5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Skontaktuj się z nami: 570 018 537 (Iza) 533 327 679 (Robert)

TUNEL ROZSĄCZAJĄCY DO DESZCZÓWKI

Sortuj według:
1
1


Czy trzeba odprowadzać deszczową wodę?

Właściciele gruntów mają prawny obowiązek odprowadzania deszczówki do kanalizacji deszczowej lub wykorzystując zbiornik rozsączający. Istnieje sporo regulacji prawnych, które podkreślają, że odprowadzanie deszczówki jest obowiązkiem koniecznym w przypadku właścicieli gruntów. Tak więc deszczówkę trzeba odpowiednio kontrolować. Brak kontroli może poskutkować zalaniem sąsiednich gruntów lub wylewaniem się na chodniki oraz ulice, które są dobrem społecznym. Za nieprzestrzeganie zasad dotyczących wód z opadów deszczu grożą wysokie kary. Jeżeli zależy nam na odpowiednim poziomie retencji, a także o taką kwestię jak rozsączanie wód opadowych, warto sięgnąć po tunele rozsączające dobór których uzależniony jest od parametrów występujących na danym obszarze. Tunele mogą być układane w jednej linii i łączone w ciągi o dowolnej długości. Warto pamiętać też o tym, że z reguły tunele są łączone w linie.

System drenażowy i inne sposoby rozsączania wody

Coraz więcej gmin podłącza, a także pobiera opłaty za odprowadzanie deszczówki do sieci kanalizacyjnej. Mowa tu oczywiście od odprowadzeniu jej do miejskiej kanalizacji. Wielu właścicieli zmuszonych jest jednak do pozbywania się wody z opadów na własną rękę. Niektórzy z nich decydują się na odprowadzanie wody deszczowej do gruntu. Metoda rozsączania wody jest aktualnie bardzo popularną metodą na odprowadzanie deszczówki. Jednak na powierzchniach utwardzonych bardziej może to okazać się niemożliwe. Istnieje możliwość ponownego wykorzystania deszczowej wody. Jednym ze sposobów jest zaopatrzenie się w specjalne rury do deszczówki, które będą elementem systemu rynnowego.


Czym jest tunel rozsączający?

Jest to komora, która nie posiada dna, a wyłącznie ścianki perforowane. Dzięki niej możliwe jest rozsączanie wody deszczowej. Jednym z miejsc gdzie tunele znajdą swoje zastosowanie, jest przydomowa oczyszczalnia ścieków tunelowa. Korzystanie z tego typu tuneli rozsączających pomoże również odpowiednio zagospodarować gromadzoną deszczówkę. Kiedy mowa o terenach nieskanalizowanych, najczęstszym rozwiązaniem jest właśnie tunel drenarski. Zazwyczaj odpowiadają one za proces rozsączania wód, która gromadzi się na utwardzonych powierzchniach takich jak na przykład brukowa kostka. Jeśli chodzi o komory drenażowe to powierzchnia znajdująca się nad nimi może być zagospodarowana w dowolny sposób.

Za każdy tunel rozsączający cena w naszej ofercie jest niezwykle atrakcyjna i często na naszej stronie internetowej spotkać można różnego rodzaju promocje. Ważne jest aby pamiętać, że jeśli decydujemy się na kilka sztuk tuneli, to wówczas potrzebne będzie zaopatrzenie się w dodatkowe elementy, którymi są łączniki. Na temat naszego produktu, którym jest tunel rozsączający opinie klientów są bardzo dobre. Warto więc zapoznać się bliżej z zaprezentowaną przez nas ofertą na tunele do deszczówki, które pomagają w rozprowadzaniu po posesji oczyszczonych ścieków.


Jak działa studzienka rozsączająca?

Jeśli właściciel posesji nie posiada możliwość odprowadzenia deszczówki do kanalizacji, to niezwykle tanim i prostym rozwiązaniem będzie studzienka przelewowo-rozsączająca. Instalacja tego typu skutecznie rozprowadza wodę daleko od budynku, zamontowane w niej przelewy zajmują się rozprowadzaniem wody po terenie posesji. Studnie rozsączające można śmiało zainstalować w miejscach niewidocznych. Podczas rozprowadzania powierzchniowego, zostaje nawadniany konkretny obszar. System, który posiada studzienka rozsączająca odpowiada za regularne suszenie instalacji, a także zapobiega zamarzaniu jej. Dzięki temu rury doprowadzająca podłączane mogą być bardzo płytko. Zobacz naszą ofertę na produkt taki jak studnia drenażowa oraz na skrzynki rozsączające.


