Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Zestaw tuneli rozsączających działający jak studzienka chłonna do deszczówki

 

Sortuj według:
1
studnia-chlonna-500-l

Studnia chłonna 500l

719 zł

Darmowa dostawa

studnia-chlonna-660-l

Studnia chłonna 660l

819 zł

Darmowa dostawa

Studnia-chlonna

Studnia chłonna StCh-500 mini

1 149 zł

Darmowa dostawa

studnie-chlonne

Studnia chłonna 1000l, średnica włazu 60 cm

1 887 zł 1 987 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 987 zł

Oszczędzasz 100 zł
1
Odpowiednie zagospodarowanie naszego ogrodu to niewątpliwie ważna kwestia. Często nie jesteśmy w stanie sami określić jakie produkty są tymi niezbędnymi, a jakimi nie warto zaprzątać sobie głowy. Dla wielu z nas liczy się nie tylko poszczególne zastosowania danego produktu, ale również jego ciekawy wygląd, tak aby nasz ogród prezentował się zgodnie z naszymi oczekiwaniami. Jednym z istotnie ważnych przedmiotów pełniących wiele ról i funkcji jest właśnie studnia chłonna na deszczówkę.

Studnie chłonne na deszczówkę i ich zastosowanieOtóż przede wszystkim trzeba wiedzieć, że taką studnię chłonną stosuje się do pobierania wody deszczowej lub przydomowej oczyszczalni ścieków. Jej zastosowanie niesie za sobą dużo korzyści, szczególnie na terenach gliniastych, gdzie przepuszczalność wody jest bardzo słaba. Możliwa jest więc studnia chłonna na gruncie nieprzepuszczalnym (w takim przypadku tego typu produkt jest niezwykle przydatny). Warto wiedzieć, iż na takich słabo przepuszczalnych wodę terenach, po ulewnych deszczach robią się nieestetyczne, błotne kałuże. Taka studnia chłonna umożliwia nam równomierne odprowadzanie wody do warstw przepuszczalnych gruntów. Studnia rozsączająca to idealne przedmiot służący do rozprowadzenia nadmiaru wody deszczowej zbieranych z terenów utwardzonych do gruntu. Ciekawą kwestią są dofinansowania do deszczówki, które można uzyskać, jednak nie każdy ma takie prawo, dlatego zachęcamy do przeczytania więcej szczegółów na ten temat na nasze stronie.

Jak zrobić studnię chłonną? Budowa studni chłonnejKiedy myślimy o takim produkcie jak studnia chłonna schemat jej użytkowania dla niektórych może być nieco skomplikowany, podobnie jak z takimi produktami jak regulator przepływu czy skrzynka rozsączająca cena. Nasza studnia powinna sięgać od powierzchni ziemi do warstwy przepuszczalnej. Jeśli mowa o przedmiocie jakim jest studnia chłonna odległości między dolną częścią studni a poziomem wód gruntowych nie mogą być mniejsze niż 1,5 metra. Minimalna odległość studni od budynku to 2 metry. Jeżeli studzienka rozsączająca ma ma odprowadzać wodę z kilku rur spustowych, trzeba usytuować ją w miejscu jednakowo odległym od każdej z tych rur. Trzeba tu również wiedzieć, że istnieją różne rodzaje studni. Dostępna jest np. studnia chłonna z rury karbowanej, czyli z tworzywa sztucznego. Budowę zaczynamy od doprowadzenia rurami drenarskimi o pełnych ściankach, czyli ok. 20 centymetrów nad warstwą filtracyjną. Takie studnie drenarskie składają się oczywiście ze wspomnianych drenarskich rur, które należy ułożyć poziomo pod powierzchnią, poniżej poziomu przemarzania. Informacje dotyczące montowania i zastosowania takich produktów jak studzienka drenarska cena i inne szczegóły dostępne są na naszej stronie bądź poprzez bezpośredni kontakt z nami. W przypadku zbierania wody, dostępne są również inne produkty, takie jak dzban w ogrodzie, filtry zewnętrzne, geosiatka komórkowa, naziemny zbiornik na deszczówkę, zbiornik podziemny na deszczówkę czy też zbiornik z kranikiem.

Studzienka chłonna do deszczówki i jej rodzajeW zależności od Twoich potrzeb, możesz dostać różne rodzaje takich studni. Studzienki drenażowe, wspomniane wcześniej to nie jedyna możliwość. Warto jednak przed dokonaniem konkretnego zakupu, zapoznać się z tym, jak wygląda taka budowa studni chłonnej oraz wszelkie inne informacje związane z tematem wód gruntowych. Jeśli masz jakiś pomysł na studnie, możesz to skonsultować z naszymi specjalistami, a oni z kolei pomogą Ci podjąć odpowiednią decyzje, tak aby Twoja wizja została spełniona. Podczas dokonywania wyboru odpowiedniego zbiornika czy studni, warto zorientować się w kwestii dodatkowych elementów, takich jak kran w ogrodzie,kranik, pojemnik ozdobny czy pojemniki na kompost. Często pada pytanie - rura drenarska jak głęboko powinna zostać usytuowana. Tak ja zostało wspomniane wcześniej, zaleca się układać w gruncie głębokości ok. 60-70 centymetrów, maksymalnie jednak do 80. Pamiętajmy, że zbyt głębokie usytuowanie rur uniemożliwi efektywne nawodnienie ogrodu, a z kolei zbyt płytkie może prowadzić do zbyt dużej wilgotności podłoża. Po odpowiedniej konsultacji z profesjonalistami w tej dziedzinie, którzy wyjaśnią Ci zastosowanie różnych tego typu podobnych technologii, będziesz mieć gwarancję spożytkowania takiego urządzenia. Poszczególne tunele rozsączające gwarantują nam efektywne rozsączanie w gruncie wody deszczowej oraz oczyszczonych ścieków pochodzących z przydomowych oczyszczalni. Jeśli już jesteśmy w tym temacie, warto wiedzieć, że ekologiczne oczyszczalnie przydomowe są również bardzo dobre dla naszego środowiska.

