Moja Woda - odbierz dotację do 6000zł. Sprawdź.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Filtr do deszczówki zewnętrzny Maxi Plus, do 500 m2 dachu

filtr-do-deszczowki

Stan: Nowy produkt

Dostępność: 5-6 dni roboczych

Średnica wlotu i wylotu 160 mm lub 110 mm w zależności od zastosowania.
Stosowany do 350 m2 dachu.

Dane techniczne:

Szerokość: 440mm
Wysokość: 710mm
Max wysokość z przedłużeniem: 1250mm
Średnica wlotu i wylotu: DN150
 
Zalety stosowania filtra:

100% wydajności 
Wkład filtracyjny o wielkości oczka 0,9mm
Zalecany do powierzchni dachowych max. do 350 m2 dachu
Możliwość przedłużenia za pomocą rury wznoszącej
Łatwe czyszczenie
Możliwość zwiększenia ochrony poprzez kosz filtracyjny zbierający zanieczyszczenia,

2 617 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Zastosowanie filtra w instalacji zbiornika do deszczówki
 
·     Redukcja części stałych wpadających do zbiornika
·     Ochrona pompy przed uszkodzeniem
·     Stosowany do 500 m² dachu.


·    Filtr Maxi Premium, produkt niemiecki, stosowany jest do mechanicznego oczyszczania dopływającej wody deszczowej w instalacjach wody deszczowej, układach drenażowych oraz w stawach. Średnica przepustowa oczek wynosi 0,9 mm, co gwarantuje dokładne filtrowanie. Maksymalna możliwa powierzchnia przyłączeniowa (z dachu, tarasu) wynosi około 350 m². W podstawowym zakresie dostawy filtra zawarta jest pokrywa przeznaczona do montażu na powierzchniach klasy A (przeznaczonych dla rowerzystów, pod ruch pieszy). Możliwy jest także montaż przy wyższych obciążeniach ruchowych (od samochodów osobowych, od samochodów ciężarowych).

Filtr jest przeznaczony do montażu pod powierzchnią gruntu. Ma on za zadanie oczyścić wodę deszczową przed dopływem do zbiornika. Nie jest konieczna kompensacja wysokości pomiędzy wlotem a wylotem z filtra. Filtr wstępny skonstruowano zgodnie z normami określonymi w DWA-M 153. Wyposażenie techniczne filtra zaprojektowano zgodnie z normami określonymi w DWA M 153. Wyposażenie techniczne filtra zaprojektowano do pracy pod maksymalnym obciążeniem, np. przy dziedzińcach, parkingach samochodów osobowych i mniej zatłoczonych ulicach.

Dom i Woda radzi: 

W celu prawidłowego finkcjonowania wymagane jest czyszczenie filtra. Pokrywa filtra może zostać zdjęta w bardzo prosty sposób. Wystarczy ją obrócić i unieść do góry. Zdjęcie pokrywy umożliwia sprawdzenie ilości zanieczyszczeń zgromadzonych w filtrze. Przed usunięciem zanieczyszczeń należy wyjąć z filtra wkład filtracyjny i go oczyścić. 
Dodatkowo można dokupić kosz na liście, który ułatwia usunięcie nagromadzonych zanieczyszczeń. Kosz wyciąga się przy pomocy linki, po wyjęciu wkładu filtracyjnego. 

Dla ułatwienia konserwacji filtra warto dokupić filtr koszowy.