5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Filtry do oczyszczania wody deszczowej

Sortuj według:
wywietrznik-na-rure-110

Wywietrznik fi 110

79 zł

Darmowa dostawa

osadnik-podrynnowy-czyszczak-z-filtrem-z-syfonem

Filtr osadnik do rur spustowych 75, 90, 110 mm w kolorze czarnym

220 zł 250 zł
Najniższa cena z 30 dni: 250 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 30 zł
wlaz-teleskopowy

Właz teleskopowy ø 200

325 zł

Darmowa dostawa

Sito-wlewowe

Sito wlewowe d410 / h175

347 zł

Darmowa dostawa

filtr-donicowy

Filtr donicowy, wylot DN 110

959 zł

Darmowa dostawa

Filtr-wewnatrz-zbiornika-graf-na-deszczowke

Filtr Minimax-Pro - wewnętrzny Graf

1 397 zł

Darmowa dostawa

filtr-zewnetrzny-graf-do-deszczowki

Filtr uniwersalny zewnętrzny 400, A15

1 907 zł

Darmowa dostawa

filtr-uniwersalny-zewnetrzny

Filtr uniwersalny zewnętrzny 400, B125

2 597 zł

Darmowa dostawa

filtr-uniwersalny

Filtr uniwersalny zewnętrzny 600, A15

3 877 zł

Darmowa dostawa

Czym jest filtr do wody deszczowej?Filtr wody deszczowej ma za zadanie oczyścić oraz doprowadzić ją w takim stanie do zbiornika na wodę. Każdy produkt tego typu wykonany jest z bardzo wytrzymałego tworzywa sztucznego, dzięki czemu jego trwałość jest naprawdę wysoka. Jeśli opady są umiarkowane, wówczas filtr odprowadza odpowiednio oczyszczoną wodę do zbiornika, w którym gromadzona jest woda deszczowa. Jeśli pojemnik ulegnie przepełnieniu, filtr może spełnić rolę odpływu przelewowego i odprowadzić nadmiar wody w określone miejsce. Niektóre urządzenia są wyposażone w mechanizm, które ustawia je w dwóch pozycjach, a mianowicie otwartej i zamkniętej. Nie trzeba się też również martwić o to, co staje się z zanieczyszczeniami, które się w nim gromadzą, ponieważ nowoczesne filtry wypłukują je do kanalizacji. Instalacja tego sprzętu jest niezwykle łatwa, dzięki czemu czyszczenie jest dla każdego wykonalne, ponieważ nie wymaga to użycia specjalnych narzędzi.

Czy filtr do oczyszczania wody jest potrzebny?Planując montaż zbiornika do wody deszczowej, należy określić to, do jakich celów będzie wykorzystywana deszczówka, jednak trzeba pamiętać o tym, że ma to znaczenie w każdym przypadku. Jeśli chodzi o wykorzystanie wody opadowej, jest ona dość często stosowana do codziennych czynności domowych. Niewielu wie o tym, że nadaje się ona do spłukiwania toalet, a także prania, czy mycia samochodów. Oprócz tego świetnie sprawdza się do podlewania roślin. Jakość deszczówki zależy od kilku ważnych czynników. Spore znaczenie ma między innymi rodzaj pokrycia dachu, z którego to woda trafia do zbiornika.

Zanieczyszczenia jakie gromadzą się w rurach spustowych to między innymi piasek, liście, igły i gałązki. Dlatego też filtr do deszczówki pozwala na ich skrupulatne wyłapywanie. Konstrukcja i efektywność oczyszczania systemu filtrującego wodę, odgrywa dużą rolę, gdy bierze się pod uwagę jakość deszczówki. Trzeba pamiętać również o tym, że w zachowaniu odpowiedniej jakości wody, istotne jest także to, w jakim położeniu znajduje się zbiornik, ponieważ te, które montowane są pod ziemią, nie mają dostępu do światła słonecznego, a także temperatura wody jest niższa. W związku z tym można zahamować lub całkowicie wyeliminować procesy biologiczne, których skutkiem może być namnażanie się drobnoustrojów.

