Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie zbiornika przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.
Tunel rozsączający pozwala na zatrzymywanie i rozsączanie wód opadowych. Charakteryzuje się modułową budową, dzięki czemu można łączyć ze sobą dowolną ilość sztuk – zarówno równolegle w jednej warstwie, jak i spodami.Tunel jest lekki, co ułatwia jego układanie. Jest też bardzo wytrzymały, więc powierzchnia nad tunelem nadaje się do dowolnego wykorzystania, w tym przeznaczenia na ruch samochodowy.
• Filtr wody deszczowej (studzienka wyposażona w kosz lub sito),
•Rury kanalizacyjne doprowadzające wodę do tuneli rozsączających, oraz ewentualnie studzienki
kanalizacyjne,
• Tunele rozsączające połączone w zespół o odpowiedniej pojemności,
• Wywietrznik do odpowietrzenia systemu
Wymiary tuneli rozsączajacych:
Tunel rozsączający 300 l służy do retencji i rozsączania wód opadowych odprowadzonych z dachów oraz dróg i parkingów wokół budynków. Modułowa budowa tuneli pozwala łatwo je ze sobą łączyć w ciągi o dowolnej potrzebnej długości i pojemności, zamknięte z obu końców specjalnymi płytami. Ciągi tuneli można ustawiać równolegle, w jednej warstwie, jak również można łączyć je spodami otrzymując przez to dwukrotnie większą pojemność na tej samej powierzchni. Przy wadze modułu 11 kg układanie nie sprawia żadnych trudności. Możliwe jest dowolne wykorzystanie powierzchni terenu ponad tunelem, ponieważ wytrzymuje on również obciążenie ruchem samochodów (patrz tabela).
Dzięki specjalnej konstrukcji tunele można łatwo układać w stosy. Na jednej europalecie mieści się w ten sposób do 30 tuneli (9 000 l pojemności magazynującej), co pozwala zaoszczędzić na kosztach transportu i
składowania.
Dopuszczalne warunki obciążenia tuneli rozsączających: