5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Zbiornik na szambo 2000l - 2m3 MAMUT

Zbiornik-na-szambo-mamut-2000l-2m3

Stan: Nowy produkt

Dostępność: od 5 do 10 dni

Zbiornik bezodpływowy na szambo 2m3 / 2000l

Podziemny bezciśnieniowy zbiornik na szambo, który przeszedł pozytywna weryfikację w Instytucie Techniki Budowlanej, może zostać wykorzystany do magazynowania wody deszczowej lub do magazynowania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego.

 

Charakterystyka Techniczna:

 • Pojemność: 2000 litrów
 • Wysokość całkowita: 1570 mm
 • Wysokość do wlotu: 1270 mm
 • Wysokość do wylotu: 1220 mm
 • Szerokość: 870 mm
 • Długość: 2410 mm
 • Średnica wlotu: Ø110/Ø160 mm
 • Średnica wylotu: Ø110 mm


GWARANCJA- 5 lat na zbiornik

Uwaga! W celu uzupełnienia zbiornika należy dokupić nadbudowy.


 

Oszczędzasz 697 zł3 500 zł brutto 4 197 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 4 197 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Zbiornik bezodpływowy to innowacyjne rozwiązanie, które przeszedł pozytywną weryfikację w Instytucie Techniki Budowlanej. Jest to podziemny bezciśnieniowy zbiornik, który może być wykorzystany zarówno do magazynowania wody deszczowej, jak i do przechowywania ścieków pochodzących z gospodarstwa domowego. W artykule tym omówimy szczegóły dotyczące zbiornika oraz jego zalety i zastosowania.

Opis: Zbiornik bezodpływowy dropWATER³ 2.0 jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym przez firmę. Podobnie jak w przypadku modelu 3.0, został on starannie zaprojektowany, aby spełnić potrzeby użytkowników związane z magazynowaniem wody deszczowej lub ścieków z gospodarstw domowych.

Dostosowanie: Zbiornik dropWATER³ 2.0 zapewnia pojemność 2000 litrów, co czyni go idealnym rozwiązaniem dla osób o mniejszych zapotrzebowaniach na magazynowanie wody lub ścieków. Jego kompaktowe wymiary pozwalają na łatwą instalację nawet w ograniczonej przestrzeni.

Bezpieczeństwo i Funkcjonalność: Podobnie jak w przypadku zbiornika dropWATER³ 3.0, również ten model został wyposażony w niezbędne zabezpieczenia, takie jak otwór rewizyjny i właz montażowy, które chronią przed nieupoważnionym dostępem. Zapewnia to użytkownikom spokój i pewność, że ich zasoby wody są bezpieczne.

Montaż i Wydajność: Dzięki specjalnie zaprojektowanemu dnu, zbiornik dropWATER³ 2.0 można zainstalować nawet na terenach z wysokimi wodami gruntowymi, co czyni go wszechstronnym i funkcjonalnym rozwiązaniem dla różnych warunków terenowych. Jego wydajność i łatwość obsługi sprawiają, że jest to idealny wybór dla osób poszukujących efektywnego rozwiązania magazynowania wody lub odprowadzania ścieków.

Zakończenie: Zbiornik bezodpływowy dropWATER³ 2.0 to kolejny przykład innowacyjnego podejścia firmy do problemów związanych z magazynowaniem wody i ścieków. Jego kompaktowy design, bezpieczeństwo i wydajność sprawiają, że jest to doskonały wybór dla każdego, kto poszukuje skutecznego i ekologicznego rozwiązania.


Zbiornik kwalifikuje się do zakupu w programie dotacji MOJA WODA jeżeli zakupowany jest  jako zbiornik na deszczówkę


Na fakturze są opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda i programów dotacji miejskich.
Nie wiesz jak wypełnić wniosek o dotację, skorzystaj z naszej usługi przygotowania wniosku.

Montaż

Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie zbiornika przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.


MONTAŻ ZBIORNIKA MAMUT:
 • należy wykluczyć występowanie widocznych wad fizycznych, które mogły powstać podczas transportu zbiornika
 • wykonaj wykop o długości i szerokości większej niż 1m od wymiarów zbiornika. Zaplanowanie wcześniej większych odległości pomiędzy ściankami wykopu, a osadnikiem ułatwia znacznie jego montaż. Dno wykopu wyrównać i wypoziomować
 • przygotować mieszaninę piasku z cementem w proporcji 100kg pisaku na 1m3 cementu
 • usypać na dnie wykopu 30 cm warstwę mieszaniny piasku z cementem
 • umieścić zbiornik w wykopie i wypoziomować wzdłóż osi podłużnej (linia przepływu wlot-wylot) i poprzecznej
 • obsypać zbiornik warstwą płukanego żwiru o granulacji od 16-32m. Warstwy żwiru zagęszczać co 0,2m, do co najmniej 85% (według skali Proctora)
 • napełniać zbiornik równomiernie wodą w miarę zasypywania wykopu (w taki sposób, aby podczas obsypywania poziom wody w zbiorniku był za każdym razem 10cm powyżej poziomu zasypywania)
 • po osiągnięciu poziomu rury odpływowej zamontować w zbiorniku rury dopływowe oraz odpływowe
 • wierzchnią warstwę ponad zbiornikiem zasypać gruntem rodzimym
 • powierzchnia ponad zbiornikiem może być wykorzystana do ruchu pieszego lub samochodowego. Pokrywy zbiornika przed nieupoważnionym dostępem należy zabezpieczyć przy pomocy śrób.
 
Ważne!
W przypadku montażu zbiornika na terenach, gdzie jest możliwość występowania wód gruntowych należy zastosować odwodnienie zbiornika. W takim przypadku należy wykonać drenaż zabezpieczający. Drenaż wykonać przy pomocy rur drenarskich, ułożonych nacięciami do góry. Zebrana woda powinna być kierowana do zbiornika przepompowni ścieków, skąd powinna zostać przepompowana do systemu rozsączania. system rozsączania należy posadowić nie blizej niż 0,5m od zbiornika.