Rodzaje filtrówZazwyczaj filtry są montowane na zewnątrz lub na rurze spustowej, która odprowadza wodę deszczową. Jeśli chodzi o filtr zewnętrzny montowany jest on przy wprowadzeniu wody do zbiornika. Składają się na nie dwa systemy, pierwszy z nich to filtr zbierający, który raz na 3 miesiące wymaga usunięcia zanieczyszczeń, które zgromadziły się w tym czasie. Jeśli chodzi o filtr przepływowy, jest on o tyle wygodniejszy, że zanieczyszczenia, które się w nim gromadzą, są odprowadzane poza zbiornik poprzez deszcze nawalne. Ten filter do wody można wyposażyć również w zespół automatycznego czyszczenia, w którym znajduje się specjalna dysza, za której pomocą strumień wody z łatwością będzie wypłukiwać zanieczyszczenia. Należy jednak pamiętać o tym, że wielkość dachu będzie zależeć od tego, jakie filtry zewnętrze będą mogły być zamontowane. Przy dachach o powierzchni do 300 metrów kwadratowych można zastosować wyżej opisane filtry, jeśli chodzi o większe zespoły filtrów zewnętrznych muszą być one bardziej rozbudowane.

Filtry zewnętrzne - Dom i WodaW naszym sklepie internetowym można dostać między innymi filtr uniwersalny zewnętrzny, który świetnie radzi sobie z wszelkimi stałymi zanieczyszczeniami, a także zapobiega zamulaniu się wody deszczowej. Sprawdzi się przy filtracji systemów zbierania wody deszczowej, a także w układach rozsączających. Jego pozytywną cechą jest przede wszystkim to, że posiada zamykany właz teleskopowy, dzięki któremu można regulować jego wysokość. Jest w stanie również wytrzymać różnego rodzaju obciążenia takich jak ruch pieszy, czy przejazd samochodów. Jeśli natomiast interesuje Cię dzban ogrodowy, geowloknina,kompostownik ogrodowy, krany ogrodowe, wybrany kranik ogrodowy, czy też wiadro 70l, które może okazać się przydatne przy pracach w ogrodzie, na pewno oferta naszego sklepu okaże się dla Ciebie atrakcyjna.

Od naszych pracowników możesz dowiedzieć o tym, w jaki sposób działa oczyszczalnia ścieków przydomowa, zbiornik na deszczówkę naziemny, ozdobny zbiornik na deszczówkę oraz zbiornik podziemny na deszczówkę. Dowiesz się między innymi o tym, jaki rodzaj technologii sprawdzi się na Twojej posesji. Być może studnia na deszczówkę okaże się dobrym rozwiązaniem, a może pojemnik na wodę z kranikiem 50l lub beczki na wode. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Oprócz tego zakupić można wpust podwórzowy, który zawiera filtr i osadnik. Jego zadaniem jest przede wszystkim to, by zebrać i przefiltrować wodę deszczową, a także ochronić rury deszczowe przed przedostaniem się zanieczyszczeń. Jeśli uszkodzeniu uległo samo sito, nasz sklep posiada również różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym w okazyjnej cenie go zakupisz. Oferujemy również właz żeliwny do szamba, zbieracz deszczówki oraz zbiornik na deszczówkę 1000l. Doskonale wiemy na czym polega odprowadzenie deszczówki przepisy są nam znakomicie znane i chętnie podzielimy się z Państwem naszą wiedzą. Z nami deszczówka odprowadzenie jej jest naprawdę proste, między innymi dlatego, że posiadamy zbiorniki na wode, które pozwolą korzystać z niej bez ograniczeń.

Mamy doświadczenie jeśli chodzi o rozsączanie wody deszczowej, rekuperacja domu, punkt poboru wody w ogrodzie, a także regulator przepływu wody oraz moduły rozsączające i wybrane zbiorniki na deszczówkę.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania odnośnie danego produktu można śmiało skontaktować się z naszym konsultantem, który z wielką chęcią udzieli na nie odpowiedzi. Nasi pracownicy doradzają również w kwestii filtrów zewnętrznych oraz podobnych technologii, które będą niezbędne przy montażu systemu zbierania wody deszczowej. Dzięki temu, że posiadamy wieloletnie doświadczenie, z całą pewnością można nam zaufać.