5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów
Sortuj według:
1
1

Przydomowe oczyszczalnie ścieków i szamba to bardzo popularne rozwiązania na działkach, które nie mają dostępu do podłączenia kanalizacyjnego. Posiadają wielu zwolenników oraz są ekologicznym i praktycznym rozwiązaniem. Jednak przy ich instalacji należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Przede wszystkim do wyboru mamy oczyszczalnie ścieków pracujące w różny sposób, jak biologiczne i drenażowe. Po drugie musimy zwrócić uwagę na jej lokalizację i sposób eksploatacji. Jednak nie należy zapominać o bardzo ważnym elemencie, którym jest filtr do oczyszczalni przydomowej.

Filtr oczyszczalni przydomowej - co to jest?

Filtr oraz kosz filtracyjny do oczyszczalni to kluczowy element każdej przydomowej oczyszczalni, który znajduje się w osadniku gnilnym. Taki filtr do przydomowej oczyszczalni ścieków odpowiada za ochronę innych elementów urządzenia. Jednak jakie jest jego główne zadanie? Przede wszystkim zatrzymywanie wszelkiego rodzaju zawiesin, które mogłyby spowodować zanieczyszczenie oraz zamulenie reszty urządzenia, a co za tym idzie - awarię. Warto również zaznaczyć, że filtr i kosz filtracyjny do oczyszczalni ścieków są zazwyczaj częścią danej oczyszczalni - dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego materiału filtracyjnego.

Wkład filtracyjny do oczyszczalni ścieków - jakie wypełnienia są dostępne na rynku?

Jeśli interesują Cię filtry do oczyszczalni przydomowych to szczególną uwagę powinieneś zwrócić na wypełnienie kosza filtracyjnego. To właśnie wkład filtra oczyszczalni przydomowej w trakcie oczyszczania ścieków zabezpiecza resztę elementów przed zatkaniem. Najczęściej wybieranym materiałem filtracyjnym jest puzzolana produkowana na bazie surowca wulkanicznego. Z wyglądu przypomina kamienie, jednak po kilku latach pracy zmienia się w żwir. Ten materiał wyróżnia się specyficznymi właściwościami, dzięki czemu świetnie radzi sobie z usuwaniem zawartych w wodzie zanieczyszczeń. Puzzolana jest również doskonałym środowiskiem do rozwoju błony biologicznej. Alternatywą dla puzzolany są nowoczesne kształtki polietylenowe. Jak sama nazwa wskazuje, wyprodukowane są z tworzywa sztucznego i przyjmują bardzo specyficzną formę. Dzięki temu kształtki polietylenowe stanowią świetną metodę walki z zanieczyszczeniami. Ich główną zaletą jest niewielka waga i duża trwałość oraz odporność na np. erozję.

Jakie wypełnienie wybrać?

Puzzolana wysokiej jakości skutecznie blokuje zawiesiny, dzięki czemu nie dochodzi do zatkania systemu drenarskiego, czyli drenaży i studni chłonnych. Jednak jej wadą może być przyspieszona eksploatacja. Z kolei kształtki pozwalają na mniejszą absorbcję nieczystości, jednak nie wymagają wymiany i są bardziej trwałe. Mimo, że różnią się możliwościami oczyszczania wody, to oba te materiały posiadają swoje wady i zalety. Decyzja, jak zawsze, zależna jest od indywidualnych preferencji. Każdy produkt z tej kategorii ma za zadanie filtrować w taki sposób, by wstępnie oczyszczony ściek był zgodny z wymaganiami prawnymi. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się ma oczyszczalnie biologiczne, czy drenażowe (z drenażem rozsączającym). Należy również pamiętać o stosowaniu odpowiednich biopreparatów.

Pomoc w wyborze filtra do oczyszczalni

Jeśli potrzebujesz profesjonalnego doradztwa w zakresie wyboru oczyszczalni przydomowej ścieków, bądź jej elementów - skontaktuj się z nami. Oferujemy szereg produktów związanych z oczyszczaniem ścieków oraz montaż samego urządzenia. Jeśli nie wiesz, na jaką instalację się zdecydować, jakie są wymogi prawne, bądź po prostu, jaki materiał wkładu filtracyjnego będzie najlepszy - chętnie pomożemy. Posiadamy ogromne doświadczenie w tej dziedzinie, dzięki czemu możesz być pewny, że dokonasz właściwego wyboru. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą produktów na naszej stronie internetowej.