Moja Woda - odbierz dotację do 6000zł. Sprawdź.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Drewniane domki grillowe

Sortuj według:

Na jaki domek grillowy się zdecydować?


Chcąc zdefiniować domek grillowy, można powiedzieć, że jest to w pełni zamknięta konstrukcja, która w środku ma zamontowany grill. Jest to z pewnością o wiele bardziej praktyczne wyjście, w odróżnieniu od grilla tradycyjnego, czy też murowanego. Dzieje się tak głównie z jednego powodu, a mianowicie - w domku grillowym można organizować spotkania, nie zważając na pogodę panującą na zewnątrz.


Z pewnością osoby, które są w posiadaniu dużej działki lub ogrodu, często zastanawiają się nad zaopatrzeniem się w drewniany domek, na przykład po to, aby spędzać w nim wieczory, przechowywać narzędzia ogrodnicze, a nawet urządzać w nim w grilla. Otóż na rynku można znaleźć chaty grillowe, które są wyposażone w grill z okapnikiem. Jest to naprawdę dobre rozwiązanie w przypadku, kiedy pogoda na zewnątrz nie sprzyja rozpaleniu zwykłego grilla. Taka grillowa chata posiada doskonałe warunki do biesiadowania i spędzania czasu w gronie rodziny, a także przyjaciół. Dodatkowo chata grillowa posiada wygodne siedzenia zlokalizowane naokoło grilla, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie wygodne miejsce. Do tego w chatach grillowych zamontowany jest blat przy ruszcie, przy którym można spożywać przygotowane posiłki.


Wielu posiadaczy ogrodów lub działek grilluje, jednak nie zawsze zwykły grill okazuje się wygodnym rozwiązaniem. Najlepiej zdecydować się na zadaszoną altanę ogrodową, gdzie można spokojnie grillować, nie zważając na pogodę. Często wybierana jest nowoczesna altanka ogrodowa z grillem oraz wędzarnią, piecem chlebowym, a także kominkiem. Do wyboru jest również zadaszona wiata z grillem lub całoroczny domek grilowy. W zależności od tego, jak chce się spędzać czas w ogrodzie, czy też na działce, wybór miejsca do wykonywania grilla może być różny. Najczęściej domek grillowy jest wykonany z drewna, które jest zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi. Na rynku widnieją również domki i wiaty grillowe, które są stylizowane na styl rustykalny, dzięki czemu przypominają dawniej budowane chaty wiejskie.


Jeśli model domku został już wybrany, należy przystąpić do określenia miejsca w ogrodzie, w którym ma zostać osadzony. Najlepiej sprawdzi się ustronne i ciche miejsce. Bowiem lokalizacja takiego domku musi być dobra zarówno do spotkań z najbliższymi oraz do spędzenia spokojnego wieczoru z ulubioną książką. W przypadku dużego ogrodu dobrze jest osadzić grillową chatę w dużej odległości od domu. Natomiast posiadacze małej działki mogą zainstalować domek w rogu działki, pamiętając o tym, że wejście do niego nie powinno się znajdować po stronie zawietrznej. Powinno się też wziąć pod uwagę teren działki/ogrodu, wybierając odpowiednie miejsce na ulokowanie domku. Należy pamiętać o tym, że by nie stawiać domku na obniżeniach terenu, ponieważ w tego rodzaju miejscach może gromadzić się nadmierna wilgoć, która nie jest zbyt dobra dla domku.


Jakie wyróżnia się zalety domku grillowego?


Jak już wcześniej wspomnieliśmy, jest to domek całoroczny, w związku z tym może być użytkowany w ciągu całego roku. Są osoby, które samodzielnie przystępują do budowy takiej chaty grillowej, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić, często ze względu na brak wolnego czasu lub niezbyt wielkiego budżetu. Zatem najlepiej zdecydować się na gotową konstrukcję, którą można szybko i łatwo ulokować w swoim ogrodzie, czy też na działce. Dodatkowo ma się pewność co do trwałości konstrukcji oraz tego, że będzie ona w pełni bezpieczna. Wiele osób uważa, że koszt domku grillowego jest zbyt wysoki i jest to jedyna wątpliwość, która hamuje te osoby przed kupnem gotowej konstrukcji. Jednak mając na uwadze wszystkie zalety posiadania domku grillowego jest on wart swojej ceny. Główną zaletą domku jest to, że po rozpaleniu paleniska temperatura osiąga nawet ponad 20 stopni Celsjusza. Zatem można śmiało spędzać w niej mroźne dni, a nawet wieczory.


Drugą zaletą, którą posiadają domki grillowe, jest szczelne zadaszenie, dzięki któremu pogoda nie zepsuje żadnego spotkana w gronie przyjaciół lub rodziny. Zwykle dach domków jest pokryty gontem bitumicznym. To niezwykle trwały materiał, który zabezpiecza budowlę przed niesprzyjającą pogodą. Warto również wspomnieć o tym, że domek posiadający funkcję grilla to doskonały pomysł na estetyczne, ale i również funkcjonalne zagospodarowanie wolnej przestrzeni w ogrodzie lub na działce. Atutem tego rozwiązania będzie również to, że nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę/postawienie konstrukcji na posesji, co jest dużym ułatwieniem.


Na rynku można znaleźć gotowe konstrukcje domów grillowych, również w naszym sklepie. Ceny domków są uzależnione od ich wielkości. Dodatkowo każdy z nich jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, dzięki którym domek przetrwa nawet najmroźniejsze zimy i najbardziej deszczowe miesiące w roku. Oprócz domów grillowych w naszym asortymencie znajdzie się też zbiornik na wodę, łaźnia fińska, a nawet beczka sauna. Dla osób, które chcą znaleźć domek, będący równocześnie ozdobą ogrodu sprawdzi się chatka hobbita lub ruska bania. Sprawdź też ofertę na sauny ogrodowe oraz altany drewniane. Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami!