5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Oczyszczalnie hydrofitowe ścieków 

Sortuj według:
1
wspornik-drenazowy-biohydrofitowa

Wspornik drenażu biohydrofitowego

68,50 zł

Darmowa dostawa

drenaz-biohydrofitowy

Zestaw do drenażu biohydrofitowego

960 zł 1 150 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 150 zł

Oszczędzasz 190 zł
1

Oczyszczalnie ścieków hydrofitowe


Przydomowe oczyszczalnie ścieków są niezwykle popularne, szczególnie w przypadku domów jednorodzinnych. Coraz częściej wykorzystują one ekologiczny, roślinny system pozbywania się zanieczyszczeń oraz odwzorowują procesy zachodzące w naturalnym środowisku organicznych systemów bagiennych. W ich działaniu nie stosuje się środków chemicznych, a jedynie te naturalnie, takie jak chociażby azot. Warto więc dowiedzieć się więcej na temat oczyszczalni hydrofitowych.


Hydrofitowa oczyszczalnia ścieków - jakie są jej zalety?


Systemy hydrofitowe posiadają liczne zalety, które szczególnie przypadną do gustu mieszkańcom terenów o rozproszonej zabudowie. Główne zalety oczyszczalni hydrofitowej to:


  • Brak konieczności ich obsługi - nie wymagają kontroli ze strony jej użytkownika,
  • Niski koszt eksploatacji - zużywają mało energii,
  • Uzdatniają wodę - mogą zapewnić nawet drugi stopień oczyszczania.

Oczyszczalnie hydrofitowe - jakie są rodzaje?


Oczyszczalnie hydrofitowe zasadniczo da się podzielić na dwie grupy: oczyszczalnie hydrofitowe z filtrem gruntowo-korzeniowym i oczyszczalnie hydrofitowe z fitoreaktorem. W obu przypadkach proces oczyszczania wody ma miejsce w osadniku wstępnym, ale różnią się one sposobem oczyszczania wtórnego. Zatem jak działa każdy z tych systemów?


Oczyszczalnia hydrofitowa z filtrem gruntowo - korzeniowym


Jest to rodzaj oczyszczalni, który transportuje wstępnie oczyszczone ścieki do wgłębienia gruntowego, wyłożonego grubą folią. Jest ona obsadzona roślinami wodnymi, które najczęściej spotykane są na terenach bagiennych. Są to głównie trzcina pospolita, pałka wodna i wierzba krzewiasta.


Sposób jej działania jest mało skomplikowany. Dostarczanie tlenu do korzeni i kłączy sprawia, że są one w stanie doprowadzać go do głębszych warstw. Rozwija to działalność mikroorganizmów, które mają duży udział w rozkładzie ścieków bytowych.


Ścieki przedostają się przez złoże hydrofitowe bez dodatkowej pomocy urządzeń mechanicznych. Firmy proponują takie rozwiązania, jak systemy z podpowierzchniowym, pionowym przepływem ścieków, podpowierzchniowym przepływem ścieków poziomym oraz mieszanym. Różnią się także pod względem głębokości złoża, budowy czy techniki sadzenia roślin. Jako wypełnienie złoża biologicznego oczyszczalni używa się piasku, żwiru, rumoszu skalnego lub odpowiednio przygotowanego gruzu. Wybór zależy od ilości i jakości ścieków.


W całym procesie, niezwykle istotne jest powolne odprowadzanie ścieków komunalnych. Uważa się, że niecka powinna posiadać powierzchnię od 5 do 15 metrów kwadratowych na jednego mieszkańca. Po zakończeniu procesu działania oczyszczalni hydrofitowej, ścieki odprowadzane są do wydzielonego miejsca poza oczyszczalnie.


Oczyszczalnia hydrofitowa z fitoreaktorem


Skuteczność oczyszczania ścieków, w tym systemie wynika z działalności takich organizmów jak rośliny obszarów wodnych, bakterie, a nawet małże. Częściowo wyczyszczone ścieki trafiają do fitoreaktora. Jego kanał cyrkulacyjny wypełnia się złożem biologicznym, które wykonane jest z siatki polietylenowej. Zapewnia ona doskonałe otoczenie do wytworzenia się błony biologicznej. Ruch ścieków w oczyszczalni hydrobotanicznej powodowany jest przez działalność pompy, która dostarcza tlen i unosi zawiesinę w kierunku złoża filtracyjnego. Osad rozkładany jest przez organizmy wodne, dlatego zbędne jest jego czyszczenie. Ścieki płyną ze sporą prędkością, powodując tlenowy rozkład, jak i również mineralizację związków organicznych. 


Oczyszczalnie z fitoreaktorem są możliwe do zainstalowania niezależnie od poziomu wód gruntowych. Do usuwania zanieczyszczeń wykorzystuje się takie rośliny jak tatarak zwyczajny, turzyca sztywna, sitowie igłowate.


Oczyszczalnia hydrofitowa projekt - czy jej montaż się opłaca?


Oczyszczalnia hydrofitowa cena uzależniona jest od ilości osób, które będą korzystać z tego systemu. Koszt determinuje także rodzaj oczyszczalni i sposób działania. Montaż takiej oczyszczalni ma wpływ na ochronę środowiska i gospodarki wodnej. Rozwiązanie nie wymaga zużycia energii oraz nie zajmuje dużej ilości gruntu. Rozwiązania technologiczne stosowane w oczyszczalniach hydrofitowych są ekologiczne, a przy tym tanie i mało wymagające, dlatego warto zastanowić się nad ich zakupem.


Hydrofitowe oczyszczalnie ścieków w naszej ofercie


Serdecznie zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej i zapoznania się z dostępnym asortymentem. Posiadamy liczne rozwiązania, które stanowią alternatywę dla tradycyjnego systemu kanalizacji. Nasze oczyszczalnie hydrofitowe znajdują zastosowanie w przypadku różnego rodzaju obiektów. Są tanie w utrzymaniu i mają pozytywne wpływ ma środowisko i gospodarkę wodną. Gwarantujemy pełną sprawność systemu i zapewniamy, że klient będzie z niego zadowolony.