Studnie rozsączające w dom i wodaNa naszej stronie możesz znaleźć przede wszystkim ciekawy zestaw tuneli rozsączających o pojemności 600 litrów. Działają one jak studzienka na deszczówkę. Jest to więc świetna alternatywa takiego produktu jak studnia chłonna do oczyszczalni. Grunt dobrze przepuszczalny. Zestaw 600 l dla 50 m2 odwadnianej powierzchni składa się z dwóch tuneli po 300l, jednej pary płyt, geowłókninie o wymiarach 2,5 x 100 m, oraz wywietrznika. Koszt takiego produktu wynosi ok. 700zł. Jeśli szukasz produktu o konkretnej pojemności, możesz znaleźć np. wiadro 70l,zbiorniki na wodę 1000l lub też zbiornik na wode 5000 litrów. Rura rozsączająca deszczówkę z drenażu to niezwykle przydatny element w przypadku takiej czynności jak odprowadzenie deszczówki do studni. Na wszelkie pytania typu, jak głęboko rury z deszczówką należy zakopać, znajdziecie odpowiedź na naszej stronie, bądź po bezpośrednim skontaktowaniu się z nami. Studzienka drenażowa służy nie tylko zebraniu wód z drenażu opaskowego, ale jednocześnie stanowi element rewizyjny systemy drenarskiego. Dlatego też poszczególne kwestie związane z zapytaniem drenaż działki na jakiej głębokości powinien być ułożony, warto skonsultować z nami. Istnieją różne podgatunki takich produktów, np. studzienka przelewowo-rozsączająca, studzienka odwodnieniowa czy studzienka drenarska betonowa. Zasadniczo trzeba być świadomym, że w przypadku produktu jakim jest studnia chłonna przepisy prawne z nią związane należy znać bądź zapoznać się z nimi przed zamontowaniem takiego urządzenia do naszej posesji. Kiedy zastanawiasz się więc jaki jest koszt wentylacji mechanicznej, jak wygląda skrzynka poboru wody bądź na czym polega system zbierania wody deszczoweji jak działają kratki żeliwne - wszystkie tego typu pytania i kwestie znajdziesz u nas.

Studnie chłonne przepisy, czyli studnia chłonna pozwolenie na jej użytkowanie. Jak to wygląda?Zakres formalności związany z budową takiego produktu jak studnia deszczowa zależy przede wszystkim od jej głębokości. Jeśli więc potrzebna jest nam studnia chłonna na deszczówkę przepisy wyraźnie mówią, iż bez pozwolenia można wykonać instalację drenażu (a więc gdy mamy do czynienia z przedmiotem jakim jest studnia drenarska), którego rolą jest nasycenie danej powierzchni pod wodą. Z kolei pamiętajmy też, że studnia chłonna obliczenia są konieczne w przypadku występowania skomplikowanych warunków gruntowo-wodnych. Kiedy rozważamy doły chłonne, taka studnia chłonna głębokość powinna mieć więc zgodną z przepisami.

Studnie chłonne cena produktuStudzienka odwadniająca może być wykonana w różnoraki sposób, dlatego warto zapoznać się z poszczególnymi jej rodzajami. W przypadku takich kwestii jak studnia chłonna cena jest zależna od wielu czynników, dlatego trudno mówić tu o jednoznacznej kwocie. Jeśli zależy nam na trwałości i funkcjonalności takiego produktu jak studnia chłonna koszt może być nieco wyższy, jednak z pewnością adekwatny do jakości jej wykonania. Niezależnie czy jest to studnia drenażowa czy studnia odwadniająca - są to po prostu poszczególne studzienki chłonne i ich różne odmiany. Na naszej stronie możesz dostać też łapacz deszczówki pcv, który jest niezwykle przydatny właśnie podczas np. odprowadzania wody deszczowej z rury spustowej do zbiornika naziemnego. Na pytania typu jak stosujemy zbiornik na deszczówkę zimą bądź jaka beczka na wodę deszczową sprawdzi się idealnie do naszego ogrodu, możesz znaleźć odpowiedz korzystając z naszych usług.

Studnia chłonna z kręgów betonowych a studnia chłonna w glinieNajwiększy problem z zamontowaniem studni wodociągowej, czyli studnia na deszczówkę i z odbiorem wód opadowych mają właściciele działek położonych na gruntach gliniastych, których przepuszczalność jest bardzo słaba. Skutkuje to występowaniem i utrzymywaniem się błota po każdych poważniejszych opadach deszczu. W takich sytuacjach chłonna studnia jest szczególnie doceniana. Kręgi betonowe potrafią być naprawdę wyjątkowo solidne, co przy takim podłożu będzie niezbędne. Dlatego te dwa aspekty są nieodłącznym elementem, związanym z wybieraniem takiego produktu. Jeśli naszym priorytetem jest właśnie studnia chlonna glina nie powinna stanowić w tym przypadku problemu. Zachęcamy więc do skorzystania z naszych produktów i przejrzenia ofert dostępnych na naszej stronie, a w razie ewentualnych pytań służymy pomocą.