5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Napiszemy dla Ciebie zgłoszenie budowy oczyszczalni i zezwolenie wodnoprawne. Kontakt

Sortuj według:
1
oczyszczalnia-biologiczna-bio-duo-hybryda

Oczyszczalnia Biologiczna Bio DUO-Hybryda 4

9 950 zł 11 000 zł
Najniższa cena z 30 dni: 11 000 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1050 zł
oczyszczalnia-biologiczna-bio-duo-hybryda-6

Oczyszczalnia Biologiczna Bio DUO-Hybryda 6

10 197 zł 11 500 zł
Najniższa cena z 30 dni: 11 500 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 1303 zł
oczyszczalnia-biologiczna-bio-duo-hybryda-6

Oczyszczalnia Biologiczna Bio DUO-Hybryda 8

11 287 zł 13 333 zł
Najniższa cena z 30 dni: 13 333 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 2046 zł
1

Hybrydowa oczyszczalnia ścieków dla domów i gospodarstw


Konwencjonalne przydomowe szamba wypierane są przez technologię biologicznych oczyszczalni ścieków. Są alternatywą, na którą przedsiębiorczy ludzie zwracają coraz większą uwagę. Hybrydowe oczyszczalnie ścieków są coraz bardziej popularnym rozwiązaniem, stosowanym przy domach jednorodzinnych, bez dostępu do sieci kanalizacyjnej. Jest to również idealne rozwiązanie dla niewielkich pensjonatów, niedużych hoteli oraz małych przedsiębiorstw. Opcja hybrydowa jest innowacyjnym typem oczyszczalni, pracującym w ramach nowoczesnej technologii oczyszczania ścieków bytowych.


Sposób działania hybrydowej oczyszczalni ścieków


Funkcjonowanie hybrydowej oczyszczalni ścieków, zostało opracowane w ramach nowoczesnej technologii i działa dzięki wykorzystaniu biofilmu (błony biologicznej) opartego na złożu biologicznym, współpracującego z ulokowanymi w bioreaktorze w formie swobodnie dryfujących grup bakteriami niskoobciążonego osadu czynnego. Proces działania technologii hybrydowej pozwala oczyścić ścieki doprowadzone bezpośrednio do reaktora biologicznego i nie wymaga budowy drenażu rozsączającego. Osad czynny przyrasta w wyniku ciągłego i intensywnego napowietrzania, zachodzącego podczas mieszania ścieków zmierzających do reaktora. Proces napowietrzania zaopatruje w mikroorganizmy osadu czynnego i złoża biologicznego w oczyszczalni pozwalając na właściwą pracę. Osad miesza się ze świeżymi ściekami doprowadzonymi bezpośrednio do reaktora. Technologia ta najlepiej działa, przy nisko obciążonym osadzie czynnym w połączeniu, z dobrze dopasowanym złożem biologicznym.


Jednym z kluczowych atutów tego typu oczyszczalni jest duża trwałość i odporność na przeciążenia hydrauliczne, nieregularną ilość wpływających ścieków, a nawet jeśli ilość ta jest większa, niż w systemie konwencjonalnym (szambo), nie będzie stanowiło to problemu, ponieważ oczyszczalnia hybrydowa może zakumulować znacznie większe ilości biomasy w dwóch postaciach. Ilość wytwarzanych ścieków, z którymi w ramach nowoczesnej technologii poradzi sobie oczyszczalnia hybrydowa jest znacznie większa, niż w przypadku szamba. Kolejną zaletą hybrydowej oczyszczalni w przypadku niektórych modeli dostępnych na rynku, jest elektroniczny system zarządzania, dzięki któremu możemy kontrolować pracę oczyszczalni nawet przez Internet.


Oczyszczalnia biologiczna hybrydowa stosuje dwie metody procesu oczyszczania wytwarzanych ścieków bytowo-gospodarczych: beztlenową, która ma miejsce w osadniku oraz tlenową, zachodzącą w bioreaktorze, który podczas montażu należy na stałe zanurzyć w złożu biologicznym. Proces tlenowy dostarcza tlen do mikroorganizmów i jest kluczowy podczas oczyszczania ścieków. Duży atut to brak osadnika gnilnego, co wiąże się z brakiem charakterystycznego zapachu. Kolejną cechą oczyszczalni hybrydowej jest fakt, iż nadaje się ona na każde warunki gruntowo-wodne.


