Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać

Sortuj według:
Oszczędność wody jest niezmiernie istotną kwestią, w której warto się nieco orientować. Pozyskiwanie wody opadowej jest możliwe dzięki poszczególnym produktom, takim jak zbiorniki na deszczówke. Rodzajów tego typu zbieraczy jest naprawdę wiele, dlatego każdy może znaleźć coś dla siebie, szczególnie jeśli zależy nam nie tylko na zebraniu wody ale również na ładnym, eleganckim wyglądzie takiego przedmiotu bądź oczywiście trwałej jakości i wytrzymałości. Tego typu rozwiązanie to nie tylko oszczędność, ale również ekologia. Warto więc zagłębić się nieco w ten temat i zapoznać się z produktami, jakie oferuje dom i woda.

Jaki zbiornik na deszczówkę wybrać? Czym się kierować?Otóż przede wszystkim ważna jest jakość oraz pojemność. Pamiętajmy jednak, że robimy to w celu zaoszczędzenia, dlatego też właśnie ten czynnik powinien być naszym priorytetem. Aby móc zrozumieć tę kwestie, powinniśmy zacząć od zmiany świadomości dotyczących zmian klimatycznych oraz całej urbanizacji, a także fakt kurczenia się zasobów wody pitnej. Skorzystanie z takiego produktu jakim jest właśnie zbieracz wody, a więc zbiornik wody deszczowej może nam w tym pomóc. Zatem jeżeli rozważasz zakup tego typu, warto zastanowić się, jakiego konkretnie potrzebujesz. Możliwe są naziemne zbiorniki na deszczówkę, które zwykle mają pojemność od 300 l do nawet 2000 litrów, a ich głównym przeznaczeniem jest magazynowanie wody do podlewania ogrodu. Dlatego gdy posiadamy dość niewielki trawnik, zakup zbyt dużego zbiornika może okazać się nieco problemowy. Takie pojemniki na wodę deszczową podłącza się bezpośrednio pod rynny, czyli rury spustowe, przez co zwykle umiejscawiane są przy elewacji.

Warto też w tym temacie zapoznać się z tym, jak wygląda oczyszczalnia przydomowa, a raczej jak powinna wyglądać jej budowa, którą powinniśmy skonsultować z odpowiednim w tym zakresie specjalistą, który jest doświadczony i po prostu doradzi nam we wszystkich ważnych kwestiach, dlatego też odradzamy robić to na własną rękę. Innym rodzajem takich pojemników tozbiornik na deszczówkę podziemny. Charakteryzuje się on przede wszystkim tym, że jest bardziej pojemny od naziemnego. Zaczyna się więc przeważnie od 2000 litrów. Ich zastosowanie jest również większe niż w przypadku naziemnych. Trzeba tu wiedzieć, że podziemne zbiorniki na deszczowke są w formie modułowej, więc można połączyć je ze sobą, do czego jak najbardziej zachęcamy. Woda doprowadzana do takiego zbiornika jest bezpośrednio z rur spustowych.

Jak wygląda montaż zbiornika na deszczówkę?Budowa takiego pojemnika nie jest szczególnie skomplikowanym procesem, choć dla amatorów bądź po prostu wielu z nas może być nieco trudna, dlatego odpowiedni specjaliści pomogą nam prawidłowo zamontować taki zbiornik. W tym temacie pojawia się równie często pytanie typu jak zbierać deszczówkę z rynny. Otóż dostępny jest zbiornik na deszczówkę do rynny. Takie zbiorniki oprócz przydatnego elementu jakim jest filtr zewnętrzny, który można dostać na naszej stronie, posiadają także kranik, poprzez który odbywa się pobór wody. Taki pojemnik na wode z kranem sprawdza się doskonale.

