5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Zagospodarowanie i odprowadzenie deszczówki - jak zbierać deszczówkę

Sortuj według:
Trójnik skręcany 25 PE

Trójnik skręcany 25 PE

25 zł

Darmowa dostawa

wklad-filtracyjny-100-mikronow--cintropur-nw25-5szt

Wkład filtracyjny 100μ Cintropur

123 zł

Darmowa dostawa

sito-filtrujace

Sito Filtrujące

127 zł 147 zł
Najniższa cena z 30 dni: 147 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 20 zł
skrzynka-ogrodowa-z-zaworem-3-4-cala-zielona

Skrzynka ogrodowa z zaworem 3/4 cala – zielona

137 zł 167 zł
Najniższa cena z 30 dni: 167 zł

Oszczędzasz 30 zł
nadbudowa-d400-h200-aq

Nadbudowa do filtra 01

147 zł

Darmowa dostawa

skrzynka-ogrodowa

Skrzynka ogrodowa

147 zł

Darmowa dostawa

przewod-nawodnieniowy-25-E-10-m

Przewód nawodnieniowy 25 PE - 10 mb

147 zł

Darmowa dostawa

zraszacz-dookolny-gardena

Klasyczny zraszacz dookolny Gardena

167 zł

Darmowa dostawa

Systemy do zagospodarowania wody deszczowej - dlaczego warto się na nie zdecydować?


Jak już od dawna wiadomo, woda pitna jest niezwykle drogim towarem. Jednak niewielu wie o tym, że przeciętnie około połowy zapotrzebowania przykładowego gospodarstwa domowego może zostać pokryte przez wodę deszczową, ale i również wodę przemysłową, która ze spokojem może być dostarczana przez wodę opadową. Sposobów na odzysk wody deszczowej jest całkiem sporo, a wykorzystać ją można do wielu codziennych czynności, przy czym zaoszczędzić całkiem sporą sumę pieniędzy. Szacuje się, że można zmniejszyć zużycie wody wodociągowej nawet do 50%. Odprowadzanie deszczówki niesie za sobą również zyski w postaci osiągnięcia większej niezależności od sieci wodociągowej, ale również racjonalne podejście do zagospodarowania deszczówki.

Do jakich celów wykorzystuje się deszczówkę?


Woda deszczowa ma wiele zastosowań, które znacznie poprawiają jakość życia. Dlatego też zagospodarowanie wody deszczowej jest bardzo opłacalne i dobre dla środowiska. Użycie deszczówki jest o tyle ważne, ponieważ jest cennym zasobem, bez którego nie byłoby możliwe życie na ziemi, dlatego trzeba go chronić i umiejętnie wykorzystywać. Woda opadowa w gospodarstwie domowym może okazać się bardzo przydatna w wielu czynnościach. Możliwe jest użycie wody w tej sposób uzyskanej do podlewania roślin w ogrodzie, a jest to naprawdę dobre rozwiązanie, ponieważ woda deszczowa im sprzyja przez swoje niskie pH. Swój udział ma także deszczówka do spłukiwania toalet, można ją również spokojnie wykorzystać do prania i mycia samochodu. Podsumowując, odprowadzenie wody deszczowej do celów bytowo-gospodarczych jest wybierane przez coraz więcej osób, którym zależy na oszczędności budżetu oraz ochronie przyrody.


Zdając sobie sprawę z tego, że ilości zużycia wody w dzisiejszych czasach są ogromne, warto w takiej sytuacji pomyśleć, jak odzysk wody deszczowej można uzyskać na własnej posesji. Z odzysku wody deszczowej system może posłużyć jak wyżej powiedziano, nie tylko do spłukiwania toalet, ale wielu innych czynności w obrębie domu. Specjalistyczne, umożliwiające umiejętne zagospodarowanie deszczówki/wody deszczowej systemy pozwalają na to, by zbiornik na deszczówkę zapewniał duże ilości wód opadowych najwyższej jakości. Jak więc widać z odzysku wody deszczowej można zyskać naprawdę wiele.


Jakie wyróżnia się systemy zagospodarowania wody deszczowej?


Jest wiele sposobów na to, by odzyskiwanie wody deszczowej mogło przebiegać sprawnie. Często wybierana jest instalacja deszczowa budynku z wykorzystaniem rur spustowych. System ten czerpie głównie z zebranej wody deszczowej z dachu danego obiektu mieszkalnego. Ta woda trafia potem do specjalnego zbiornika, który może być zamontowany nad lub pod ziemią. Jednak systemy gromadzenia wody deszczowej dzielą się na dwie grupy. Pierwszy z nich to system ogrodowy, w którym to wodę wykorzystuje się do podlewania ogrodu i wszelkich prac w tym zakresie. Jest on o tyle bezpieczny, że w chwili przepełnienia zbiornika ma kanał odpływowy, który jest skierowany do kanalizacji deszczowej. Systemy ogrodowe sprawdzą się dla osób, które są w posiadaniu ogrodu i zależy im na utrzymaniu odpowiedniego nawodnienia wszystkich roślin, ale i również woda jest im potrzebna do podlewania trawnika. Drugi sposób to system zbierania wody deszczowej, którą wykorzystuje się w gospodarstwie domowym, ale również w obiektach komercyjnych i użyteczności publicznej. Mowa tu między innymi o hotelach, placówkach medycznych, a także stacjach benzynowych.


