5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Gotowa piwnica w ogrodzie

Sortuj według:
1
1

Nowoczesna ziemnianka na dzisiejsze czasy


Ogród to zdecydowanie magiczne miejsce, które pozwala na udekorowanie i zagospodarowanie go w różnorodny sposób, zachowując oczywiście nasze indywidualne potrzeby i wizje. Jeśli posiadamy dom z ogrodem, to doskonale wiemy, że aspekt ten posiada wiele zalet. Przede wszystkim pozwala nam na nasz własny kącik na świeżym powietrzu, z którego będziemy mogli korzystać np. w ciepłe dni, odpoczywając i rozkoszując się świetną pogodą. Jeśli w naszym ogrodzie posiadamy różne rośliny i warzywa, wówczas potrzebne nam są poszczególne elementy pozwalające na dbanie o nie, jak chociażby beczka do deszczówki, dzban gliniany do ogrodu, bądź też hydrant ogrodowy. Jednak częstym problemem jest fakt, iż nie mamy gdzie pomieścić całego dodatkowego wyposażenia, zarówno z ogrodu, jaki i z domu. W tym celu niezwykle przydatne okazują się piwnice ogrodowe lub ziemianka w ogrodzie.


Jakie zalety posiada piwniczka w ogrodzie?

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że piwniczki ogrodowe pasują zasadniczo do każdego rodzaju ogrodu. Oczywiście w zależności od tego, jakiej wielkości jest nasz ogród, powinno się również dostosować rozmiar takiej piwniczki. Piwnice ogrodowe to świetny dodatek, nie tylko pod względem wizualnym, ale również nierzadko okazuje się niezwykle przydatnym i praktycznym rozwiązaniem w naszej przestrzeni ogrodowej. Co ciekawe, zarówno projekt piwniczki ogrodowej, jak i budowa piwniczki, tworzone mogą być pod względem konkretnego stylu. Dlatego też to od nas zależy, jaki styl sobie wybierzemy. Stylów tych jest całe mnóstwo, zatem bez problemu możesz mieć zarówno piwniczkę w stylu rustykalnym, jak i np. nowoczesnym. Oczywiście trzeba pamiętać, że styl taki powinien współgrać ze stylem naszego ogrodu. Jeśli więc interesuje Cię takie rozwiązanie, jak właśnie piwnica w ogrodzie, musisz wiedzieć, że dziś nie należy do trudnych rzeczy zbudowanie takiej ziemnej piwniczki, gdyż montaż jest dość prosty. Co więcej, istnieje też możliwość zakupienia gotowej już piwnicy. Na Dom i Woda kupisz nie tylko naziemny zbiornik na deszczówkę, pojemnik na wodę 1000l, czy też baniak na wodę z kranikiem, ale również właśnie piwnice.

Takie gotowe piwniczki ogrodowe występuję również w różnych stylach i wielkościach, dlatego też nie powinno stanowić problemu dobranie jej do naszego ogrodu. Wśród zalet takich piwniczek zdecydowanie należy wymienić fakt, iż w takim pomieszczeniu, które jest zagłębione w ziemi i obsypane nią ze wszystkich stron, panuje niska temperatura, co bez wątpienia sprzyja przechowywaniu żywności, czy też płodów rolnych. Natomiast jeśli planujemy zastosować piwnicę, która jest tylko częściowo zagłębiona w ziemi, może być wykorzystana również jako element dekoracyjny w naszym ogrodzie. Jeżeli należysz do osób, którym zależy na posiadaniu obszernej przestrzeni do przechowywania różnych produktów spożywczych - taka piwnica z pewnością okaże się dobrym rozwiązaniem.

Sprawdź na naszej stronie również takie produkty jak plastikowe zbiorniki na wodę, pokrywa żeliwna, wiadra ogrodowe, a także skrzynki rozsączające. Z kolei jeśli posiadasz wiele przedmiotów służących do dekoracji ogrodu, czy też różnych czynności pielęgnacyjnych, wówczas nowoczesna piwnica, piwniczka betonowa, piwnica ogrodowa z tworzywa sztucznego, czy też nawet piwniczka ogrodowa z pianki epoksydowej, może okazać się zdecydowanie świetną i pomocną opcją. Innymi zaletami takich pomieszczeń jest to, że praktycznie każde z nich posiada stosunkowo prostą konstrukcję. W związku z tym (jak zostało wspomniane wcześniej) budowa piwnicy w ogrodzie wcale nie należy do trudnych czynności. Ziemne otoczenie, w którym piwniczka się znajduje, pozwala na izolację od różnorodnego wpływu czynników zewnętrznych, co stanowi aspekt związany z funkcjonalnością piwniczek. Profesjonalny producent piwnic ogrodowych z pewnością zadba o każdy szczegół dotyczący zarówno odpowiedniej konstrukcji jak i późniejszego, efektywnego użytkowania tego pomieszczenia. Zobacz również co to jest rekuperator, jak zbierać deszczówkę z rynny, a także jaki zbiornik na deszczówkę wybrać.


