5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

TUNEL ROZSĄCZAJĄCY DO DESZCZÓWKI

Sortuj według:
1
Zbiornik-infiltracyjny-Herkules-1600-litrow

Herkules 1600 litrów - zbiornik infiltracyjny

2 495 zł 2 547 zł
Najniższa cena z 30 dni: 2 547 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 52 zł
1

TUNEL ROZSĄCZAJĄCY DO DESZCZÓWKI


Czy trzeba odprowadzać deszczową wodę?


Właściciele gruntów mają prawny obowiązek odprowadzania deszczówki do kanalizacji deszczowej lub wykorzystując zbiornik rozsączający. Istnieje sporo regulacji prawnych, które podkreślają, że odprowadzanie deszczówki jest obowiązkiem właścicieli gruntów. Tak więc deszczówkę trzeba odpowiednio kontrolować. Za nieprzestrzeganie zasad dotyczących wód z opadów deszczu grożą wysokie kary. Jeżeli zależy nam na odpowiednim poziomie retencji, warto sięgnąć po tunele rozsączające dobór których uzależniony jest od parametrów występujących na danym obszarze. Tunele mogą być układane w jednej linii i łączone w ciągi o dowolnej długości. Warto więc sprawdzić ofertę w naszym sklepie internetowym.


System drenażowy i inne sposoby rozsączania wody


Coraz więcej gmin podłącza, a także pobiera opłaty za odprowadzanie deszczówki do sieci kanalizacyjnej. Jednak nadal spora część właścicieli zmuszona jest do pozbywania się wody z opadów na własną rękę. Niektórzy z nich decydują się na odprowadzanie wody deszczowej do gruntu. Metoda rozsączania wody jest aktualnie bardzo popularną opcją na odprowadzanie deszczówki. Istnieje też możliwość ponownego wykorzystania deszczowej wody. Wyposażając się w tunele rozsączające 300L lub mniejsze o pojemności 150 L wykonane z polietylenu wysokiej gęstości, można zbudować wydajny system rozsączający.


Czym jest tunel rozsączający?


Jest to komora, która nie posiada dna, a wyłącznie ścianki perforowane, a konstrukcja umożliwia rozsączanie wody deszczowej. Jednym z miejsc gdzie tunele znajdą swoje zastosowanie, jest przydomowa oczyszczalnia ścieków tunelowa. Korzystanie z tego typu tuneli pomoże również odpowiednio zagospodarować gromadzoną deszczówkę. Kiedy mowa o terenach nieskanalizowanych, najczęstszym rozwiązaniem jest właśnie tunel drenarski. Zazwyczaj odpowiadają one za proces rozsączania wód, która gromadzi się na utwardzonych powierzchniach.

 

Jeśli chodzi o tunel rozsączający cena zależna jest przede wszystkim od modelu produktów. Ważne są wymiary, czyli szerokość i grubość, pojemność, jak i odpowiednie ożebrowanie wzmacniające konstrukcję. Ważne jest aby pamiętać, że jeśli decydujemy się na kilka sztuk tuneli, to wówczas potrzebne będzie zaopatrzenie się w dodatkowe elementy, którymi są łączniki pozwalające na łączenie w linii. Jeśli chodzi o komory drenażowe to powierzchnia znajdująca się nad nimi może być zagospodarowana w dowolny sposób. Dlatego jeśli potrzebujesz odpowiedniego sprzętu do magazynowania i rozsączania wód opadowych, budowa systemu tuneli jest ofertą wartą uwagi.


Montaż tuneli rozsączających


W momencie, gdy mamy do czynienia z obszarem, gdzie nie da się podłączyć deszczowej kanalizacji najlepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie tunelu umożliwiającego rozsączanie. Tunel drenażowy jest komorą pozbawioną dna, wyposażoną w specjalne ścianki, odprowadzające wiele litrów zgromadzonej wody po gruncie. Rozsączanie deszczówki po działce to rozwiązanie, na które sporo osób się decyduje. Oczywiście trzeba najpierw sprawdzić, czy posiadamy odpowiednie warunki, jak i również ile będzie wynosić inwestycja.


