5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów
Sortuj według:
1
pelnomocnictwo-zezwolenie-pozwolenie-wodnoprawne-lub-zgloszenie-budowy-oczyszczalni

Wniosek o udzielenie pełnomocnictwa

20 zł 40 zł
Najniższa cena z 30 dni: 40 zł

Oszczędzasz 20 zł
Wniosek- przygotowanie dokumentacji do zezwolenia wodnoprawnego do oczyszczalni - klient indywidualny

Wniosek- przygotowanie dokumentacji do zezwolenia wodnoprawnego do oczyszczalni - klient indywidualny

400 zł 700 zł
Najniższa cena z 30 dni: 700 zł

Oszczędzasz 300 zł
1

Planując budowę przydomowej oczyszczalni ścieków musimy zastanowić się nad tym, kiedy wymagane jest pozwolenie na budowę oczyszczalni ścieków, jak wygląda wniosek o pozwolenie na przydomową oczyszczalnie ścieków oraz kiedy niezbędne jest pozwolenie wodnoprawne dla przydomowej oczyszczalni ścieków. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tej kwestii, zachęcamy do kontaktu.

 

Zgłoszenie czy pozwolenie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków - kiedy jest konieczne?

Jeśli interesuje Cię przydomowa oczyszczalnia ścieków pozwolenie na budowę - sprawdź, kiedy budowa wiąże się z koniecznością uzyskania pozwolenia. Pozwolenie na oczyszczalnie ścieków zależne jest od tego, jaką wydajność posiada nasza oczyszczalnia. Oczyszczalnia o przepustowości poniżej 7,50 m3 ścieków na dobę nie wymaga pozwolenia na oczyszczalnie przydomową. Mimo, że nie wymaga się uzyskania pozwolenia na budowę, to obowiązkowe jest zgłoszenie budowy właściwemu organowi. Jednak w przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków o wydajności ponad 7,50 m3 na dobę jest wymagane pozwolenie na budowę oczyszczalni przydomowej. 

Oczyszczalnia ścieków przydomowa pozwolenie na budowę - kiedy je dostaniemy?

21 dni przed montażem oczyszczalni powinniśmy złożyć wniosek o pozwolenie na budowę przydomowej oczyszczalni ścieków. Dzięki niemu możemy uzyskać pozwolenie na oczyszczalnie przydomową. Jednak co w przypadku, gdy nie dostaliśmy odpowiedzi na nasz wniosek o pozwolenie na przydomową oczyszczalnię ścieków przez te 21 dni? Oznacza to, że możemy rozpocząć montaż przydomowej oczyszczalni ścieków. Jest to tzw. milczące pozwolenie na przydomową oczyszczalnię ścieków, które ważne jest przez 2 lata od daty rozpoczęcia prac.

Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków a pozwolenie wodnoprawne - kiedy jest wymagane?

Czy przydomowa oczyszczalnia ścieków wymaga pozwolenia wodnoprawnego? Przydomowe oczyszczalnie ścieków muszą spełniać jednak więcej warunków. W tym momencie pojawia się pytanie, kiedy niezbędne jest pozwolenie wodnoprawne na przydomową oczyszczalnię ścieków. W przypadku systemu odprowadzenia oczyszczonych ścieków z przydomowej oczyszczalni do ścieków bytowych, wód lub do ziemi w ilości mniejszej niż 5 m3/d na gruncie stanowiącym naszą własność - niewymagane jest pozwolenie wodnoprawne na oczyszczalnie przydomową. Jeśli jednak sytuacja jest odwrotna - wprowadzanie ścieków do wód, ziemi itd. przekracza 5 m3/d to nasza oczyszczalnia wymaga uzyskania pozwolenia wodnoprawnego. Należy wiedzieć, że pozwolenie wodnoprawne należy uzyskać przed dokonaniem zgłoszenia budowlanego lub przed złożeniem wniosku o pozwolenie na oczyszczalnie biologiczną.

Pozwolenie wodnoprawne przydomowa oczyszczalnia ścieków - co należy wiedzieć

W temacie "przydomowa oczyszczalnia ścieków a pozwolenie wodnoprawne" należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

  • Przepisy w zakresie "przydomowa oczyszczalnia ścieków pozwolenie wodnoprawne" reguluje Prawo wodne. Należy zapoznać się z nim, jeśli chcemy dokonać zgłoszenia wodnoprawnego na wykonanie urządzenia wodnego.
  • Ponadto, należy upewnić się czy miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza montaż przydomowej oczyszczalni ścieków.
  • W niektórych przypadkach, bez względu na ilość odprowadzanych ścieków oraz rodzaj budynku konieczne jest, by nasza oczyszczalnia przydomowa pozwolenie wodnoprawne otrzymała.
  • Zgodnie ze stanowiskiem Wód Polskich, gdy system odprowadzania ścieków z przydomowej oczyszczalni stanowi jej integralną część, nie jest traktowana jako urządzenie wodne. Wówczas niewymagane jest uzyskanie pozwolenia.
  • Zanim zwrócimy się o wydanie pozwolenia wodnoprawnego, warto dobrze zaplanować usytuowanie przydomowej oczyszczalni. Zapoznać się, w jakiej odległości powinien znajdować się system odprowadzania oczyszczonych ścieków do gruntu, np. od ujęcia wody.
  • Należy poznać minimalny procent redukcji zanieczyszczeń dla ścieków z oczyszczalni ścieków w aglomeracji oraz ścieków z oczyszczalni ścieków komunalnych.
  • Przydomowa oczyszczalnia ścieków bez pozwolenia wodnoprawnego - taka możliwość występuje, gdy urządzenia służące do odprowadzania ścieków nie zostaną zakwalifikowane jako urządzenia wodne. Jednak najczęściej w przypadku odprowadzania ścieków oczyszczonych jest ono niezbędne.
"Przydomowa oczyszczalnia a pozwolenie wodnoprawne" - wpływ na to ma wiele czynników i aspektów prawnych. To, czy nasz system oczyszczania ścieków przy gospodarstwie domowym wymaga pozwolenia, zależne jest od jego rodzaju i wydajności. Jeśli interesuje Cię więcej na temat "przydomowa oczyszczalnia pozwolenie wodnoprawne", zajrzyj do przepisów Prawa wodnego.