Jak odprowadzić deszczówkę w odpowiedni sposób?


By prawidłowo rozpocząć odprowadzenie wody opadowej do ogrodu potrzebny jest do tego odpowiedni, specjalistyczny sprzęt, dzięki któremu będzie to możliwe. Do założenia najprostszego systemu zagospodarowania wody deszczowej potrzebny będzie odpowiednio dostosowany zbiornik do zlewni dachu i terenu utwardzonego, ale również cały zestaw do wody deszczowej, który posiada filtr oraz wąż ogrodowy. Jednak najważniejszym elementem w całym tym zestawie jest zdecydowanie zbiornik, dzięki któremu elementy instalacji deszczowej mogą spełniać swoje funkcje. Przede wszystkim na początkowym etapie projektowania należy dobrać jego odpowiednią wielkość, następnie zastosowanie deszczówki określić pod względem własnych zastosowań w tym zakresie. Otóż zbyt mała objętość zbiornika może spowodować, że ilości wody będą niezbyt wystarczające do zakładanych celów. Jeśli zakupiony zostanie za duży zbiornik, wówczas nadmiar wody, który nie zostanie wykorzystany, będzie słabszy pod względem jakości.


Należy pamiętać o tym, że odprowadzenie deszczówki do zbiornika musi być odpowiednio dobrane. Trzeba wziąć pod uwagę między innymi różne parametry danego miejsca i całego obiektu, w którym taki system ma być zainstalowany. Na rynku jednak można znaleźć sporo rozwiązań, należą do nich zbiorniki naziemne i podziemne. Jeśli chodzi o pierwszy rodzaj, posiadają one możliwość magazynowania kilkaset litrów wody. Jeśli chodzi o te montowane pod ziemią, ich pojemność sięga do kilkudziesięciu metrów sześciennych. Plusem tego rozwiązania jest ewidentnie fakt, że gromadzenie wody deszczowej w zbiorniku tego typu sprawia, że jest ona chłodna i gromadzi się w niej mniej bakterii przez to, że nie ma styczności z promieniami słonecznymi.


Jak zbierać deszczówkę z rynny, by przebiegło to w prawidłowy sposób?


Odprowadzenie wody deszczowej do zbiornika to przede wszystkim dobór odpowiednich elementów, które wpłyną na czystość tej wody. Pierwszą rzeczą, która w tym procesie odgrywa dużą rolę to materiał, z którego wykonany jest zbiornik. Bardzo często są on produkowane z czystego granulatu polietylenu w skrócie PE. Takie zbiorniki są łatwe w montażu i nie wymagają stosowania do ich instalacji specjalnych dźwigów. Nie jest również potrzebne montowanie dodatkowych powłok ochronnych i innego rodzaju zabezpieczeń. Jeśli chodzi o elementy, które składają się na wyposażenie wewnętrzne pojemnika, są one wytwarzane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.


Warto także pomyśleć o zakupie odpowiedniego filtra, ponieważ woda, która spływa z rury spustowej nie jest idealnie czysta. Dlatego należy zamontować takie zabezpieczenie, dzięki któremu większe zanieczyszczenia zostaną przez nie wyłapane. Na rynku jest jednak sporo filtrów, które dzieli się na zewnętrzne i wewnętrzne. Te montowane na zewnątrz są umieszczane przed zbiornikiem, a te w środku umiejscawia się bezpośrednio w zbiorniku. Są również filtry zbierające, które zbierają zanieczyszczenia do specjalnego kosza. To rozwiązanie może okazać się dla niektórych kłopotliwe, ponieważ taki filtr od czasu do czasu należy wymieniać. Oprócz tego można zdecydować się na filtr przepływowy, który to odprowadza zanieczyszczenia poprzez drogę kanalizacyjną.


By proces odpływania deszczówki odbywał się sprawnie potrzebna będzie odpowiednia pompa. Najczęściej stosowane są pompy zatapialne, ponieważ nie są hałaśliwe, a także ich wydajność jest na tyle optymalna, by wysokość i odległość pompowania wody odbywała się prawidłowo. Często pompy wysokiego ciśnienia stosuje się do podlewania terenów zielonych. Jeśli chodzi o te, których ciśnienie jest nieco niższe, nazywa się je pompami wirnikowymi, których zużycie energii jest znacznie niższe. Współcześnie produkowane pompy posiadają system zabezpieczeń, dzięki którym sprzęt w przypadku braku wody w zbiorniku wyłącza się. Warto pamiętać także o tym, żeby do każdego systemu koniecznie zamontować rurę wraz ze skrzynką, ponieważ w przypadku obfitych opadów zbieranie wody odbywa się właśnie tam.


Czy deszczówka może zastąpić wodę pitną?


