5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Rodzaje oczyszczalni przydomowych

Sortuj według:
1
1

Rodzaje oczyszczalni przydomowych

Brak dostępu do kanalizacji miejskiej stanowi poważny problem dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Niegdyś popularne szamba ustępują miejsca bardziej ekologicznemu rozwiązaniu w postaci przydomowych oczyszczalni ścieków. Istniej wiele typów oczyszczalni przydomowych, na przykład biologiczna czy drenażowa. Rodzaj oczyszczalni uzależniony jest od wykorzystywanej technologii w procesie oczyszczania, z których każdy posiada lepsze i gorsze strony. Jeżeli stoisz przed dokonaniem wyboru dotyczącego rodzaju przydomowej oczyszczalni ścieków, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci w podjęciu decyzji jaki typ oczyszczalni przydomowej wybrać.


Przydomowa oczyszczalnie ścieków - dlaczego jest Ci potrzebna?

Decydując się na instalację wybranego typu przydomowej oczyszczalni ścieków zyskujemy szereg korzyści z tym związanych. Przede wszystkim jest ona znacznie tańsza w użytkowaniu od studni bezodpływowej. Pomimo większego wkładu początkowego, przydomowa oczyszczalnia nie wymaga częstego czyszczenia. Wywóz osadu powinien odbywać się maksymalnie raz lub dwa razy do roku. Natomiast w przypadku szamba należy robić to co najmniej raz na półtorej miesiąca. Każdy koszt takiego wywozu to około 200 złotych. Kolejną zaletą jest pozytywny wpływ na środowisko. Model oczyszczalni zaprojektowany jest tak, aby funkcjonował w nim stały obieg wody. Oznacza to, że woda zaczerpnięta z danego miejsca musi do niego wrócić. Jest to jeden z najbardziej ekologicznych sposobów na pozbycie się nieczystości, które usuwane są przy pomocy naturalnych procesów biologicznych. Podstawowe rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków nie wymagają ingerencji jej właściciela. Obsługa takiego urządzenia jest ograniczona do minimum. Niezależnie od ilości ścieków, producenci gwarantują stabilną pracę oczyszczalni. Nie grożą nam także niemiłe zapachy i nie zanieczyszczamy wód gruntowych i opadowych.


Oczyszczalnia ścieków przydomowa rodzaje - rozwiązanie dla Twojego domu

Producenci oczyszczalni proponują najróżniejsze rodzaje oczyszczalni ścieków przydomowych. Dobór uzależniony jest od czynników takich jak ilość mieszkańców danego domu, wielkości i rodzaju gruntu, na którym zostanie zamontowana czy potencjalnego poziomu eksploatacji. Jakie rodzaje oczyszczalni biologicznych lub oczyszczalni drenażowych będzie dla Ciebie najlepszy? Która technologia oczyszczania ścieków sprawdzi się w Twoim domu?


- Oczyszczalnia z drenażem rozsączającym - bezobsługowy i tani rodzaj oczyszczenia ścieków. Ze względu na dużą liczbę rur drenarskich, do jej montażu potrzebna jest spora powierzchnia. System ten posiada dopływ ścieków i separator tłuszczów, co jest dużym plusem. Wymaga użycia biopreparatów dbających o florę bakteryjną.


- Oczyszczalnia z filtrem piaskowym - posiada osadnik gnilny, studzienkę rozdzielczą oraz system odprowadzania oczyszczonych ścieków, które są ważnym elementem oczyszczalni. Po pierwszym etapie oczyszczania z użyciem osadnika wstępnego ścieki trafiają do odbiornika. Wtedy możliwy jest ich odzysk i wykorzystanie ich na przykład do zraszania czy podlewania ogrodu. W przypadku tego typu przydomowej biologicznej oczyszczalni także należy przeznaczyć spory obszar działki na jego montaż. Taki typ oczyszczalni przydomowej  wykorzystuje się w sytuacji słabo przepuszczalnego podłoża i wysokiego poziomu wód gruntowych w parze z kopcem filtracyjnym.


- Oczyszczalnia roślinna - zapewnia wysoki stopień oczyszczania ścieków, które następnie można odprowadzić do studni chłonnej lub rowu melioracyjnego. Te typy przydomowych oczyszczalni ścieków, pomimo że dobrze radzą sobie z zanieczyszczeniami, są drogie w montażu i wymagają dużej ingerencji ze strony ich posiadacza.


- Oczyszczalnia ze złożem biologicznym - zbiornik składa się z trzech komór. Mikroorganizmy znajdujące się w ściekach są odpowiednio natlenione przez pompę dostarczającą powietrze, dzięki czemu nie opadają na dno w postaci zawiesiny, a są przepompowywane do osadnika wtórnego w postaci osadu nadmiernego. Te typy oczyszczalni przydomowych gwarantują oczyszczenie ścieków na poziomie 95%. Jest to możliwe dzięki działaniu bakterii z błony biologicznej, która powstaje na podłożu z kształtki z tworzyw sztucznych, kamienia lub tłuczenia. W przypadku oczyszczalni biologicznych świetnie sprawdzą się na działkach o niewielkiej powierzchni.


- Oczyszczalnia z osadem czynnym - funkcjonuje dzięki działalności bakterii znajdujących się w bioreaktorze, czyli zbiorniku. Rozkładają osad czynny i zapewniają oczyszczenie ścieków wytwarzanych przez domowników. Ten typ przydomowej oczyszczalni ścieków pozwala na ponowne użycie wody w celu np. podlania trawnika i roślin.


Należy zaznaczyć, że w każdym typie oczyszczalni destylowanie ścieków odbywa się dwuetapowo. Pierwszy krok odbywa się beztlenowo, a drugi przy pomocy bakterii tlenowych. Jak więc widać w temacie jakim jest przydomowa oczyszczalnia rodzaje produktów, które można zamontować na swojej posesji są różne. Dlatego też warto sięgnąć po poradę specjalisty.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków rodzaje - co jeszcze warto wiedzieć?

Decydując się na instalację urządzenia dokładnie przeanalizuj w kategorii oczyszczalnia przydomowa rodzaje i wybierz taki produkt, który spełni Twoje oczekiwania. Należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników, które zadecydują o ostatecznym typie oczyszczalni, czyli wielkość oczyszczalni oraz sposób działania oczyszczalni. Jeżeli chcesz zasięgnąć rzetelnej wiedzy w tym temacie, koniecznie sprawdź ofertę przygotowaną przez nasz sklep. Nasi doradcy pomogą Ci w podjęciu decyzji i zaproponują rozwiązanie, które będzie odpowiednie dla Ciebie i Twojego domu. Postaw na jakość i wybierz naszą ofertę.