Jak zrobić piwnicę? Kilka podstawowych informacji o budowie piwniczki

Jeśli chodzi o takie pomieszczenie jak piwnica budowa jej jest naprawdę prosta. Przede wszystkim pamiętajmy o tym, że istnieje możliwość stworzenia różnorodnych piwnic, zatem niezależnie od tego czy docelowym zamysłem są piwniczki betonowe, piwniczki ogrodowe z tworzywa, bądź też piwnica prefabrykowana - każdą z nich można bez problemu zaprojektować. Jeśli naszym celem są piwnice naturalne, warto skonsultować różne wizje z odpowiednim specjalistą. Podobnie zresztą jak w przypadku każdej innej piwniczki. Pomysł na piwnice to ważny aspekt, który pozwoli nam na zaprojektowanie jej w prawidłowy sposób - zgodny z indywidualnym zamysłem klienta. Warto zapoznać się nie tylko z piwniczkami dostępnymi na naszej stronie, ale również z innym asortymentem, jak na przykład kompostowniki, geokompozyt, filtr do deszczówki, bądź też skrzynka na zawór wody.

Zanim jednak zdecydujemy się na zbudowanie takiego pomieszczenia jak np. piwnica ogrodowa prefabrykowana, piwniczka ogrodowa ze schodami czy też piwnica betonowa, trzeba wiedzieć o jednej, bardzo istotnej kwestii. Taka poszczególna piwniczka ogrodowa pozwolenie na budowę powinna posiadać. I mimo, że nie ma w prawie budowlanym konkretnie zdefiniowanego pojęcia budowli ziemnej, to jednak przyjmujemy, że nasza piwniczka ogrodowa projekt której został stworzony na bazie tego, że będzie służyła ona do celów przechowywania żywności, wówczas będziemy musieli uzyskać pozwolenie na budowę w odpowiednim organie administracji architektoniczno-budowlanej. Jeżeli mowa o takiej czynności jaki budowa piwnicy koszty z tym związane są stosunkowo niewielkie, patrząc na wiele innych czynników z tym związanych. Jednakże trudno określić konkretną cenę, gdyż to zależy od poszczególnych aspektów konkretnej piwniczki. Dlatego też jeśli zastanawiasz się, ile kosztuje piwnica, warto zainteresować się w tym zakresie i poznać dostępne oferty. Pamiętajmy o tym, że taka piwniczka powinna znajdować się w zacienionej części naszej posesji. Najlepiej, aby teren być suchy, bez zbierającej się wody opadowej.

Trzeba również pamiętać o wentylacji. Ważne, aby była ona zagłębiona w gruncie i posiadała odpowiednią izolację przed wilgocią oraz zmianami temperatury. Niezależnie więc od tego, czy są to piwnice betonowe czy te oferowane przez naszą firmę - warto najpierw zapoznać się z różnymi parametrami i innymi, równie ważnymi kwestiami, w celu odpowiedniej instalacji takiego pomieszczenia. Nasi eksperci odpowiedzą nie tylko na pytania związane z piwnicami, ale również mogą wyjaśnić do czego wykorzystujemy wodę, jak działa przydomowa oczyszczalnia ścieków tunelowa, jak przebiega budowa oczyszczalni ścieków, a także do czego może być potrzebny regulator przepływu.

Budowę zaczynamy oczywiście od wykopu. Pamiętajmy o tym, że koszt budowy piwnicy będzie zależny od wielu czynników, dlatego jeśli decydujemy się na piwnice ogrodowe cena jest do uzgodnienia z konkretnym fachowcem. Jeśli zaś mowa o takich pomieszczeniach jak piwniczki ogrodowe gotowe, wówczas cena ta jest nam znana już na samym początku. Jeśli obawiasz się tego, że cena przerośnie Twój przygotowany do tego celu budżet pamiętaj, że taki koszt piwnicy jest zwykle ustalany na samym początku, dlatego bez obaw. Jeśli interesuje Cię zbudowanie w Twoim ogrodzie piwniczki i chcesz poznać więcej szczegółów, zapraszamy do kontaktu! Możemy również pomóc w doborze takich produktów jak ozdobne zbiorniki na deszczówkę lub kranik do wody. Dowiesz się także jaka studnia chłonna cena obowiązuje w naszym sklepie oraz na jakiej zasadzie funkcjonuje mała retencja dofinansowanie.