5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków

Sortuj według:
1
1

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków

Temat związany z oczyszczaniem ścieków staje się coraz bardziej powszechny w dzisiejszych czasach. Na rynku istnieje wiele różnego rodzaju oczyszczalni, od drenażowych, poprzez biologiczne, aż do kontenerowych. Oczyszczalnie są tańszą i bardziej ekologiczną alternatywą dla stosowanego powszechnie szamba. Sprawdzą się w miejscach, gdzie ścieki nie mogą być odprowadzane do kanalizacji bezpośrednio. Ich działanie polega na dostarczeniu ścieków do zbiorników, gdzie w trybie automatycznym zachodzi separacja zanieczyszczeń od reszty. Zachodzą tam procesy takie jak na przykład denitryfikacja, nitryfikacja (utlenianie azotu amonowego), oczyszczanie beztlenowe, użycie biomasy, czy akumulacja. Ścieki oczyszczone trafiają do osadnika wtórnego, skąd mogą zostać odprowadzone odpływem do wód gruntowych. Nowoczesne kontenerowe oczyszczalnie ścieków charakteryzują się prostotą wykonania oraz ich mobilnością. Ich montaż zachodzi szybko, a działanie jest bardzo efektywne.


Kontenerowa oczyszczalnia ścieków - co to jest

Kontenerowe oczyszczalnie ścieków to naziemne urządzenia oczyszczające ścieki. Pozwalają one na wygodną zmianę lokalizacji, a dodatkowo mogą działać samodzielnie lub jako modernizacja istniejących już systemów. Kontenerowe systemy oczyszczania ścieków są doskonałym rozwiązaniem dla moteli, pensjonatów i domków jednorodzinnych, gdyż ze względu na swoją efektywność i prostotę odpowiadają wymaganiom niemal każdego inwestora. Są one podzielone na poszczególne komory technologiczne, wykonane z trwałych materiałów, jak na przykład polipropylen, czy stal nierdzewna, co gwarantuje ich bezproblemowe działanie przez długie lata. Do takowej kontenerowej oczyszczalni można domontować szambo kontenerowe, gdzie ścieki są zbierane w jednym zbiorniku. Taki rodzaj oczyszczalni jest chętnie wykorzystywany jako komunalna oczyszczalnia.


Jak działają oczyszczalnie kontenerowe?

Działanie oczyszczalni kontenerowych jest stosunkowo proste. Działają one tam, gdzie ścieki nie mogą dopływać bezpośrednio do kanalizacji. Są to oczyszczalnie, które pracują na bazie niskoobciążonego osadu czynnego, a także są zaliczane do mechaniczno-biologicznych systemów oczyszczających. Oczyszczanie mechaniczne polega na usunięciu ze ścieków zanieczyszczeń nieorganicznych. Pozwala to zabezpieczyć urządzenia przed ewentualnymi uszkodzeniami, jak i również poprawia sprawność działania systemu. Ścieki z pompowni podaje się na sito bębnowe dla małych przepływów, gdzie oddziela się zanieczyszczenia stałe o średnicy powyżej 0.5 mm. W pierwszej fazie zachodzi to za pomocą związków organicznych. Odbywa się ono w zbiorniku reaktora biologicznego, gdzie występuje tlenowy proces napowietrzania mieszaniny ścieków bytowo-gospodarczych. Napowietrzone ścieki zostają oddane koagulacji i fluokacji w reaktorze rurowym. Odseparowany i zagęszczony osad transportowany jest pompą mamutową jako osad recyrkulowany. Osad nadmierny powstały w wyniku procesu oczyszczania, magazynowany jest w zbiorniku osadu nadmiernego, a potem poddawany jest suszeniu i spaleniu. Tymczasem (metodą osadu czynnego) oczyszczone ścieki są odprowadzane do wód gruntowych.


Jeśli chodzi o rozwiązania oczyszczalni, kontenerowe modele są ciekawym rozwiązaniem. Oczyszczanie kontenerowe jest proste i wydajne. Pozwala osiągnąć odpowiednie parametry ścieków oczyszczonych, zużywając przy tym niewiele energii elektrycznej.


Montaż oczyszczalni kontenerowej

Montaż takiej oczyszczalni polega głównie na dostarczeniu gotowego produktu oraz wykonaniu podłączenia i rozruchu na odpowiednio przygotowanym terenie. By zamontować nowoczesne oczyszczalnie ścieków typu kontenerowego, należy wpierw wykonać wykop pod zbiorniki oraz przygotować płytę żelbetową tak, jak nakazał wykonawca. Osoba montująca takową oczyszczalnię ma za zadanie wykonać kolektor doprowadzający i oczyszczający ścieki. Na wcześniej przygotowane miejsce należy ustawić kontener z systemem oczyszczającym. Czas realizacji inwestycji jest bardzo krótki, co wynika z niewielkiego zakresu prac jakie trzeba wykonać.


Obsługa oczyszczalni kontenerowej jest okresowa, prosta i nie jest czasochłonna dzięki temu, że oczyszczalnie są wyposażone w system automatyki. Obsługa trwa od pół do całej godziny i wykonuje się ją w odstępach kilku dni. Konieczne będzie wykonanie pomiaru sedymentacji w reaktorze, a także skontrolowanie urządzeń i ustawienie odpowiednich procesów.


Oczyszczalnia kontenerowa - dlaczego warto

Jedną z wielu zalet oczyszczalni kontenerowych jest szybki czas ich montażu. Dodatkowo w ich przypadku istnieje gwarancja prawidłowej pracy oraz efektywność procesu usuwania zanieczyszczeń. Oczyszczalnie typu kontenerowego można modułowo rozszerzać. Są one też proste w obsłudze i tanie w użytkowaniu oraz nie produkują nieprzyjemnego zapachu. Gwarantowana jest także długa żywotność urządzeń, gdyż oczyszczalnia wykonana jest z laminatu, czyli żywicy poliestrowej, która dodatkowo jest wzmocniona włóknem szklanym. Co więcej, oczyszczalnie te mogą obsługiwać większe obiekty, jak na przykład motele.


Koszt kontenerowej oczyszczalni ścieków

Jeśli chodzi o taką kwestię jak kontenerowa oczyszczalnia ścieków cena zależeć będzie głównie od potrzeb klienta. Z pewnością zwraca się ona w przeciągu kilku lat użytkowania oczyszczalni. Jest to także opcja przyjazna ochronie środowiska. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zachęcamy do kontaktu.