Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Beczka na wodę deszczową do ogrodu

Sortuj według:
beczka-zbiornik-na-deszczowke-250l

Dębowa beczka Barrique, zbiornik na deszczówkę 250l

880 zł 1 223 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 223 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 343 zł
naziemny-zbiornik-na-deszczowke- dekoracyjna-beczka-ogrod-vin0-barrel-barrica-250-litrow

Beczka na deszczówkę - Vino 250 litrów, kolor ciemnobrązowy

950 zł 1 227 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 227 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 277 zł
zestaw-beczka-debowa-na-deszczowke-250-litrow

Zestaw dębowa beczka Barrique 250 litrów, zbieracz Speedy, kranik

1 115 zł 1 457 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 457 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 342 zł
naziemny-zbiornik-na-deszczowke-beczka-250-litrow-w-zestawie-ze-zbieraczem-barrel-vino-barrica

Kompletny zestaw na deszczówkę. Zbiornik beczka Vino 250 litrów, kolor ciemnobrązowy, ze zbieraczem Speedy

1 150 zł 1 347 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 347 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 197 zł
zbiornik-ogrodowy-vino-250lnaziemna-beczka-zbiornik-ogrodowa-na-deszczowke-250l-litrów

Naziemna beczka na deszczówkę - Vino 400 litrów, kolor ciemnobrązowy

1 450 zł 1 627 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 627 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 177 zł
6246-water-barrel-120-l

Zbiornik naziemny dekoracyjny Beczka Barillo 120l z podstawką

1 470 zł 1 516 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 516 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 46 zł
zbiornik-na-deszczowke-imitacja-drewna-drewniany-475-litrow

Zbiornik na deszczówkę drzewo, kora 500l

1 495 zł 1 554 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 554 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 59 zł
pojemnik-beczka-zbiornik-na-wode-deszczowa-300-litrow

Zbiornik na deszczówkę drzewo, kora 300l

1 542 zł 1 657 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 657 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 115 zł
beczka-zbiornik-na-wode-deszczowa-500l-litrów

Dębowa beczka Burgund , zbiornik na deszczówkę 500l

1 565 zł 1 471 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 471 zł

Darmowa dostawa

naziemny-zbiornik-na-deszczowke-do-ogrodu-400-litrow-barrel-vino-barrica

Kompletny zestaw na deszczówkę. Zbiornik beczka Vino 400 litrów, ze zbieraczem Speedy

1 600 zł 1 797 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 797 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 197 zł
zbiornik-kora-imitacja-kory-drzewa-na-dzialke-do-ogrodu-250-l

Kompletny zestaw. Zbiornik na deszczówkę drzewo, imitacja kora 250l, kranik, zbieracz Speedy

1 749 zł 1 924 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 924 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 175 zł
zbiornik-na-deszczowke-kora-orzech

Zbiornik na deszczówkę drzewo, imitacja kora 500l + kranik + zbieracz Speedy

1 753 zł 1 998 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 998 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 245 zł
zbironika-na-wode-deszczowa-kora-300-l

Zbiornik na deszczówkę drzewo, imitacja kora 300l+ kranik + zbieracz+ wężyk

1 800 zł 1 997 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 997 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 197 zł
zestaw-beczka-debowa-na-deszczowke-250-litrow

Zestaw dębowa beczka Burgund 500 litrów zbieracz kranik wężyk

1 825 zł 2 137 zł
Najniższa cena z 30 dni: 2 137 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 312 zł
6247-water-barrel-240-l

Zbiornik naziemny dekoracyjny Beczka Barillo 240l z podstawką

1 830 zł 1 930 zł
Najniższa cena z 30 dni: 1 930 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 100 zł