Tunel rozsączający do oczyszczalni z reguły montuje się miejscach nieskanalizowanych. Warto podkreślić, że sporo ekspertów wręcz zaleca rozsączanie wody deszczowej w gruncie. Decydując się więc na tunel drenarski rozsączający wodę z oczyszczalni, uzyskujemy pewność, że nadmiar wody z utwardzonych terenów zostanie prawidłowo rozprowadzony. Rozsączanie wody z oczyszczalni jest dobre pod kątem ekologicznym, dlatego warto zdecydować się na tunel rozsączający montaż którego wcale nie jest wymagający. Zobacz też jaka jest na tunele rozsączające cena w naszym sklepie. Dopytaj nas o koszty i transport - z chęcią doradzamy klientom i oferujemy najlepsze rozwiązania dla domów i przemysłów. Warto sprawdzić więc zbiornik wody, filtr do wody deszczowej, jak i również regulator przepływu wody deszczowej.


Jak zamontować tunele rozsączające?


Zanim zdecydujemy się na tunele rozsączające drenażowe, trzeba się zorientować, czy posiadamy miejsce na montaż systemów. Decydując się na tunel rozsączający w glinie, czyli system umożliwiający rozsączanie wody deszczowej w glinie, warto najpierw zobaczyć, co dokładnie będzie nam potrzebne. Rozsączanie wody w gruncie wymaga odpowiedniego sprzętu, więc aby zagospodarować zanieczyszczenia z procesów przemysłowych oraz gospodarstw domowych trzeba wyposażyć się w system, który będzie dobrany do potrzeb i zapotrzebowania klienta.


Dużo łatwiej będzie instalatorom przeprowadzić cały proces, jeżeli będą mieli do dyspozycji większą przestrzeń. Z pewnością jedną z większych zalet jakie posiada taki tunel jest to, że każdy jego moduł można rozmontować i później dowolnie łączyć ze sobą. Warto zastosować żwir na dnie wykopu. Można też użyć geowłókniny do odizolowania gruntu rodzimego, co da możliwość uzyskania dodatkowej pojemności magazynującej. Tunele są zakopywane na głębokości kilku metrów i przykryte kilkoma warstwami ziemi. Jeśli na nawierzchni odbywa się ruch samochodów osobowych, warto dla rozłożenia nacisku dodać jeszcze geosiatkę.


Jak już wiemy, tunel rozsączający jest przeznaczony do rozsączania w gruncie ścieków lub wody. Cały system rozsączający składa się z jednego lub kilku komponentów. Warto zwrócić uwagę na ilość nitek, w których układane są tunele. Najważniejsze jest to, aby pojedynczy tunel układać na jednym poziomie. Jako, że tego typu tunel służy w głównej mierze do rozprowadzania oczyszczonych ścieków pochodzących z przydomowej oczyszczalni, to warto wcześniej zaplanować jego pojemność. Przeważnie pojemność tunelu wynosi 150 lub 300 litrów, a wybór opcji jest szeroki.


Trzeba pamiętać też o tym, aby po skończonej instalacji, na górną warstwę zbiornika powędrowała geowłóknina do drenażu, która zabezpieczy cały tunel. Z reguły waga jednego tunelu nie przekracza 11 kg, a jego konstrukcja bez problemu wytrzymuje obciążenie ruchem kołowym. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, w przypadku zamówień na tunele rozsączające montaż również można zamówić. Jeśli interesuje Cię taki produkt jak tunel o lekkiej konstrukcji, warto zamówić także zespół instalatorów, którzy zajmą się profesjonalnym montażem rur doprowadzających i reszty niezbędnych elementów. Zamówić też można skrzynki rozsączające lub studnie chłonne.