Jednak wracając do samego montowania takich produktów jak zbiorniki do deszczówki, przede wszystkim należy zacząć od wybrania odpowiedniej lokalizacji naszego zbiornika. Jeśli mamy do czynienia ze zbiornikiem podziemnym, pamiętajmy że teren nad nim nie może zostać zabudowany. Należy również ustalić odpowiednie oddalenie od sąsiadujących budynków. Miejsce takiego montażu powinno być przygotowane, a podczas montowania należy zwrócić uwagę na znajdujące się w gruncie rury oraz przewody, a także roślinność, która jest niemniej ważna, np. korzenie drzew. Pamiętajmy więc, że możemy chronić środowisko i zbierać deszczówkę zbiorniki na wodę opadową nam w tym doskonale pomogą. W przypadku roślin, ciekawym produktem okazuje się być kompostownik cena którego jest różnorodna. Takie urządzenie powala pozbyć się wielu odpadów, tworząc przy tym zdrowy nawóz dla naszych roślin ogrodowych. Kolejnym ważnym etapem podczas budowy zbiornika jest prawidłowe przygotowanie wykopu. Powinien być on dostosowany do gabarytów zbiornika powiększony o przestrzeń amortyzacyjną. Ściany wykopu powinny być stabilne. Kolejnymi etapami są umieszczenie zbiornika w wykopie (po czym należy go dobrze wypoziomować), następnie zasypanie zagęszczenie gruntu oraz podłączenie odpływu i dopływu. Ciekawym elementem zbiornika jest reduktor przepływu wody, który pozwala zaoszczędzić wodę nawet do 70%. Regulator umieszczany jest między wężem natryskowym a słuchawką lub baterią, a wężem natryskowym.

Zbiorniki na deszczówkę cennik i ich rodzajeJeśli zastanawiasz się nad tym, jakie są dostępne pojemności takich zbiorników, możesz dostać np. zbiornik na deszczówkę 3000l, a dokładniej 3700l, który pozwala na zbieranie dużych ilości deszczówki, która z kolei może być później zastosowana w różnych celach gospodarczych. Stabilna konstrukcja nadaje się do umieszczenia poniżej poziomu wód gruntowych. Wykonanie z jednej formy gwarantuje nam całkowitą szczelność. Ściany tego zbiornika są gładkie, dzięki czemu wnętrze w bardzo łatwy sposób się czyści. Ten pojemnik na wodę deszczową został zaprojektowany tak, aby wytrzymał duże obciążenia, takie jak ruch samochodów osobowych na powierzchni. Posiada specjalną nakładkę teleskopową o regulowanej wysokości, co umożliwia nam łatwe dostosowanie położenia pokrywy do ukształtowania terenu. Opisany produkt to zbiornik Columbus, którego koszt wynosi 7499zł. Jeśli potrzebujemy większy, a więc np. zbiornik na deszczówkę 5000l cena (analogicznie) jest nieco wyższa. Na naszej stronie możesz nawet znaleźć zbiornik na deszczówkę 6000l w cenie ok. 12 000 zł. Do takiego pojemnika warto dokupić zestaw SUPRA, dzięki któremu woda deszczowa jest uzdatniana, tak by nadawała się do prania lub spłukiwania w toaletach. Warto też zaopatrzyć się w filtrujące sito wlewowe. Wybierając odpowiedni zbiornik deszczówka ma zasadnicze znaczenie na pojemność, jakiej potrzebujemy.

Oprócz takiego produktu jak zbiornik na wodę opadową, wśród naszych ofert możesz znaleźć również inne ciekawe produkty, takie jak dzban do ogrodu, który sprawdza się rewelacyjnie również jako ozdoba danej przestrzeni, skrzynki ogrodowewykonane ze świetnego tworzywa oraz prezentujące się znakomicie, ozdabiając tym samym nasz ogród, kran ogrodowy ozdobny (możemy np. wybrać kranik mosiężny, który po zamontowaniu przy zbiorniku w wygodny sposób odprowadzi nagromadzoną w środku wodę, bądź też kranik chromowany, który pasuje do wszystkich rodzajów zbiorników a w zestawie znajduje się również nić teflonowa, umożliwiająca pełne uszczelnienie połączenia gwintowanego). Innymi produktami są np. dekoracyjny zbiornik na deszczówkę, skrzynki rozsaczajace wody do gruntu czy też studnia drenarska. W obu produktach systemy dobierane są odpowiednio do powierzchni zlewni, według przeznaczenia i rodzaju gruntu.