Skoro można wykorzystać deszczówkę do wielu codziennych czynności w domach i ich obrębie to pojawia się pytanie, czy można ją pić. Otóż jest to kwestia dość sporna, ponieważ w wyniku oczyszczania wody nie jesteśmy w stanie wystarczająco monitorować jakość wody, która gromadzi się w danym zbiorniku. Nigdy nie można mieć pewności, czy w przypadku wody ze zbiornika jest ona pozbawiona drobnoustrojów. Jest na to pewien sposób, a mianowicie bardzo często trzeba byłoby zanosić próbkę z wodą deszczową, by sanepid mógł zezwolić na użytkowanie jej jako wody pitnej. A więc uzdatnianie wody deszczowej do picia może być nieco trudne, jednak nie jest nieosiągalne. Aczkolwiek z wodą wodociągową jest to o wiele łatwiejsze i bezpieczniejsze.


Ile kosztują zestawy do zagospodarowania wody deszczowej?


By odprowadzenie wody deszczowej z rynien mogło odbywać się prawidłowo, potrzebna jest odpowiednia instalacja do zbierania deszczówki. Na rynku można znaleźć wiele produktów, które usprawnią ten cały proces. Nasz sklep internetowy Dom i Woda oferuje takie produkty, dzięki którym odzyskiwanie deszczówki z rynny będzie banalnie proste. Można zakupić między innymi zestaw, który można wykorzystać do poboru wody w ogrodzie, jak i w domu. Dzięki temu wykorzystania deszczówki służą do wielu celów w zakresie gospodarstwa domowego.


Do wyboru jest również zestaw, dzięki któremu można odprowadzać wodę tylko do celów domowych. Właśnie dzięki niemu tego typu wykorzystania wody w miejscu zamieszkania jest w pełni bezpieczne. Oprócz tego w komplecie otrzymacie Państwo pompy zestawy te umożliwiają swobodne odprowadzenie wody z rynny na ogród, ale także do domu. Nasz asortyment zawiera również pompę zatapialną, dzięki której pobór wody jest możliwy w każdej chwili. Posiada ona bowiem specjalny system, który w przypadku braku wody deszczowej wyłącza się automatycznie. Oprócz tego w naszym sklepie zakupić można skrzynki rozsączające, rury do deszczówki, włazy do studzienek, zbiornik na wodę 1000l i kranik ogrodowy.


Dodatkowo posiadamy pojemniki na wodę z kranikiem, beczki na wodę deszczową, a także dzbany gliniane do ogrodu. W momencie, gdy nie wiecie Państwo w jaki sposób działają zbiorniki podziemne, skrzynka poboru wody, studnie chłonne cena i właściwości danego sprzętu nie są dla nas obce i z chęcią podzielimy się z Państwem tymi informacjami.


Zachęcamy do tego, by zamontować w swoim gospodarstwie system odzyskiwania wody deszczowej cena jego zwraca się w szybkim tempie, a więc jest to bardzo opłacalne. Wielu ludzi wybiera pomiędzy zbiornikiem, a beczką. Jednak zapewniamy Państwa, że system, do którego deszczówka odprowadzenie i wykorzystanie jej będzie praktyczne. Czasami jednak klientom zależy na tym, by zbiorniki wody były to jednak pojemniki ozdobne, które będą pełnić funkcję dekoracyjną. Dla niektórych gromadzenie deszczówki to najprostsze wiadro z wodą, przy pomocy którego można podlać ogródek o niewielkiej powierzchni. Przy innych rozwiązaniach w naszym sklepie dobrać można filtr do oczyszczania wody, a także kran na zewnątrz.


W naszym sklepie można zakupić cały zestaw do zbierania deszczówki wysokiej jakości. Zachęcamy do tego, aby sprawdzić, jakie zestawy do deszczówki widnieją w naszej ofercie sprzedażowej. W sytuacji, kiedy nie wiedzą Państwo, jaki zestaw do deszczówki, czy też system zagospodarowania wody deszczowej będzie najlepszy, można poprosić nas o poradę. Chętnie opowiemy o tym, jaki będzie dla Państwa najkorzystniejszy system zagospodarowania wody deszczowej cena oraz wszelkie szczegóły z całą pewnością zostaną Państwu przedstawione.


Mogą Państwo zgłosić się do nas, gdy mają wątpliwość, co do tematu jakim jest odzyskiwanie wody deszczowej, ponieważ nasi pracownicy wiedzą o tym całkiem sporo. Nasze doświadczenie pozwoliło nam na osiągnięcie dostatecznej wiedzy i doskonale wiedzą czym są zbiorniki na wodę deszczową naziemne, oczyszczalnie przydomowe, regulatory przepływu, rekuperacja powietrza, a także kompostowniki ogrodowe, które z łatwością są przez nas dobierane. Jeśli natomiast interesuje Państwa zbieracz wody deszczowej cena jego jest adekwatna do jakości. Również zbiorniki na wodę opadową z przyjemnością dobierzemy takie, by spełniły Państwa oczekiwania.