5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Zbiornik na deszczówkę Bolt Blue Rain 1000l - 1m3

Zbiornik na deszczówkę Bolt Blue Rain 1000l - 1m3

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Dostawa w ciągu 7 dni roboczych

Dane techniczne zbiornika:

Pojemność: 1000l
Długość: 202cm
Szerokość : 78 cm
Wysokosć całkowita zbiornika: 119cm
Wysokość odpływu:80cm
Wysokość dopływu: 121,5cm
Średnica dopływu: 11cm
Średnica odpływu: 11cm
Średnica otworu rewizyjnego: 27 cm
Średnica otworu inspekcyjnego: 44cm
Materiał:
Polietylan liniowy





2 157 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji



Montaż

Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie zbiornika przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.


Montaż zbiornika


Przykładkład zbiornika został pokazany na podstawie zbiornika Bolt 2500. Montaż pozostałych zbiorników powinien odbywać się w ten sam sposób.
Przed montażem zbiornika sprawdź czy zbiornik nie posiada wad fabrycznych lub uszkodzeń powstałych podczas transportu. Zabrania się zalewania zbiornika przed jego zakopaniem.


Wyznacz miejsce montażu zbiornika według podanych zaleceń.
Wykonaj wykop o wymiarach większych od zbiornika , o 50cm z każdej strony. Projektowaną głębokość wykopu powiększ o 20cm, jest to wysokość warstwy podsypki piaskowo-cementowej, na której zostanie posadowiony zbiornik.
Dno wykopu wypoziomuj, pozbądź się ostrych kamieni, elementów, które mogłyby podczas montażu uszkodzić zbiornik.



Na dnie wykopu umieść wspomnianą wcześniej warstwę mieszaniny pisaku z cementem. Mieszaninę wykonaj w proporcjach 150 kg cementu na 1m3 piasku.


Na wypoziomowanej warstwie piasku z cementem umieść zbiornik. upewnij się, że włazy montażowe zabezpieczone są przy pomocy pokryw lub nadstawek. Zbiornik wypoziomuj w linii wlot-wylot.



Zbiornik zasypuj mieszaniną piasku z cementem, jak w proporcjach poprzednio, tj. 150 kg cementu na 1m3 piasku. Co 20cm warstwy mieszaniny zagęszczaj. Poprawne zagęszczanie warstw ułatwi montaż oraz wzmocni konstrukcję zbiornika po zakopaniu. Warstwy zagęszczaj ręcznie lub przy użyciu wody, nie stosuj zagęszczarek mechanicznych.



Podczas zakopywania zbiornik zalewaj równomiernie wodą. Poziom wody w zbiorniku powinien być wyższy od poziomu mieszaniny piaskowo-cementowej o około 10cm. Zabrania się przed montażem zbiornika całkowitego jego zalania.


Po osiągnięciu poziomu odpływu ze zbiornika w kanale odpływowym umieść rurę PCV łączącą zbiornik z systemem przelewu awaryjnego. Następnie kontynuuj zasypywanie zbiornika.









Po zasypaniu zbiornika do poziomu włazów, na zbiorniku umieść nadstawki oraz doprowadź do zbiornika kanał odpływowy.
Aby zapewnić dostęp do zbiornika i ułatwić przeprowadzenie prac eksplotacyjnych na otworze inspekcyjnym należy umieścić dedykowaną nadstawkę.


Wierzchnią warstwę ponad zbiornikiem możesz wykonać z gruntu rodzimego.



Po zakończeniu montażu sprawdź czy pokrywy są przykręcone do zbiornika.
Maksymalny poziom zakopania zbiornika to 40 cm licząc od górnej krawędzi zbiornika (dwie nadstawki). W przypadku montażu zbiornika na większej głębokości, ponad zbiornikiem należy wykonać betonową płytę odciążającą.