5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

 Oczyszczalnie dla hoteli i pensjonatów

Sortuj według:
1
1


Oczyszczalnie dla hoteli i pensjonatów

W Polsce coraz prężniej rozwija się branża turystyczna. Wiele osób decyduje się na budowę własnego hotelu, pensjonatu lub agroturystyki. Ostatnimi czasy na popularności zyskują miejsca oddalone od ośrodków miejskich - spokojne i mało zaludnione wsie, górskie miejscowości, samotne pensjonaty na pojezierzach lub sale bankietowe i domy weselne w gospodarstwach. Dla właścicieli hoteli na terenach niepodłączonych do publicznej sieci kanalizacyjnej, dotychczas jedynym rozwiązaniem problemu utylizacji ścieków było zamontowanie tradycyjnego szamba. Taki wybór ma jednak wiele wad - rozszczelnienie się szamba jest równoznaczne z zanieczyszczeniem i wydzielaniem nieprzyjemnych zapachów, na co nie mogą sobie pozwolić gospodarze z branży turystycznej. Dodatkowo w przypadku szamba konieczne jest zatrudnienie firmy do regularnego wywozu ścieków, a ponieważ trudno przewidzieć, kiedy wypełni się pojemnik, podejmujemy ryzyko, na które nie pozwala charakter działalności. Na szczęście na rynku pojawiło się zaawansowane technologicznie rozwiązanie dla właścicieli hoteli i pensjonatów bez dostępu do kanalizacji - przydomowe oczyszczanie ścieków, które są nie tylko ekologiczne, ale również bardziej oszczędne.


Czym jest oczyszczalnia ścieków dla hotelu?

Oczyszczalnia dla hotelu oraz pensjonatu opiera się na tej samej technologii, co przydomowa oczyszczalnia ścieków, oczywiście przystosowana do użycia na większą skalę i przygotowana na nieregularny ładunek zanieczyszczeń i wzmożoną produkcję ścieków w różnych okresach, inaczej niż w przypadku gospodarstw domowych. W pierwszej fazie z instalacji kanalizacyjnej ścieki są transportowane do pierwszego osadnika wstępnego, a procesy zachodzące w oczyszczalni powodują opadanie mułu na dno. Następnie używane jest złoże biologiczne i wstępnie oczyszczone ścieki trafiają do osadnika wtórnego, skąd oczyszczone dzięki substancjom organicznym ścieki opuszczają oczyszczalnię.


Jak dobrać wydajność oczyszczalni?

Zastanawiając się nad budową oczyszczalni, należy najpierw upewnić się, czy na naszym terenie nieskanalizowanym można zamontować tego typu rozwiązanie. Musimy zachować wszystkie przepisy związane z odległością od budynków mieszkalnych i studni, a także typem gruntu i obecnością wód gruntowych. Gdy upewnimy się, że hotel oczyszczalnia ścieków na terenie naszego obiektu może zostać wybudowana, stajemy przed wyborem odpowiedniej przepustowości oczyszczalni. Aby obliczyć potrzebną przepustowość urządzenia, należy obliczyć, ile tysięcy litrów ścieków jest produkowanych przez gości hotelowych. Przyjmuje się, że jedna osoba produkuje dziennie około 150 l ścieków na dobę, co należy pomnożyć przez liczbę gości mieszkających na stałe i okresowo w naszym obiekcie. Dzięki temu możemy dokonać doboru parametrów oczyszczalni dla firm do jej potrzeb i upewnić się, że dobowy generowany ładunek zanieczyszczeń nie przekracza możliwości naszego zbiornika bezodpływowego.


Czy takie rozwiązanie się opłaca? Oczyszczalnia hotel ceny

Biologiczna oczyszczalnia ścieków to zdecydowanie rozwiązanie dużo bardziej korzystne dla całorocznych hoteli bez perspektyw na rychłe podłączenie do zbiorczej sieci kanalizacyjnej. Zdecydowaną zaletą oczyszczalni są niskie koszty eksploatacji, ponieważ w przeciwieństwie do szamba, oczyszczalnię należy przepompowywać i opróżniać tylko raz w roku, a dzięki natychmiastowemu działaniu błony biologicznej, odpowiedzialnej za oczyszczanie ścieków, nie musimy obawiać się przepełnienia zbiornika, nawet w przypadku dużego obłożenia hotelu i wzmożonej działalności. Oczyszczalnia biologiczna to najlepsze rozwiązanie, nawet gdy w naszym budynku występują duże wahania ilości zrzucanych ścieków w ciągu roku. W takich sytuacjach zdarza się, że bakterie niezbędne do oczyszczenia ścieków zamierają, ale wystarczy odpowiednio zarządzać przepływem i okresowo prowadzić kontrolę procesu oczyszczania, a nasza oczyszczalnia będzie służyć nam przez cały rok. Choć początkowe koszty zamontowania oczyszczalni ścieków w hotelach są wyższe niż szamba, inwestycja ta w perspektywie lat jest dużo bardziej opłacalna, a co szczególnie istotne - praktycznie bezobsługowa.


Dlaczego warto zdecydować się na oczyszczalnię do hotelu?

W ostatnich latach coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jest montaż oczyszczalni drenażowych. To ekologiczne i oszczędne rozwiązanie odprowadzania ścieków dla obiektów, gwarantuje niskie koszty eksploatacji, bezpieczny i zamknięty przepływ ścieków oraz skuteczne rozwiązanie problemu braku publicznej kanalizacji. Oczyszczalnia przeznaczona dla hoteli z pewnością ucieszy przedsiębiorców, dla których ważne jest środowisko - dzięki tlenowemu procesowi rozkładu i użyciu wyłącznie substancji biologicznych, oczyszczalnia jest wyborem przyjaznym dla środowiska. Już nie musisz martwić się, że podczas sezonu szambo przepełni się i niespodziewanie pojawią się dodatkowe koszty i straty - wystarczy odpowiedni dobór oczyszczalni, który zagwarantuje Ci spokój przez cały rok. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem domków letniskowych, hotelu czy pensjonatu, sprawdź już dziś, jakie korzyści przynosi montaż oczyszczalni na Twojej posiadłości.