Skontaktuj się z nami: 570 018 537 (Iza) 533 327 679 (Robert)
Towar dnia
Ostatnio oglądane
Małe przydomowe oczyszczalnie ścieków to prywatne systemy służące do pozbywania się zanieczyszczeń ściekowych z posesji. Ich montaż zależy od warunków gruntowno-wodnych na działce. Oczyszczalnia na małej działce to na pewno dobry wybór dla ludzi, którzy chcą oczyścić odpady wodne i zaoszczędzić na szambie. Procesy, które zachodzą w bioreaktorze i w oczyszczalni ze złożem biologicznym są odizolowane od otoczenia, stąd taka oczyszczalnia może być bardzo blisko domku. Nic więc dziwnego, że oczyszczalnia na małą działkę to produkt chętnie wybierany i instalowany, szczególnie kiedy wiele osób pomieszkuje na działkach latem. Przydomowa oczyszczalnia ścieków na ROD z pewnością się sprawdzi, dlatego zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Jeżeli nasze gospodarstwo domowe nie może być przyłączone do miejskiej oczyszczalni, a nie chcemy montować szamba, którego opróżnianie jest kłopotliwe, dobrym pomysłem jest przydomowa oczyszczalnia ścieków. Mała biologiczna oczyszczalnia ścieków jest coraz chętniej wybieranym rozwiązaniem przez właścicieli działek prywatnych. Jeśli mini oczyszczalnia ścieków na działce rekreacyjnej jest tym czego szukasz, zobacz naszą ofertę na mini oczyszczalnie ścieków! Każdy właściciel działki może takową zamontować. Oczyszczalnia ścieków to gwarancja oszczędności pieniędzy, gdy zagospodarowana pod to jest niewielka powierzchnia działki. Mini oczyszczalnia na działce to doskonałe rozwiązanie dla osób korzystających z działek oraz właścicieli mniejszych posesji.
UWAGA: Mini oczyszczalnia biologiczna nie sprawdzi się w wypadku małych działek posiadających własną studzienkę wody pitnej.
Mała oczyszczalnia ścieków na działce ROD (rodzinne ogródki działkowe) jest również dobrym rozwiązaniem. Oczyszczalnia na działkę rekreacyjną pozwala zmniejszyć koszty użytkowania działki i podwyższyć komfort. Oczyszczalnia biologiczna na małej działce to z pewnością odpowiednie rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą oszczędzić na wywozach szamba. Jeśli przydomowa oczyszczalnia na małej działce jest czymś czego szukasz, to zachęcamy do zapoznania się z ofertą na naszej stronie. Przydomowa oczyszczalnia ścieków na działce letniskowej oraz przydomowa oczyszczalnia ścieków na działce ROD jest coraz powszechniejszym tematem w Polsce, dlatego na pewno warto się nią zainteresować. Na rynku jest szeroki wybór przydomowych oczyszczalni, spośród którego wyróżnia się między innymi oczyszczalnie drenażowe, z filtrem piaskowym, czy ze złożem biologicznym. Oczyszczone ścieki odprowadza się do miejsc takich jak grunt, czy wody powierzchniowe. Mini oczyszczalnia przydomowa jest więc bezpieczna dla środowiska i wygodna w użytkowaniu.
