5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

 Oczyszczalnie ścieków dla gmin

Sortuj według:
1
1

Oczyszczalnie ścieków dla gmin

Oczyszczalnie ścieków to rozwiązanie, które stosuje coraz więcej wielkich obiektów takich jak chociażby hotele i zakłady produkcyjne. Można je znaleźć także na różnego rodzaju działkach. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które swoich zwolenników posiada na terenie całej Polski. Wciąż rośnie liczba osób, które decydują się na skorzystanie z tego nowoczesnego udogodnienia. Dobrym pomysłem okazuje się być także montaż oczyszczalni, która przysłuży się całej społeczności gminy, czyli gminnej oczyszczalni ścieków.


Gminna oczyszczalnia ścieków - coś dla całej społeczności

Gminne oczyszczalnie ścieków służą całej społeczności gminy. Są to komunalne oczyszczalnie ścieków, które zajmują się oczyszczaniem ścieków produkowanych przez wszystkich mieszkańców gminy. Jeśli gmina zainwestuje w rozwiązanie, jakim jest gminna oczyszczalnia ścieków komunalnych, nie są potrzebne przydomowe oczyszczalnie ścieków montowane przy każdym zamieszkałym w gminie domu. Takie większe oczyszczalnie są świetną opcją, szczególnie w przypadku mniejszych społeczności.


Oczyszczalnie komunalne - rodzaje

Na rynku istnieją różne rodzaje oczyszczalni ścieków komunalnych. Są one odpowiednikiem sieci kanalizacji. Wśród nich wyróżniamy na przykład technologie:


- mechaniczne

- chemiczne

- biologiczne


Każdy z tych systemów ma jedno zadanie - oczyścić ścieki, które do nich trafiają. Są one doskonałym rozwiązaniem infrastruktury gospodarki ściekowej i sieci kanalizacji sanitarnej.


Gminne oczyszczalnie ścieków - dobra inwestycja

Zapewniamy, że oczyszczalnia ścieków to dobra inwestycja, która rozwiąże problemy dotyczące ścieków dla całej gminy, przy niedużym nakładzie finansowym. Jeśli gmina się w takową wyposaży, niepotrzebny jest montaż indywidualnej przydomowej oczyszczalni ścieków wraz z drenażem na każdej działce. Jeśli chodzi o aspekt cenowy, koszt projektu nie wydaje się być zbyt duży. Gmina będąca administratorem oczyszczalni może obniżyć koszty jej budowy, dzięki temu, że istnieją różne dofinansowania z funduszów europejskich na tego rodzaju realizacje techniczne. Są one przyznawane ze środków unijnych w ramach programu, który ma na celu ochronę środowiska.


Oczyszczalnia ścieków, a kwestie prawne

Budowa oczyszczalni przy nieruchomości wymaga odpowiednich pozwoleń. Przy budowie oczyszczalni należy spełnić także warunki zachowania pewnej odległości między oczyszczalnią, a różnego rodzaju zabudowami, granicami działki oraz źródłami wody pitnej. Przy spełnieniu odpowiednich warunków i zachowaniu odpowiednich norm zgodności, można rozpocząć budowę efektywnej oczyszczalni.


Instalacja oczyszczalni ścieków - co trzeba wiedzieć

Przy instalacji oczyszczalni ścieków należy zazwyczaj skorzystać z pomocy fachowców posiadających odpowiednie certyfikaty i wiedzę z zakresu technologii, którzy stworzą odpowiednią dokumentację obiektu, jaki będzie budowany. Dobrym pomysłem jest kontenerowa oczyszczalnia ścieków ze względu na to, że jej konstrukcja umożliwia późniejszą modernizację jednostki. Ważne jest też, by materiały zastosowane do budowy zbiornika i odbiornika ścieków były wysokiej jakości, aby jego zawartość nie weszła w reakcję z terenem znajdującym się koło oczyszczalni. Komory urządzeń powinny mieć odpowiedni przepływ i szczelność, stąd dobór odpowiednich, szczelnych materiałów jest niezbędny. Jedną z cech dobrych oczyszczalni jest nieposiadanie przez nie systemów mechanicznego wtłaczania powietrza do zbiorników, co powoduje minimalizację ryzyka wydostawania się z nich ewentualnych nieprzyjemnych zapachów.