5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Bakterie do oczyszczalni eliminujące nieprzyjemny zapach

bakterie-do-oczyszczalnii

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Dostawa w ciągu 5 dni roboczych



Dzięki regularnemu stosowaniu biopreparatu Well Bak:

 
- okres korzystania z szamba, toalety staje się praktycznie nieograniczony


- znika konieczność wypompowywania nieczystości


 - eliminuje nieprzyjemny zapach.

97 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

DZIAŁANIE
Praca przydomowej oczyszczani biologicznej opiera się na wykorzystaniu procesów życiowych bakterii i mikroorganizmów w osadzie czynnym, który jest środowiskiem biologicznym odpowiedzialnym za rozkład ścieków. Czasami jednak, aby przyspieszyć aktywację i adaptację osadu czynnego do ścieków, konieczne jest zastosowanie bioaktywatora WELL BAK.

Aby uzyskać maksymalną wydajność, bakterie do oczyszczalni biologicznych, szamb i zbiorników powinny być używane w temperaturze od + 4 ° C do + 30 ° C ze stałym dopływem powietrza.

FIZYKO-TECHNICZNE PARAMETRY 
Kolor – jasny brązowy. Wilgotność – nie więcej niż 12%.

PARAMETRY BIOCHEMICZNE

Liczba żywych komórek mikroorganizmów, CFU/g, nie mniej niż 4,0х109

STOSOWANIE I DAWKOWANIE

Przygotowanie roztworu roboczego: wymagana ilość biopreparatu Well Bak rozpuścić w 10 l ciepłej niechlorowanej wodzie. Przechowywać w temperaturze pokojowej przez 60 min., wymieszać. Roztwór roboczy biopreparatu dodać do toalety, po czym zalać dużą ilością wody. Czynność należy powtarzać 1 raz w miesiącu używając wymaganej ilości biopreparatu.

Obliczanie wymaganej dawki
Dawka wynosi 30g.

Uwaga!!! Zawartość publicznej toalety, studni lub szamba musi być wypełniony warstwą wody nie mniej niż 30 mm. Biopreparat jest w stanie zniszczyć nieczystości w środowisku wodnym. Czyszczenie rur kanalizacyjnych i zapobiegania niedrożności: Przed użyciem wlać do kanalizacji 20-30 l wody, a następnie dodać roztwór biopreparatu. Po wprowadzeniu nie korzystać z kanalizacji od 10 do12 godzin.

Uwaga!!! Nie należy stosować chemicznych środków czyszczących przez dobę przed zastosowaniem biopreparatu i dobę po. Dla lepszego efektu, podczas działania biopreparatu, starać się maksymalnie ograniczyć stosowanie chemicznych środków myjących.

Przechowywanie
Biopreparat Well Bak przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w suchych, wentylowanych pomieszczeniach, w temperaturze od -30°C do +30°C.

Wiecej o bakteriach do oczyszczalni:

Bakterie do przydomowych oczyszczalni ścieków - po co?

Bakterie do oczyszczalni przydomowych pełnią istotną funkcję w eksploatacji szamb i oczyszczalni. Preparat do szamb i przydomowych oczyszczalni z napowietrzaniem wykorzystuje procesy tlenowe do stymulowania pracy oczyszczalni, czyli wzrostu i aktywności flory bakteryjnej, która składa się z m.in. szczepów bakterii i enzymów. Specjalnie wyselekcjonowane bakterie do oczyszczalni ekologicznej wspomagają proces rozkładu zanieczyszczeń, umożliwiają ekologiczne oczyszczanie ścieków, minimalizują zanieczyszczenia organiczne oraz odór lub inne nieprzyjemne zapachy. Co jeszcze warto wiedzieć o biopreparacie do oczyszczalni przydomowych? Jak działa i jak stosować bakterie w oczyszczalniach ścieków?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków bakterie - działanie

Praca przydomowej oczyszczani biologicznej opiera się na wykorzystaniu procesów życiowych bakterii i mikroorganizmów w osadzie czynnym, który jest środowiskiem biologicznym odpowiedzialnym za rozkład ścieków w oczyszczalniach. Czasami jednak, aby przyspieszyć aktywację i adaptację osadu czynnego do ścieków, konieczne jest zastosowanie bio aktywatora WELL BAK. Aby uzyskać maksymalną wydajność, bakterie do biologicznej oczyszczalni ścieków, bio bakterie do szamba i zbiorników powinny być używane w temperaturze od + 4 ° C do + 30 ° C ze stałym dopływem powietrza. Bakterie do oczyszczalni biologicznej regularnie stosowane są w stanie najskuteczniej rozkładać tłuszcze i zapewnić drożność całej instalacji sanitarnej.