Przydomowe biologiczne oczyszczalnie ścieków są coraz popularniejsze w Polsce, a inwestycja jest dość opłacalna, zarówno na działkach o małej, jak i dużej powierzchni. Budowa przydomowej oczyszczalni ścieków jest stosunkowo prosta. Składa się ona z osadnika gnilnego oraz systemu rozsączającego. Na montaż oczyszczalni składa się także instalacja, na którą przypada osadnik wstępny, służący jako zbiornik, w którym zachodzi wstępne oczyszczanie ścieków. Wiele mikroorganizmów w tym pomaga, gdyż to właśnie bakterie służą do oczyszczania ścieków z wód gruntowych, które znajdują się w jednym zbiorniku. Koszty eksploatacji takiej oczyszczalni są praktycznie zerowe, zwłaszcza przy porównaniu kosztów szamba. Oczywiście ważna też jest powierzchnia montażu, na którą wpływ ma powierzchnia działki oraz odległości od innych obiektów na działce. Warunki montażu zależą też od warunków gruntowo-wodnych, który ma wpływ na system drenaży rozsączających. Większość oczyszczalni nie wymaga dużej powierzchni montażu, ani zbyt niskiego poziomu wody gruntowej. Aby móc odprowadzać ścieki, mała powierzchnia również nie przeszkadza w montażu i tym, aby odprowadzić bezpiecznie ścieki. Ponadto oczyszczalnia nie może być zbyt blisko drzew i krzewów, na co trzeba zwrócić uwagę.
Zasada działania oczyszczalni przydomowej jest bardzo prosta. Polega ona na działaniu procesów biologicznych wewnątrz systemu oczyszczającego, które rozkładają ścieki bytowe Podstawa jej działania to napowietrzanie, gdyż powstrzymuje ono rozwój procesów gnilnych i osad czynny może prawidłowo działać. Proces oczyszczania można podzielić na 2 etapy:
Etap I - W osadniku gnilnym zachodzi proces wstępnego rozkładu zanieczyszczeń z ujęcia wody brudnej, która tam wpada. Najczęściej odpowiadają za to bakterie.
Etap II - Gdy ścieki wypłyną z osadnika gnilnego, następują dalsze procesy rozkładu. Ścieki zostają poddane procesowi rozkładania i neutralizowania odpadów.
Żeby wnikliwiej przyjrzeć się procesowi oczyszczania cieku wodnego, należy spojrzeć z osobna na każdy rodzaj takiego produktu jak mała oczyszczalnia przydomowa. Spośród przydomowych oczyszczalni wyróżnia się oczyszczalnie między innymi drenażowe oraz biologiczne.
Oczyszczalnie z drenażem rozsączającym wymagają odpowiedniego gruntu oraz możliwości przyłączenia rur drenarskich. Gdy skończy się wstępne oczyszczenie w osadniku gnilnym, ścieki wędrują do studzienki rozdzielczej, a następnie przez rury drenarskie do zbiornika filtracyjnego.
Oczyszczalnie biologiczne są kompaktowe i nie zajmują dużo miejsca. W przypadku oczyszczalni ze złożem biologicznym (z naturalnym materiałem filtracyjnym, takim jak skała wulkaniczna, lub żwir), z osadnika gnilnego ścieki wędrują dalej do zbiornika z wcześniej wspomnianym złożem. Na powierzchni złoża powstaje błona biologiczna, która dzięki zawartym w niej bakteriom oczyszcza ścieki. W budowie oczyszczalni biologicznej zawarte są między innymi osadnik wtórny, czy bioreaktor. Taka oczyszczalnia charakteryzuje się wysoką efektywnością i uzyskuje się z nich wodę drugiej klasy czystości, którą można później ponownie wykorzystać.
Małą oczyszczalnia ścieków ceny bardzo interesują naszych klientów. Otóż mini oczyszczalnia ścieków cena to sprawa, która zależy od tego, jaką oczyszczalnię z tych dostępnych na rynku wybierzemy (np. mała oczyszczalnia biologiczna to idealne rozwiązanie dla małych działek typu ROD.). Wiele gmin udziela dotacji na przydomowe oczyszczalnie ścieków. Jest to bardzo dobra inwestycja, gdyż dzięki temu można oszczędzić na częstych wywozach zanieczyszczeń z szamba przez firmę zewnętrzną. Warto więc sprawdzić jakie są na mini oczyszczalnie przydomowe ceny oraz wybudować oczyszczalnię dostosowaną do własnych potrzeb.