5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Napiszemy dla Ciebie zgłoszenie budowy oczyszczalni i zezwolenie wodnoprawne. Kontakt

Sortuj według:

Akcesoria do oczyszczalni ścieków

W naszej ofercie znajdą Państwo trwałe akcesoria do oczyszczalni przydomowych oraz szamb, które zapewnią odpowiednie zarządzanie ściekami. Dostępne w naszej ofercie części zamienne do przydomowych oczyszczalni ścieków są łatwe w montażu oraz wykonane z materiałów wysokiej jakości. Oferujemy akcesoria i elementy wyłącznie od renomowanych producentów, dzięki czemu możemy zagwarantować ich trwałość i funkcjonalność nawet najbardziej wymagającym klientom. W naszej ofercie znajdują się m.in.: tunele drenarskie, włazy, geowłóknina, filtry, wkłady filtracyjne (wykonane z polietylenu) do osadnika gnilnego, nadstawki i nadbudowy do przydomowych oczyszczalni. Asortyment dostępny w naszym sklepie charakteryzuje atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Serdecznie zapraszamy do poznania szczegółów oferty dostępnej na naszej stronie. U nas znajdą Państwo wszystkie elementy i akcesoria niezbędne do sprawnego funkcjonowania przydomowej oczyszczalni ścieków.


Studzienki rozdzielcze i nadstawki dopasowane do Twojej przydomowej oczyszczalni

Podczas instalacji przydomowych oczyszczalni ścieków na działce konieczne jest dobranie pasujących akcesoriów oraz wybór odpowiedniego systemu rozsączającego. Najczęściej spotykane systemy rozsączania wody to:


- drenaż rozsączający, który składa się ze studzienki rozdzielającej deszczówkę lub ścieki ze zbiornika oczyszczalni albo innego zbiornika do nitek drenażu, czyli podziemnych tuneli drenażowych, wprowadzających wstępnie oczyszczone ścieki do gleby, gdzie zostaną biologicznie zneutralizowane;

- studnia chłonna jest alternatywą dla tuneli rozsączających idealną na mniejsze działki, ponieważ działa na podobnej zasadzie, ale zajmuje znacznie mniej przestrzeni, oczyszczone ścieki bytowe odprowadzane są do gruntu poprzez otwory znajdujące się na ścianie oraz dnie studni chłonnej.


Raz na jakiś czas konieczna jest wymiana filtrów i innych akcesoriów do oczyszczalni przydomowych. Asortyment dostępny w naszym sklepie wykonany jest z tworzyw wysokogatunkowych, dzięki czemu jest wytrzymały. W kategorii akcesoria do oczyszczalni w naszym sklepie znajdują się również akcesoria do szamba ekologicznego, pokrywy (dekle), studzienki zamykające, rury, wywietrzniki, jak i również grzybki napowietrzające. Pokrywy zapewniają ochronę szamba przed kontaktem ze środowiskiem, czyli np. wypełnianiem go wodą opadową oraz umożliwiają swobodny dostęp podczas serwisu i usług asenizacyjnych.


Części serwisowe łatwe do zamontowania - bogaty wybór i wysoka jakość wykonania

W przypadku korzystania z przydomowych oczyszczalni wykorzystujących urządzenia napowietrzające ścieki bytowe, konieczna jest regularna konserwacja podzespołów tych urządzeń. Elementy, które najczęściej wymagają wymiany w tym przypadku to dyfuzory oraz membrany. Co jakiś czas należy skontrolować skład odpływu oraz wyregulować natlenienie w oczyszczalniach, w których korzysta się z urządzeń napowietrzających. Jeśli chodzi o przydomowe oczyszczalnie biologiczne, elementami, które trzeba regularnie wymieniać są filtry i filtry powietrza.


Eksploatacja przydomowych oczyszczalni ścieków

Przydomowa oczyszczalnia ekologiczna to system usuwania nieczystości z gospodarstwa domowego w sposób bezpieczny dla środowiska. Wewnątrz eko oczyszczalni mają miejsce procesy biologiczne, które rozkładają ścieki na związki o neutralnym PH bezpieczne dla środowiska. Wstępnie oczyszczone ścieki można potem rozsączyć i odprowadzić do gleby. Na dnie zbiornika oczyszczalni zbierają się nieczystości nierozpuszczalne, które trzeba opróżnić mniej więcej raz na rok. Profesjonalne usługi opróżniania nieczystości ze zbiornika oczyszczalni świadczą firmy asenizacyjne.


Należy pamiętać także o innych czynnościach, aby zagwarantować sprawne funkcjonowanie przydomowej oczyszczalni ścieków. Raz na trzy miesiące powinno się wymienić filtr powietrza. Regularnie należy stosować biopreparaty uzupełniające kultury mikroorganizmów i dbające o utrzymanie właściwej flory bakteryjnej. Tego typu biopreparaty stosuje się zazwyczaj raz na tydzień. Ich regularne wykorzystywanie zapewnia wysoką wydajność pracy przydomowej oczyszczalni ścieków i gwarantuje wysoki poziom oczyszczania ścieków bytowych. Można również znaleźć preparaty, które rozkładają kożuch powstały na tafli w osadniku gnilnym oraz udrażniające syfon. Decydując się na przydomową oczyszczalnię należy zadbać, aby zbiornik oczyszczalni był umieszczony w bezpiecznej odległości od drzew i krzewów, ponieważ rozbudowany system korzeniowy może doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych zbiornika.