5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Napiszemy dla Ciebie zgłoszenie budowy oczyszczalni i zezwolenie wodnoprawne. Kontakt

Sortuj według:
1
przydomowa-oczyszczalnia-sciekow-biotech-6-rlm

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIOTECH dla 6-8 osób

10 690 zł 11 997 zł
Najniższa cena z 30 dni: 11 997 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1307 zł
oczyszczalnia-biologiczna-dla-8-osob-biotech-secoh

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIOTECH dla 6-8 osób z pompą na wypływie

11 070 zł 13 550 zł
Najniższa cena z 30 dni: 13 550 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 2480 zł
Oczyszczalnia-biotech-10

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIOTECH dla 10 osób

13 500 zł 14 900 zł
Najniższa cena z 30 dni: 14 900 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1400 zł
oczyszczalnie-biotech-dla-15-osob-spawane-koestrudowane

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BIOTECH dla 15 osób

17 097 zł 18 900 zł
Najniższa cena z 30 dni: 18 900 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1803 zł
1


Ekologiczne oczyszczalnie ścieków - świetny zamiennik dla szamba

Ekologiczna oczyszczalnia ścieków służy do oczyszczania zanieczyszczeń w wodzie zaraz przy miejscu ich wytworzenia. Ekologiczna oczyszczalnia ścieków przydomowa jest także lepszym rozwiązaniem od szamba, gdyż użytkownik oszczędza na zlecaniu częstych wywozów zanieczyszczeń. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków dzielą się na wiele rodzajów, jak na przykład drenażowe, z filtrem piaskowym, czy ekologiczne oczyszczalnie ścieków ze złożem biologicznym. Oczyszczalnia ekologiczna przydomowa za pomocą bakterii niweluje zanieczyszczenia z wody, która później zostaje samoczynnie odprowadzona do wód gruntowych. Eko oczyszczalnia przydomowa cena to na pewno mniejsza kwota niż w przypadku szamba, dlatego ekologiczne oczyszczanie ścieków zdobywa coraz więcej zwolenników w całej Polsce. Jeśli interesują Cię ekologiczne oczyszczalnie przydomowe ceny, z pewnością na naszej stronie znajdziesz produkty, dzięki którym pożegnasz się z cyklicznymi wydatkami na wywóz zanieczyszczeń.


Dlaczego warto instalować takie oczyszczalnie?

Przydomowe ekologiczne oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą popularnością i zaczyna je wybierać zdecydowanie więcej osób. Przydomowe oczyszczalnie ekologiczne posiadają bogaty asortyment, zapewniają one komfort domownikom i są bezpieczne dla środowiska naturalnego - wszystko trafia do gruntu. Gospodarstwa domowe i nie tylko częściej korzystają z takiego rozwiązania, oczyszczalnie są nawet montowane na działkach rekreacyjnych. Jak okazuje się, przydomowe oczyszczalnie ścieków przynoszą wiele korzyści. W dodatku przydomową ekologiczną oczyszczalnię ścieków można dopasować do potrzeb klienta. Oczyszczalnia ekologiczna to najnowocześniejszy sposób na pozbywanie się ścieków, coraz chętniej korzystają z nich rodziny posiadające domy jednorodzinne, znajdujące się daleko od dużych miast, jak i również gospodarstwa domowe, hotele, restauracje itp. Wszystkie wyprodukowane zbiorniki posiadają atest oraz certyfikat symbolizujący, że został on wykonany z najlepszej jakości materiałów.

Pojawia się więc pytanie - jak wygląda cena inwestycji w przypadku oczyszczalni przydomowej?

Cena za montaż oczyszczalni potrafi się zwrócić nawet w przeciągu kilku lat. Nie wymagają obsługi oraz nie wydzielają nieprzyjemnych zapachów. Można je montować praktycznie wszędzie, a wywożenie wszystkich nieczystości odbywa się co jakiś czas. Eko oczyszczalnie są wygodne przede wszystkim dla właściciela, a co najważniejsze są bezpieczne dla środowiska naturalnego. Warto jednak dopasować odpowiednią oczyszczalnię pod swoje potrzeby. Inwestycja w coś takiego jak ekologiczna oczyszczalnia przydomowa charakteryzuje się też niedużym zapotrzebowaniem powierzchniowym oraz nie stanowi zagrożenia dla sieci kanalizacyjnej. Według badań laboratoryjnych, ekologiczne przydomowe oczyszczalnie ścieków to jedna z lepszych metod pozbywania się ścieków. Sprawdź naszą stronę i zobacz co możemy Ci oferować pod hasłem przydomowa oczyszczalnia ścieków ekologiczna.