Beczki na deszczówkę - w jakim miejscu się sprawdzą?Jeśli zastanawiali się Państwo nad tym, jaka metoda gromadzenia wody deszczowej w zasięgu własnego domu jest najlepsza, jesteśmy w stanie odpowiedzieć na tę wątpliwość. Do wyboru są dwie metody, dzięki którym zbieranie wody opadowej jest możliwe. Warto zainteresować się tym tematem, ponieważ woda deszczowa prawnie uznawana jest jako ściek, za której odprowadzenie się płaci. Chcąc więc zaoszczędzić, zachęcamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami, które dotyczą odprowadzenia wody deszczowej w zasięgu własnego miejsca zamieszkania, by montując odpowiedni dla siebie system, odciążyć swój budżet. Zbiorniki, które gromadzą deszczówkę mogą być zlokalizowane na poziomie gruntu lub pod ziemią. Jeśli chodzi o ten pierwszy, sprawdzi się on w przypadku osób, które cenią sobie walory estetyczne i zależy im na tym, by ich ogród był utrzymany w odpowiednim tonie. W tym celu montuje się ozdobne beczki ogrodowe na wodę, które dopełnią całą przestrzeń.

Ogród jest dobrym miejscem, w którym beczki na deszczowke pełnią nieskończenie wiele funkcji. Przede wszystkim, za jej pomocą można podlać rośliny w ogrodzie i cieszyć się z owocnych plonów, ponieważ woda ta zdecydowanie im sprzyja. Oprócz tego, beczka w ogrodzie ma zastosowania, które są przydatne w gospodarstwie domowym, o czym dowiecie się Państwo czytając poniższe informacje.

Beczka na deszczówkę z rynny - czy to sprawdzona metoda?Beczki do wody najczęściej podłącza się do rynny, jednak są też inne rozwiązania do gromadzenia wody deszczowej, ale niestety wymagają one złożonej instalacji, co dla niektórych może okazać się problematyczne. Na rynku można spotkać różnego rodzaju beczki na wodę opadową, które w większości przypadków są montowane do rury spustowej. Jest to znakomite rozwiązanie i wielu miłośników ekologicznych rozwiązań je pochwala. Dzieje się tak dlatego, że wydajny zbiornik na deszczówkę może być znakomitym połączeniem, które po pierwsze chroni przyrodę, a co najważniejsze budżet domowy. W momencie, gdy deszczówka zostaje wykorzystana do wielu czynności w obrębie domu, a przede wszystkim ogrodu, domownicy oszczędzają na rachunkach za wodę z sieci miejskiej.

Montaż, jakiego wymaga beczka na wodę deszczową, nie jest zbyt skomplikowany, dzięki czemu można ze spokojem wykonać go samodzielnie. Należy również wybrać pojemność jaką będzie miała potencjalna beczka na deszczowke. Jest to dość istotne, ponieważ niektórzy wykorzystają większą ilość wody opadowej, a będą tacy, którzy potrzebują jej niewiele. Jednak nie trzeba się o tę kwestię martwić, bo na rynku są dostępne różnej wielkości beczki i zbiorniki.

Gdy zapotrzebowanie na deszczówkę jest zdecydowanie większe, wtedy warto pomyśleć nad zakupieniem zbiornika podziemnego, gdyż lepiej sprawdzi się w tym właśnie przypadku. Kiedy natomiast jest się w posiadaniu niewielkiej działki lub małego ogródka, beczki na wode spełnią swoją funkcję w zupełności. Dostępny jest nawet baniak na wodę 100l lub też beczka na wodę 200l, co starczy na podlanie niewielkiej powierzchni. Otóż dla niektórych beczki na wodę 1000l będą o wiele lepszym rozwiązaniem, jednak jak widać - wszystko zależy od tego, ile deszczówki zużywanej jest przez dane gospodarstwo domowe.