Bakterie do oczyszczalni ścieków - fizyko-techniczne parametry

Kolor – jasny brązowy. Wilgotność – nie więcej niż 12%. PARAMETRY BIOCHEMICZNE ŚRODKÓW DO OCZYSZCZALNI PRZYDOMOWYCH Bakterie oczyszczalnia przydomowa: liczba żywych komórek mikroorganizmów, CFU/g, nie mniej niż 4,0х109 STOSOWANIE I DAWKOWANIE PREPARATÓW DO OCZYSZCZALNI Przygotowanie roztworu roboczego: wymagana ilość biopreparatu Well Bak w postaci proszku rozpuścić i upłynnić w 10 l ciepłej niechlorowanej wodzie. Przechowywać w temperaturze pokojowej przez 60 min., wymieszać. Roztwór roboczy biopreparatu dodać do toalety, po czym zalać dużą ilością wody. Czynność należy powtarzać 1 raz w miesiącu używając wymaganej ilości biopreparatu.

Dobre bakterie do przydomowej oczyszczalni ścieków - obliczanie wymaganej dawki

Dawka wynosi 30g. (saszetka) Uwaga!!! Zawartość publicznej toalety, studni lub szamba musi być wypełniony warstwą wody nie mniej niż 30 mm. Biopreparat jest w stanie zniszczyć nieczystości w środowisku wodnym. Czyszczenie rur kanalizacyjnych i zapobiegania niedrożności: Przed użyciem wlać do kanalizacji 20-30 l wody, a następnie dodać roztwór biopreparatu. Po wprowadzeniu nie korzystać z kanalizacji od 10 do12 godzin. Uwaga!!! Nie należy stosować chemicznych środków czyszczących przez dobę przed zastosowaniem biopreparatu i dobę po. Dla lepszego efektu, podczas działania biopreparatu, starać się maksymalnie ograniczyć stosowanie chemicznych środków myjących.

Najskuteczniejsze bakterie do szamba - przechowywanie

Biopreparat Well Bak przechowywać w szczelnie zamkniętych, oryginalnych opakowaniach, w suchych, wentylowanych pomieszczeniach, w temperaturze od -30°C do +30°C.

Bakterie oczyszczalnia biologiczna - korzyści

Dobre bakterie do oczyszczalni przydomowej niosą za sobą wiele korzyści:

  • kultury bakterii i mikroorganizmów o ściśle ukierunkowanym działaniu eliminują źródło nieprzyjemnych zapachów,
  • bakterie do oczyszczalni na start są niezbędne w trakcie rozruchu oczyszczalni,
  • po czyszczeniu i opróżnianiu osadnika gnilnego bakterie do eko szamba i oczyszczalni gwarantują odnowienie się mikroflory bakteryjnej,
  • bakterie szambo stosuje się również do mikrobiologicznej obróbki ścieków,
  • bakterie do szamba ekologicznego i oczyszczalni biologicznych są ich głównym składnikiem,
  • bakterie szambo ekologiczne neutralizują zapach siarkowodoru oraz amoniaku,
  • zaszczepienie bakterii wspomaga proces oczyszczania tlenowego, jak i beztlenowego.

W naszej ofercie znajdują się produkty związane z eksploatacją zarówno oczyszczalni drenażowej, jak i biologicznej. Jeśli interesują Cię np. "szambo ekologiczne bakterie", bądź preparaty, które stanowią pożywkę dla nich, odwiedź nasz sklep internetowy. Znajdziesz tam do szamba bakterie, preparaty enzymatyczne lub do udrażniania drenażu. Serdecznie zapraszamy.