Jak działają oczyszczalnie ścieków ekologiczne?

Sposób w jaki działa ta ekologiczna oczyszczalnia może wydawać się skomplikowany, jednak wcale taki nie jest. Oczyszczalnie przydomowe ekologiczne dzielą się na kilka rodzajów, których podstawową różnicą jest ich budowa:

  • posiadająca filtr piaskowy
  • gruntowo-roślinna
  • zwierająca czynny osad
  • zwierająca złoże biologiczne

Więc w jaki sposób działają?

Aby oczyszczalnia funkcjonowała, ważne jest prawidłowe zamontowanie instalacji, która odpowiedzialna jest za beztlenowy proces oczyszczania ścieków. Zazwyczaj zbiornik podzielony jest na trzy części. Cały proces filtrowania ścieków zachodzi w zbiorniku. Jego głównym zadaniem jest rozłożenie odpadów i fermentacja, w której udział biorą bakterie tlenowe. Ścieki, które zostały wyprodukowane przez domowników trafiają do osadnika gnilnego, czyli zbiornika oczyszczalni. Wszystkie nieczystości i bakterie zaczynają przepływać do pierwszej części, a później opadają na dno zbiornika, reszta unosi się na warstwie górnej. Po tym procesie zanieczyszczenia poddawane są filtracji, dzięki czemu ścieki zostają bardziej oczyszczone i rozpuszczone, a ich zadaniem później następuje ich rozkład. Częściowo oczyszczona woda wędruje w miejsce gdzie znajduje się zbiornik drenażowy, później są rozkładane pozostałe odpady. Wtedy ze zbiornika, w którym znajduje się drenaż rozsączający, zaczyna on odprowadzać oczyszczoną wodę, która udaje się do wód gruntowych. Wszystkie pozostałości z oczyszczonych ścieków trafiają do gruntu. Ścieki, które zostały wyprodukowane z gospodarstwa domowego trafiają do osadnika gnilnego. Woda, która zostaje oczyszczona może zostać użyta np. do podlania roślin. Pamiętajmy, aby pilnować poziomu ścieków oraz go kontrolować.

Aby mogła powstać taka przydomowa oczyszczalnia niezbędna jest opinia oraz doradztwo ze strony geologa. Oczyszczalnia może zostać zainstalowana tylko w dobrych warunkach gruntowych.


Oczyszczalnia ekologiczna przydomowa cena oraz jak uzyskać na nią dofinansowanie


Oczyszczalnia ekologiczna koszt to hasło, które nurtuje wielu zainteresowanych kupnem przyszłych użytkowników. Oczyszczalnia ekologiczna cena zależy od wielu czynników. Ekologiczne oczyszczalnie ścieków nie są stosunkowo drogie, jeśliby przyrównać je do kosztów posiadania szamba. Koszt oczyszczalni ekologicznej może wynosić nawet 15 tysięcy złotych, a wszystko zależy od rodzaju oraz miejsca jej zamontowania. Na szczęście istnieją różne dofinansowania. Dzięki temu koszty posiadania biologicznej oczyszczalni mogą zostać zmniejszone. Dofinansowania można uzyskać od Funduszu Europejskiego lub gminy. Innym rozwiązaniem może też być kredyt uzyskany od różnych instytucji. Aby uzyskać takie dofinansowanie, można skorzystać z pomocy Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.


Ekologiczna oczyszczalnia ścieków koszt i zwrot


Dofinansowanie oczywiście nie pokrywa całkowitych kosztów instalacji ekologicznej oczyszczalni, jednak zwrot za taką instalację może wynieść nawet 70%. Dzięki temu ekologiczna oczyszczalnia ścieków cena nie będzie dla użytkownika tak wielka. Ważne jest, aby wniosek zawierał wszystkie potrzebne informacje dotyczące planu budowy oczyszczalni. Warto również pamiętać, że formularz, który musimy wypełnić, żeby przystąpić do procesu starania się o dofinansowanie, nie powinien zawierać błędów, w innym wypadku będzie trzeba go poprawiać, co może opóźnić cały proces otrzymania dofinansowania.