Rodzaje przydomowych oczyszczalni ścieków


Jeśli gospodarstwo domowe, przedsiębiorstwo lub pensjonat nie ma możliwości połączenia z siecią kanalizacji, zmuszone są na montaż aparatury do indywidualnej gospodarki ściekowej.Rodzaje urządzeń do indywidualnej gospodarki ściekowej:


 

  • przydomowa oczyszczalnia ze złożem czynnym,
  • przydomowa oczyszczalnia ze złożem biologicznym,
  • przydomowa oczyszczalnia hybrydowa.

Oczyszczalnia biologiczna hybrydowa zespala właściwości innych oczyszczalni biologicznych. Ich ogromnym plusem, jest brak obecności środków chemicznych. Są nieszkodliwe dla otoczenia i świetnie sprawdzą się w przypadku ekologicznych przedsiębiorstw oraz gospodarstw domowych, którym zależy na środowisku naturalnym i wysokim stopniu redukcji zanieczyszczeń. Nieprzeciętnie wysoki poziom redukcji ścieków w procesach tlenowych, umożliwia odprowadzanie zanieczyszczeń do rzek, bez żadnego zagrożenia dla żyjących w nich organizmów. Ponadto docenianą cechą hybrydowej oczyszczalni jest możliwość, wykorzystywania wody w celach gospodarczych.


Oczyszczalnia hybrydowa ze studnią chłonną to świetne rozwiązanie dla m. in. gospodarstw domowych i małych firm. Składa się ona z osadnika gnilnego 3-komorowego (osadnik gnilny poprzez przewód kanalizacyjny odprowadzający nieczystości) oraz studni chłonnej, czyli wyspecjalizowanego zbiornika (kopuły) ustawionej na żwirowym podłożu. Głównym atutem studni chłonnej jest funkcja odprowadzania oczyszczonych ścieków do gruntu, za pośrednictwem bocznych szczelin znajdujących się na ścianach studni oraz dnie. Funkcją żwiru znajdującego się w zbiorniku jest przefiltrowanie, napowietrzenie i odsączenie ładunku zanieczyszczeń.


Budowa hybrydowej oczyszczalni ścieków


W skład hybrydowych oczyszczalni ścieków wchodzą dwie komory:

 

  • funkcjonalna komora w kształcie stożka wykonana, ze specjalnie przygotowanej żywicy poliestrowej i wzmocnionego włókna szklanego, w komorze tej ścieki będą się napowietrzać,
  • w powyższej komorze umieszczony jest nieco mniejszy zbiornik bez dna, na jego powierzchni znajdują się organiczne mikroorganizmy uczestniczące w oczyszczaniu ścieków. Zawiesina będzie opadać do osadnika wtórnego, a dzięki połączeniu obu technologii, jakie daje oczyszczalnia hybrydowa, następuje stabilizacja osadu.

Średnica obydwu zbiorników jest tym mniejsza, im niżej się znajduje. Dzięki takiej budowie oczyszczalni możliwe jest mieszanie się powietrza ze świeżymi ściekami, które doprowadzane są bezpośrednio do reaktora biologicznego, w którym znajduje się zanurzone złoże biologiczne i osad czynny. Hybrydowa technologia dobrze sprawdza się w usuwaniu ścieków, w regionach z wysokim poziomem wód gruntowych.


Oczyszczalnia hybrydowa cena w Polsce


Cena zależna jest przede wszystkim od rozmiaru zbiorników oraz producenta oczyszczalni. Przy wyborze ekologicznej oczyszczalni ścieków z podłożem biologicznym, będziemy liczyć się z wydatkiem od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. W przypadku gospodarstwa domowego, które zamieszkuje około 4 osób, wystarczą zbiorniki o mniejszym rozmiarze, czyli będzie nas interesować dolny pułap. Natomiast w przypadku małych hoteli lub przedsiębiorstw, analogicznie będą to koszty wyższe. Zachęcamy do sprawdzenia oferty na naszej stronie internetowej.