Jak zamontować tunele rozsączające? - czyli rozsączanie wody opadowej

Nie da się ukryć, że montaż tunelu rozsączającego to coraz popularniejsze rozwiązanie w momencie, gdy mamy do czynienia z obszarem, gdzie nie da się podłączyć deszczowej kanalizacji. Tunel drenażowy jest komorą pozbawioną dna, wyposażoną w specjalne ścianki, dzięki którym możemy odprowadzić wiele litrów zgromadzonej wody po gruncie. Rozsączanie deszczówki po działce to bardzo dobre rozwiązanie i coraz więcej osób się na nie decyduje. Tunel rozsączający do oczyszczalni z reguły montuje się miejscach nieskanalizowanych. Warto podkreślić, że mnóstwo ekspertów zaleca rozsączanie wody deszczowej w gruncie i absolutnie nie ma w tym nic złego. Decydując się na tunel drenarski rozsączający wodę z oczyszczalni uzyskujemy pewność, że nadmiar wody z utwardzonych terenów zostanie prawidłowo rozprowadzony. Rozsączanie wody z oczyszczalni jest dobre pod kątem ekologicznym, dlatego warto zdecydować się na tunel rozsączający montaż którego wcale nie jest taki trudny. Zobacz ten jaka jest na tunele rozsączające cena w naszym sklepie.

Zanim zdecydujemy się na tunele rozsączające drenażowe, trzeba się zorientować, czy posiadamy odpowiednie miejsce na montaż systemów. Decydując się na tunel rozsączający w glinie, czyli system umożliwiający rozsączanie wody deszczowej w glinie, warto najpierw zobaczyć, co dokładnie będzie nam potrzebne. Jeśli nie wiesz, jak zacząć rozsączanie wody w gruncie, zachęcamy do zapoznania się z naszą stroną, gdzie publikujemy wiele porad, a także służymy pomocą w tej oraz innych kwestiach związanych z deszczówką oraz jej odpowiednim gospodarowaniem.

Dużo łatwiej będzie instalatorom przeprowadzić cały proces, jeżeli będą mieli do dyspozycji większą przestrzeń. Z pewnością jedną z większych zalet jakie posiada tunel rozsączający jest to, że każdy jego moduł można rozmontować i później dowolnie łączyć ze sobą. Warto zastosować żwir na dnie wykopu, które powinno zostać odpowiednio wypoziomowane. Oczywiście trzeba też pamiętać o odpowietrzaniu, które z reguły wykonuje się w górnej części tunelu.

Jak już wiemy tunel rozsączający jest przeznaczony do rozsączania w gruncie ścieków lub wody. Cały system rozsączający składa się z jednego lub kilku tuneli. Warto też zwrócić uwagę na ilość nitek, w których układane są tunele. Najważniejsze jest to, aby pojedynczy tunel układać na jednym poziomie. Tunele można bardzo łatwo układać w linię i mogą one zachodzić na siebie. Jako, że tunel rozsączający służy w głównej mierze do rozprowadzania ścieków pochodzących z przydomowej oczyszczalni, to warto wcześniej zaplanować jaką pojemność powinien mieć pojemnik na wodę.

Trzeba pamiętać też o tym, aby po skończonej instalacji, na wierzch zbiornika powędrowała geowłóknina drenażowa, która zabezpieczy cały tunel. Z reguły waga jednego tunelu nie przekracza 11 kg, a sam tunel bez problemu wytrzymuje obciążenie ruchem kołowym. Tak jak wspomnieliśmy wyżej, w przypadku zamówień na tunele rozsączające montaż również można zamówić. Jeśli interesuje Cię taki produkt jak tunel, który służy do retencji i rozsączania wód opadowych, warto zamówić także zespół instalatorów, którzy zajmą się profesjonalnym montażem rur doprowadzających i reszty niezbędnych elementów, jak chociażby filtr do oczyszczania wody oraz regulator przepływu wody.