5,0 Opinie w Google opinie z Google

Jak ozdobne zbiorniki na deszczówkę wyróżnią Twój ogród?

Opublikowano dnia 23-02-2022

Jak ozdobne zbiorniki na deszczówkę wyróżnią Twój ogród?

Systemy małej retencji doceniane są przede wszystkim za oszczędności, które wprowadzają do domowego budżetu. Uwielbiają je także wszyscy, którzy chcą żyć eko. Wybierają je też pragmatycy, którzy nawet w okresach suszy chcą zagwarantować sobie stały dostęp do wody. Jednak naziemne zbiorniki na deszczówkę mają też swoją estetyczną twarz. Ich różnorodny design nie tylko potrafi wkomponować się w zieloną przestrzeń ogrodu. Może go dodatkowo ozdobić. 


Oferta zbiorników dekoracyjnych na deszczówkę w Dom i Woda jest różnorodna. Z łatwością można dopasować rozwiązanie idealnie komponujące się z charakterem i aranżacją domu. 

Zobacz tylko...

Zbiorniki dekoracyjne na deszczówkę idealne do domów w stylu wiejskim i eklektycznym.

Drewniane domy oraz domki w ogródkach działkowych mają swój nieprzeciętny urok. Ich eklektyzm jest przytulny i naturalny. Pokazują silny związek z naturą, a same stają się częścią otaczającej zieleni. W takich przestrzeniach plastikowe, białe zbiorniki na deszczówkę burzą harmonię. 

Dla takich klientów producenci stworzyli rozwiązania o ciekawym, eklektycznym designie nawiązującym do elementów sprzed kilku wieków. 

Mowa przede wszystkim o zestawach retencyjnych w kształcie beczki z kranikiem. Chociaż wykonane są z wysokojakościowego plastiku, wyglądem przypominają dawne pojemniki na wino, miód pitny lub wodę. Design jest klasyczny, a jednocześnie naturalny. Są zazwyczaj niewielkich rozmiarów (mieszczą 250-500 litrów wody). Dzięki temu komponują się nawet w małych ogrodach.

Inną, ciekawą opcją do klasycznych, naturalnych przestrzeni są zbiorniki dekoracyjne na deszczówkę imitujące pień drzewa. Również wykonane są z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. To ono jest gwarancją szczelności i odporności na trudne warunki atmosferyczne. Kształt pięknie komponuje się w naturalnych ogrodach i tych stworzonych w stylu angielskim. Takie zbiorniki na wodę deszczową dostępne są w dwóch formach. Pierwsza z nich jest okrągła, zatem świetnie sprawdzi się jako pojemnik wolnostojący w dowolnym miejscu. Oczywiście blisko domu, aby móc zbierać opad z dachu. 
W drugiej propozycji jeden bok „pnia” jest ścięty. Dzięki temu zbiornik dekoracyjny na deszczówkę można postawić przy ścianie budynku lub przy drzewie i ciekawie wkomponować w przestrzeń. 
Te opcje dostępne są w pojemnościach od ok. 250 litrów do 400-500 litrów. Można także wybrać zestawy dwóch pojemników, co podwaja możliwości gromadzenia deszczówki.

Dekoracyjne zbiorniki na wodę deszczową do domów o klasycznej zabudowie

Twój dom nawiązuje do klasycznych projektów z werandami i tarasami, ma kolumny i ponadczasowe zdobienia? W Dom i Woda masz do wyboru szereg opcji pasujących do takich projektów.
Twoją uwagę mogą przyciągnąć zbiorniki na wodę opadową amfory. Inspiracją do ich powstania były starożytne naczynia do przewożenia oliwy, wina i wody. Ich wygląd jest ponadczasowy podobnie jak zabudowa w postaci dworku, do której pasują idealnie. 
Niektóre z nich posiadają dodatkową, ciekawą funkcję. Ich pokrywa może służyć za rabatę z kwiatami. Posiada zagłębienie, w którym można posadzić drobne kwiaty typu bratki, stokrotki czy goździki. To dodatkowy element dekoracyjny. 

Inną opcją są zbiorniki dekoracyjne na deszczówkę w kształcie murku. Doskonale podkreślają klasyczny design domów. Dostępne są różnych wariantach kolorystycznych. Łatwo dopasowują się do barw elewacji budynku.

Kolejną grupą produktów, która zwróci uwagę miłośników klasyki, są dekoracyjne zbiorniki na wodę deszczową kolumnowe. Ich klasyczny kształt nawiązujący do starożytnej architektury jest elegancki i ponadczasowy. Te opcje dostępne są zazwyczaj w białych, szarych lub kremowych odcieniach. Te uniwersalne barwy można łatwo dopasować do ogólnego charakteru domu. 
Zaletą zbiorników na deszczówkę tego typu jest ich pojemność. Pomieszczą nawet 1000 litrów wody. Również dostępne są w podwójnych zestawach. 

Minimalizm zbiorników na deszczówkę idealnych do nowoczesnych przestrzeni

Postawiłeś na dom pasywny, ekologiczny lub po prostu na nowoczesną kubaturę w kształcie prostokąta, lub kwadratu? Twój ogród to głównie zielony trawnik z niewielką ilością nasadzeń i rabatów? 
Idealne dla Ciebie będę nowoczesne zbiorniki na deszczówkę o prostym, eleganckim designie. Jeśli lubisz otaczać się kolorami, mamy kilka opcji dla Ciebie. Takie ozdobne pojemniki dostępne są bowiem nie tylko w wersji białej lub szarej. Znajdziesz również czerwone zbiorniki na wodę deszczową, niebieskie, czy w jaskrawym, limonkowym odcieniu.

Naziemne zbiorniki na wodę opadową są estetyczne. 
Są designerskie. 
Są eleganckie. 

Dodają do ogrodu znaczną wartość ekologiczną. Wybierając opcję z możliwością nasadzenia kwiatów, zyskujesz dodatkowe miejsce na kolejne ozdobne elementy.

Różnorodność w Dom i Woda

W naszym sklepie znajdziesz szereg rozwiązań, które dopasujesz do charakteru swojego domu oraz do swoich oczekiwań. Dobierzemy dla Ciebie zbiorniki na deszczówkę odpowiadające programowi Moja Woda lub gminnym przedsięwzięciom dofinansowującym małą retencję. Dzięki temu zyskasz zwrot przynajmniej części środków z inwestycji.


Jeśli nie masz czasu na wypełnianie wniosków?
Nasz specjalista zrobi to za Ciebie. 
Razem wybierzemy opcję najlepszą dla Ciebie.

Galeria

Pozostałe wpisy