Beczki na wodę do ogrodu - jakie mają zastosowania?Beczka na wode oprócz swojego zastosowania, jakim jest nawodnienie roślin, ma jeszcze kilka istotnych funkcji, o których niewielu wie. Mianowicie przy montażu odpowiedniego oczyszczania wody z zanieczyszczeń może być wykorzystywana do mycia auta lub podłogi w obiekcie mieszkalnym. Swoje zastosowanie odnajduje także w myciu okien oraz mebli ogrodowych. Deszczówka świetnie sprawdza się jako zastępstwo wody doprowadzanej z instalacji miejskiej, wówczas woda ta może sprawdzić się przy spłukiwaniu toalet, a także praniu. Jednak w tym przypadku plastikowe beczki na wodę to nie jest dobre rozwiązanie, ponieważ wtedy montuje się specjalny zbiornik o większej pojemności oraz taki, który wyposażony jest w dodatkowe funkcje i akcesoria. Wszystkie sposoby może łączyć jedna rzecz, a mianowicie to, że pozyskiwana woda jest doprowadzana z rur spustowych.

Wielu zwolenników zbierania deszczówki, potwierdza fakt, że do podlewania jest niezastąpiona, ponieważ posiada niskie pH, dzięki któremu świetnie wpływa na wzrost roślin każdego rodzaju, nawet tych kwasolubnych. Dzieje się tak dlatego, że deszczówka nie zawiera szkodliwych związków, które są zawarte w wodzie kranowej, a są to przede wszystkim substancje takie jak chlor, czy fluor. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest to, że woda deszczowa jest odpowiednio napowietrzona, a jej temperatura jest bardzo zbliżona do temperatury otoczenia, co wpływa na jej jakość.

Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, dlaczego warto magazynować deszczówkę w ogrodzie, to warto rozważyć jeszcze fakt, że beczki na wodę deszczową i nie tylko, pozwalają na oszczędność pieniędzy, ponieważ wykorzystanie deszczówki przyczynia się do zmniejszenia rachunków za zużycie wody. A co za tym idzie jest to wyraz troski o dobro planety, więc powinny się tym zainteresować osoby, dla których ekologia jest czymś istotnym. W momencie, gdy wykorzystywana jest beczka do wody, znika problem w postaci zalegającej deszczówki na działce lub w ogrodzie, wówczas nie tworzą się ogromne kałuże, które doprowadzają do podtopień.

Do pracy w obrębie domu i ogrodu może przydać się także wiadro 70l, które znacznie przyczyni się do efektywności wykonywanych czynności. Jeśli wówczas beczka na wodę nie spełnia Twoich oczekiwań możesz wybrać inne wyjście, na przykład zbiornik 1000l cena jego w naszym sklepie jest adekwatna do jakości, o co nie musisz się martwić.

Zbieranie wody deszczowej z dachu - czy jest czasochłonne?Zbieranie deszczówki nie jest kosztowne ani nie wymaga wiele czasu, nie jest również skomplikowanym zadaniem. Potrzeba jedynie ustawić obok rynny pojemnik, w którym gromadzona będzie woda, może to być na przykład beczka na wodę 1000l, a jeśli potrzebny jest nieco mniejszy zbiornik sprawdzi się beczka drewniana 100l i w zupełności wystarczy do podlania ogrodu o małej powierzchni. W innym przypadku beczka na deszczówkę z kranem ozdobnym będzie zarówno ozdobą, ale także funkcjonalnym zbiornikiem. Pojemnik może być oczywiście mniej estetyczny i bez obaw może nim być beczka plastikowa 500l lub beczki na deszczówkę 1000l, jednak tworzywo wysokiej jakości pozwala na korzystanie z niej z takim samym skutkiem, a mianowicie oszczędzając przy tym na rachunkach za zużycie wody pitnej.

Trzeba mieć na uwadze fakt, że im lepszy materiał, z którego będą wykonane zbiorniki, tym droższy on będzie. Deszczówkę najlepiej zbiera się z dachu, który pokryty jest dachówką, blachodachówką lub masą bitumiczną. Dzięki temu możliwe jest zebranie nawet 90% deszczu. Popularnym sposobem jest gromadzenie deszczówki z balkonów, bądź też tarasów. Jeśli jest się w posiadaniu dachu, który pokryty jest płytami azbestowo-cementowymi, lepiej odpuścić sobie zbieranie wody opadowej, ponieważ nie będzie ona dobra jakościowo.

