5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Zbiornik na szambo 4000l - 4m3 MAMUT

Zbiornik-4000-l-4m3

Stan: Nowy produkt

Dostępność: od 5 do 10 dni

Zbiornik bezodpływowy na szambo 4m3 / 4000l

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik na szambo, który przeszedł pozytywna weryfikację w Instytucie Techniki Budowlanej, może zostać wykorzystany do magazynowania wody deszczowej lub do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

 

Dane techniczne:

Pojemność [l]4000

Wysokość całkowita [mm]1860

Wysokość do wlotu [mm]1570

Wysokość do wylotu [mm]1520

Szerokość [mm]1500

Długość [mm]2400

Średnica wlotu [mm]Ø110/Ø160

Średnica wylotu [mm]Ø110

 


GWARANCJA- 5 lat na zbiornik

Uwaga! W celu uzupełnienia zbiornika należy dokupić nadbudowy.


 

4 430 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Wprowadzenie do dropWATER³ 4.0

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik dropWATER³ to nowoczesne rozwiązanie, które zdobyło pozytywną weryfikację w renomowanym Instytucie Techniki Budowlanej. Zastanówmy się, jakie korzyści niesie ze sobą ten innowacyjny zbiornik.
 
Oznaczenie dropWATER³ 4.0

Szczegóły Techniczne
Pojemność: 4000 litrów
Wysokość całkowita: 1860 mm
Wysokość do wlotu: 1570 mm
Wysokość do wylotu: 1520 mm
Szerokość: 1500 mm
Długość: 2400 mm
Średnica wlotu: Ø110/Ø160 mm
Średnica wylotu: Ø110 mm

Wykorzystanie dropWATER³ 4.0

Zbiornik ten oferuje wszechstronne zastosowanie, umożliwiając magazynowanie wody deszczowej oraz ścieków z gospodarstwa domowego. Dostępny w różnych pojemnościach od 2,0 m³ do 5,0 m³, zbiorniki dropWATER³ dostosowują się do różnorodnych potrzeb.
 
Otwór Rewizyjny i Właz Montażowy

Każdy zbiornik został starannie wyposażony w otwór rewizyjny oraz właz montażowy, zabezpieczone solidną pokrywą. Ten element nie tylko chroni zbiornik przed nieuprawnionym dostępem osób trzecich, ale również ułatwia konserwację i utrzymanie.
 
Dopływ Wody: Elastyczność i Bezpieczeństwo

Dopływ wody deszczowej lub ścieków do zbiornika jest prosty i elastyczny. Możliwość podłączenia przy użyciu rury kanalizacyjnej o średnicy Ø110 lub Ø160 mm daje użytkownikom szerokie możliwości konfiguracji.
 
Typoszereg dropWATER³: Wybór dla Każdego

Seria dropWATER³ obejmuje pięć zbiorników, różniących się pojemnością. To umożliwia swobodny dobór produktu zgodnie z indywidualnymi potrzebami użytkownika.
 
Weryfikacja Instytutu Techniki Budowlanej

DropWATER³ przeszedł pozytywną weryfikację w renomowanym Instytucie Techniki Budowlanej, świadcząc o jego wysokiej jakości i zgodności z normami branżowymi.
 
Specjalne Dno dla Terenów o Wysokich Wodach Gruntowych

Unikalnie wyprofilowane dno zbiornika umożliwia montaż nawet na obszarach charakteryzujących się wysokimi wodami gruntowymi, co czyni go idealnym rozwiązaniem w różnych warunkach terenowych.
 
Podsumowanie

Zbiornik bezodpływowy dropWATER³ 4.0 to innowacyjne rozwiązanie dla przechowywania wody, spełniające najwyższe standardy jakości. Jego wszechstronność, solidna konstrukcja i elastyczność dopływu sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego, kto szuka efektywnego rozwiązania magazynowania wody.
 
FAQ - Najczęściej Zadawane Pytania
Czy zbiornik dropWATER³ można używać w obszarach o niskiej przepuszczalności gruntu?
 
Tak, unikalne dno zbiornika umożliwia montaż nawet na obszarach z wysokimi wodami gruntowymi.

Ile osób jest w stanie zainstalować zbiornik dropWATER³?
 
Instalację zbiornika może przeprowadzić wykwalifikowany fachowiec, jednak producent zapewnia szczegółową instrukcję dla użytkowników do samodzielnego montażu.

Czy zbiornik dropWATER³ wymaga częstej konserwacji?
 
Nie, zbiornik został zaprojektowany z myślą o minimalnym utrzymaniu. Konserwacja polega głównie na regularnym sprawdzaniu otworu rewizyjnego i pokrywy.

Czy zbiornik jest ekologiczny?
 
Tak, zbiornik umożliwia efektywne wykorzystanie wody deszczowej, co przyczynia się do zrównoważonego gospodarowania zasobami.

Czy dropWATER³ jest dostępny w różnych kolorach?
 
Obecnie zbiorniki dropWATER³ są dostępne głównie w standardowym kolorze, ale producent rozważa wprowadzenie nowych opcji kolorystycznych w przyszłości.
 

Zbiornik kwalifikuje się do zakupu w programie dotacji MOJA WODA jeżeli zakupowany jest  jako zbiornik na deszczówkę


Na fakturze są opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda i programów dotacji miejskich.
Nie wiesz jak wypełnić wniosek o dotację, skorzystaj z naszej usługi przygotowania wniosku.

Montaż

Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie zbiornika przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.

DOSTAWA
Koszt dostawy ustalany indywidualnie, uzależniony od ilości kilometrów.

MONTAŻ ZBIORNIKA MAMUT:
  • należy wykluczyć występowanie widocznych wad fizycznych, które mogły powstać podczas transportu zbiornika
  • wykonaj wykop o długości i szerokości większej niż 1m od wymiarów zbiornika. Zaplanowanie wcześniej większych odległości pomiędzy ściankami wykopu, a osadnikiem ułatwia znacznie jego montaż. Dno wykopu wyrównać i wypoziomować
  • przygotować mieszaninę piasku z cementem w proporcji 100kg pisaku na 1m3 cementu
  • usypać na dnie wykopu 30 cm warstwę mieszaniny piasku z cementem
  • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłóż osi podłużnej (linia przepływu wlot-wylot) i poprzecznej
  • obsypać zbiornik warstwą płukanego żwiru o granulacji od 16-32m. Warstwy żwiru zagęszczać co 0,2m, do co najmniej 85% (według skali Proctora)
  • napełniać zbiornik równomiernie wodą w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10cm powyżej poziomu zasypywania)
  • po osiągnięciu poziomu rury odpływowej zamontować w zbiorniku rury dopływowe oraz odpływowe
  • wierzchnią warstwę ponad zbiornikiem zasypać gruntem rodzimym
  • powierzchnia ponad zbiornikiem może być wykorzystana do ruchu pieszego lub samochodowego. Pokrywy zbiornika przed nieupoważnionym dostępem należy zabezpieczyć przy pomocy śrób.
 
Ważne!
W przypadku montażu zbiornika na terenach, gdzie jest możliwość występowania wód gruntowych należy zastosować odwodnienie zbiornika. W takim przypadku należy wykonać drenaż zabezpieczający. Drenaż wykonać przy pomocy rur drenarskich, ułożonych nacięciami do góry. Zebrana woda powinna być kierowana do zbiornika przepompowni ścieków, skąd powinna zostać przepompowana do systemu rozsączania. system rozsączania należy posadowić nie blizej niż 0,5m od zbiornika.