z 30 dni: 19 552 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 755 zł
1

OCZYSZCZALNIE ŚCIEKÓW PRZEMYSŁOWYCH - idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw

Każdy z nas powinien być świadomy tego, w jaki sposób odpowiednio zadbać o otaczające nas środowisko. Znalezienie rozwiązania, które jednocześnie pozwoli nam na utylizację nieczystości oraz zadbanie o środowisko naturalne, to zdecydowanie opcja, którą warto wziąć pod uwagę. Jedną z takich możliwości jest ekologiczne oczyszczanie ścieków przemysłowych.Metody oczyszczania ścieków przemysłowych - co warto wiedzieć?

Oczyszczanie przemysłowe ścieków w ostatnich latach staje się coraz bardziej popularne. Wiele osób nie bez powodu twierdzi, iż warto zainwestować w przemysłowe oczyszczalnie ścieków wszędzie tam, gdzie nie została doprowadzona kanalizacja. Przemysłowe oczyszczalnie ścieków można zamontować w miejscach, w których konieczne jest oczyszczanie dużych ilości toksycznych substancji. Istnieją różne rodzaje takich rozwiązań jak oczyszczalnia ścieków przemysłowych. Wiele zależy od dostępności publicznego układu kanalizacyjnego. Oczywiście ilość i jakość ścieków może być różna, tak więc małe przydomowe oczyszczalnie ścieków są projektowane dla mniejszej ilości odpadów płynnych, natomiast oczyszczalnie przeznaczone dla przedsiębiorstw, lokali gastronomicznych lub lokali usługowych, muszą być większe. Coraz więcej właścicieli większych lokali decyduje się na ekologiczne rozwiązania.Ścieki przemysłowe oczyszczanie biologiczne - jak to działa?

Jeżeli chodzi o budowę oczyszczalni i technologie oczyszczania ścieków pochodzenia przemysłowego, to procesy oczyszczania ścieków zachodzą w trzech głównych komponentach. Ścieki przemysłowe w pierwszej kolejności zostają odprowadzane urządzeniami kanalizacyjnymi do wstępnego zbiornika osadów. Odpady organiczne i odpady przemysłowe powstałe na terenie zakładu, w osadniku wstępnym oczyszczane są mechanicznie. Zachodzi tam również  podczyszczanie ścieków przemysłowych oraz fermentacja metanowa i beztlenowa. Dochodzi do rozkładu zanieczyszczeń organicznych i rozdzielenia osadów oraz tłuszczów, poprzez m.in. flotację, czy strącanie. Następnie powstałe w związku z prowadzoną działalnością skażone odpady, które stanowią ogromne zagrożenie dla ekosystemu, dopływają do komory natleniania. Zachodzą w niej procesy tlenowe, które rozkładają organiczne zanieczyszczenia toksyczne i stanowią drugi etap utylizacji. Ostatnim etapem działania biologicznej przemysłowej oczyszczalni ścieków będzie klarowanie. Ścieki przemysłowe zostają poddane procesowi, w wyniku którego dochodzi do oddzielania zawiesin. Gdy proces klarowania się zakończy, woda pościekowa wypływa, a osad, który się nie rozłożył wraca do osadnika wstępnego.Ustawa regulująca prawo wodne mówi, że ścieki przemysłowe to ścieki niebędące ściekami bytowymi albo wodami opadowymi lub roztopowymi, powstałymi w wyniku działalności przedsiębiorstwa. Wykorzystywanie przemysłowych oczyszczalni biologicznych, w celu utylizacji ścieków oraz recyklingu wód przemysłowych i uzdatniania wody, wykorzystywanej w związku z prowadzoną przez zakład działalnością handlową, składową, produkcyjną, transportową lub usługową, dodatkowo umożliwia odciążenie biologicznych oczyszczalni ścieków komunalnych, które są coraz mocniej eksploatowane. Dzięki oczyszczeniu wód używanych w gałęziach przemysłu, możliwe jest ich ponowne wykorzystanie, zamiast odprowadzenia bezpośrednio do środowiska, aby tam odparowały lub wsiąkły w ziemię.Montaż i eksploatacja oczyszczalni przemysłowej - opłacalna dla różnych branż?

Wybór w kwestii oczyszczania ścieków przemysłowych nie należy do najłatwiejszych. Pamiętajmy o tym, że instalacja oczyszczalni przemysłowej to także ogromna oszczędność dla firmy, która w dłuższej perspektywie nie musi regularnie płacić za odprowadzanie zanieczyszczeń przy częstym opróżnianiu szamba. Nie zapominajmy o tym, że oczyszczalnia przemysłowa to produkt przeznaczony dla firm i przedsiębiorstw z różnych branż. Prężny rozwój gospodarki niesie za sobą jednak nie tylko kolejne szanse, ale również zagrożenia. Jednymi z nich są ryzyko wyczerpania zasobów naturalnych i zniszczenia środowiska. Zapobiec temu mogą różne wdrażane mechanizmy, w tym np. oferowane przez nas biologiczne oczyszczalnie ścieków dla firm, czyli właśnie przemysłowe oczyszczalnie ścieków. Zanim zabierzemy się za tego rodzaju instalacje, warto mieć świadomość tego, iż wszystkie oczyszczalnie przemysłowe muszą zostać uprzednio przystosowane zanim zaczną zajmować się swoim zadaniem, czyli przetwórstwem nieczystości spożywczych, organicznych, czy sanitarnych.Przedsiębiorców zastanawiających się nad inwestycją w produkt jakim jest przemysłowa oczyszczalnię ścieków, oprócz możliwości zadbania o środowisko naturalne, powinna zainteresować także korzyść finansowa, dlatego iż przemysłowa podczyszczalnia ścieków umożliwia widoczne zmniejszenie kosztów odprowadzania zanieczyszczeń. Odprowadzanie ścieków musi zatem być przeprowadzane w taki sposób, aby nie stanowić zagrożenia – zarówno dla nas ludzi, jak i dla zwierząt oraz środowiska naturalnego. W ofercie posiadamy oczyszczalnie ścieków przemysłowych bazujące na biotechnologii, a ich parametry dotyczące ilości zanieczyszczeń, jakie można do nich dozować i montażu są szczegółowo opisane. W kwestii montażu specjalnych systemów kanalizacyjnych warto zdać się na doświadczenie i profesjonalizm naszej firmy.