Beczki plastikowe na wodę, a może drewniane?Beczka do deszczówki ma zapewnić przede wszystkim wysokiej jakości wodę, którą można wykorzystać do różnego rodzaju celów, które zresztą zostały przybliżone Państwu powyżej. Często wybierane są beczki plastikowe na wodę 200l lub o większej pojemności. Jednak są zwolennicy zbiorników, które są wykonywane z drewna, czyli naturalnego surowca. Otóż drewniana beczka ze starych desek, pełna przebarwień, które tworzyły się na przestrzeni kilku lat, prezentuje się wyjątkowo i nadaje przestrzeni rustykalnego klimatu. Współcześnie można zakupić beczki plastikowe 1000l lub mniejsze, które przypominają imitację drewna, a dodatkowo pełnią należyte funkcje w obrębie domu i ogrodu.

Nie oszukujmy się, beczki wykonane z naturalnego surowca są bardzo ciężkie w utrzymaniu, przez co lepiej sprawdzi się beczka plastikowa 1000l, oczywiście jeśli potrzebne są takie ilości wody na zaspokojenie codziennych czynności w gospodarstwie domowym. Drewniane beczki na wodę mogą powodować wiele kłopotów w postaci zagrzybienia, które mogą powstać w jego okolicy. Deszczówka może ulec także zaglonowaniu, a również deski, z których wykonany jest zbiornik mogą się rozszczelnić.

Do gromadzenia wody deszczowej sprawdzą się również dzbany do ogrodu, pojemnik na wode z kranem oraz wybrany przez Ciebie pojemnik ozdobny. Jeśli chodzi o pojemniki na wodę, Dom i Woda sprawdza się w tej kwestii bardzo dobrze, ponieważ oprócz zbiorników różnego rodzaju zakupicie Państwo akcesoria takie jak geokrata komórkowa, kran ogrodowy ozdobny, filtr zewnętrzny, a także niezwykle funkcjonalny kranik ogrodowy.

Dlaczego warto robić zakupy na stronie Dom i Woda?Wielu klientów przekonało się o tym, że każdy produkt, który znajduje się w naszym asortymencie jest wykonany z wysokiej jakości materiału. W ofercie widnieje również beczka, której pojemność wynosi 250l. Jest to produkt, który przypomina wyglądem drewno, lecz jest wykonane z plastiku, a więc dodatkowo posłuży jako ozdoba ogrodu lub przestrzeni w okolicy domu. Pojemnik jest wyposażony w kranik spustowy, dzięki któremu beczka na deszczówkę 360l lub o mniejszej pojemności z łatwością pozwala na pobieranie wody. Wiele podobnych technologii można dobrać i dostosować do siebie za pośrednictwem naszego sklepu internetowego.

Od naszych pracowników dowiesz się między innymi o tym w jaki sposób działa kompostownik domowy, zbiorniki na wodę deszczową naziemne, punkt poboru wody w ogrodzie oraz studnia chłonna na deszczówkę.

Oprócz tego nasza wiedza zawiera się w tematach takich jak: budowa szamba ekologicznego, opowiemy do czego służą regulatory przepływu,instalacja wentylacji mechanicznej, czy też moduły rozsączające.

Z wielką chęcią podpowiemy Państwu o tym, jaki zbiornik podziemny na deszczówkę wybrać oraz na czym polega odzyskiwanie wody deszczowej oraz odprowadzenie wody opadowej. Do tego może przydać się odpowiednia rura do deszczówki cena jej jest dostępna na naszej stronie.

Jeśli interesuje Cię wysokiej jakości zbieracz wody, właz żeliwny, a może zbiornik deszczówka przy pomocy tych produktów będzie pobierana z łatwością, to zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami, którzy czekają na Państwa telefony!