Zbiorniki na deszczówkę ceny oraz poszczególne odmiany dostępne w naszym sklepieTak jak zostało wspomniane wcześniej, ceny naszych produktów są uwarunkowane jakością wykonania oraz trwałością. Możliwe są również dofinansowania do deszczówki, jednak prawnie nie każdy może je uzyskać, dlatego zachęcamy do przeczytania więcej szczegółów na ten temat na naszej stronie. Jeżeli zleży Ci na nieco mniejszym pojemniku, warto zainteresować się takim jak zbiornik na deszczówkę 2000l podziemny (Cristal). Dzięki temu, że powstał również z jednej formy bez zgrzewania, gwarantuje maksymalną szczelność. Koszt tego zbiornika wynosi około 4500 zł. Można go zamontować poniżej poziomu wód gruntowych, do głębokości 50 centymetrów. Szyb tego zbiornika posiada nakładkę teleskopową, która poprzez regulację kąta nachylenia zezwala na dostosowanie położenia pokrywy do wymogów ukształtowania teremu. Pamiętajmy że najważniejszym elementem w tym całym procesie jest właśnie zbierana deszczówka zbiornik więc powinien być odpowiednio dopasowany pod każdym względem.

Warto wiedzieć, że rozsączanie deszczówki to dosyć złożony proces. Dlatego też warto szukać konkretnych produktów, takich jak zbiornik retencyjny na deszczówkę, czyli sztuczny zbiornik wodny, który również służy do magazynowania wody pitnej, co pozwala na wyrównanie okresowych deficytów wody, spowodowanych najczęściej zbyt małą wydajnością studni na ujęciu w stosunku do zapotrzebowania. Zbiorniki retencyjne na deszczówkę są zatem świetnym rozwiązaniem, które (w przypadku poziomych, naziemnych zbiorników stanowią jednocześnie dodatkowe zabezpieczenie źródła wody dla celów przeciwpożarowych. Stanowią również rezerwuar dla wody do płukania układu technologicznego na SUW).

Często padają pytania typu jak stosować zbiornik na deszczówkę zimą, jak wygląda prawidłowe zagospodarowanie wody deszczowej, jakie beczki na deszczówkę wybrać, jaki zbiornik wody będzie najlepszy, czy też geotkanina cena lub rekuperacja co to jest. Na tego typu pytania znajdziesz odpowiedź na naszej stronie internetowej, bądź bezpośrednio kontaktując się z nami. Jeśli zależy Ci na oryginalności, zachęcamy do przejrzenia produktu jakim jest grafitowy zbiornik na wodę deszczową cena którego wynosi 459zł. Ten zbiornik Lanzarote, skutecznie zbiera deszczówkę, którą następnie można przelewać do naczyń za pomocą wygodnego plastikowego kraniku o kolorze mosiądzu.

Innym wyjątkowym produktem jest wolnostojący, gliniany zbiornik beczka, wyglądający jak gliniana amfora. Pojemność jego to 500 litrów, więc znakomicie pomieści duże ilości wody deszczowej. Jeśli zainteresował Cię konkretny produkt, taki jak wiadro 30l, zbiornik 1000l, czy też właz żeliwny, który nadaje się szczególnie do montażu w kominach zbiorników podziemnych Cristal oraz Columbus i który wytrzymuje spore obciążenia, zachęcamy do przejrzenia naszych ofert na dom i woda. Zbiornik na deszczówkę z pompą to kolejny, niezmiernie pomocny produkt. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu i wspólnej konsultacji.