5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów
Sortuj według:
zestaw-domowo-ogrodowy-ecoline-3400-litrow

Zestaw domowo- ogrodowy ECO ze zbiornikiem EcoLine II 3400l

12 179 zł 12 376 zł
Najniższa cena z 30 dni: 12 376 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 197 zł
zestaw-domowo-ogrodowy-ecoline-eco-4500-litrow

Zestaw domowo- ogrodowy ECO ze zbiornikiem EcoLine II 4500l

12 768 zł 12 942 zł
Najniższa cena z 30 dni: 12 942 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 174 zł
zestaw-domowo-ogrodowy-ecoline-6000-litrow

Zestaw domowo- ogrodowy ECO ze zbiornikiem EcoLine II 6000l

13 623 zł 13 800 zł
Najniższa cena z 30 dni: 13 800 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 177 zł
zbiornik-neo-3000l

Zestaw domowo-ogrodowy ECO ze zbiornikiem NEO 3000l

14 505 zł 14 868 zł
Najniższa cena z 30 dni: 14 868 zł

Darmowa dostawa

Oszczędzasz 363 zł

Do czego wykorzystujemy wodę deszczową?


Umiejętność gospodarowania wodą deszczową jest niezwykle ceniona. Biorąc pod uwagę ilości zużycia wody, na przykład w przeciągu roku w Polsce, czy też na świecie, gospodarowanie wodą stało się popularną metodą do oszczędzania wody kranowej. Otóż wykorzystanie wody deszczowej w gospodarstwie domowym jest niezwykle szerokie. Wykorzystanie deszczówki w domu, czy też ogrodzie ma mnóstwo zalet. Między innymi zastosowanie wody w domu, uzyskanej poprzez efektywne odzyskiwanie wody deszczowej może posłużyć jako woda do pralki, deszczówka do WC, ale i również nawadnianie ogrodu będzie doskonałą metodą, która pozwoli zaoszczędzić wodę. Woda deszczowa do WC jest naprawdę znakomitym pomysłem, ale równie doskonale deszczówka z dachu sprawdzi się jako woda służąca do czyszczenia aut lub przyda się do innego rodzaju prac, które wykonuje się w obrębie domu, czy też ogrodu.


Sposoby racjonalnego gospodarowania wodą z całą pewnością każdy powinien znać. Otóż racjonalne gospodarowanie wodą pozwala nie tylko na podniesienie komfortu życia, ale i równie dobrze można przyczynić się do ochrony środowiska. Zbieranie wody deszczowej z dachu lub korzystanie z innej metody, której zadaniem jest gromadzenie wody deszczowej musi być wzbogacone w odpowiedni system oczyszczania wody, by była ona zdatna do wielu celów. Gromadzenie wody deszczowej na działce powinno znajdować się w miejscach nie narażonych na różnego rodzaju zanieczyszczenia. Do tego rodzaju zanieczyszczeń np liście drzew, czy innego rodzaju gałęzie będą się zaliczać. Wpływają one przede wszystkim na jakość wody. A więc, zanim rozpocznie się gromadzenie wody opadowej w zbiornikach należy dowiedzieć się między innymi, czym są zmiękczacze wody, filtry do wody, czy innego rodzaju system służący do uzdatniania wody. Istotny jest również odzyskiwacz wody deszczowej, który jest podłączany do rur spustowych, gdzie następnie musi zostać zamontowana specjalna końcówka umożliwiającą podłączenie węża ogrodowego i odprowadzenie deszczówki wówczas staje się możliwe.


Ciekawym tematem jest z zbieranie deszczówki z dachu i jest to metoda, z której najczęściej się korzysta. Zasoby wody w ten sposób pozyskanej można wykorzystać na wiele sposobów. Co do jakości wody deszczowej, nie jest ona na tyle dobra, by była wykorzystywana jako woda do picia. Bowiem racjonalne gospodarowanie wody mówi o tym, że system oczyszczania wody w domu pozwala już na to, by zużycie wody kranowej było znacznie mniejsze. W związku z tym woda pitna powinna być raczej pobierana w domu. Wymagania wody pitnej, która jest zdatna do picia są naprawdę szerokie i bardzo trudno byłoby spełnić wszelkie wytyczne. Oczywiście odpływ wody deszczowej jest możliwy również poprzez stosowanie innych podobnych technologii.


W naszym sklepie internetowym Dom i Woda widnieje zbiornik oferowany w komplecie zestawem filtracyjnym, a także pompą, dzięki której obecność znacznych ilości zanieczyszczeń jest naprawdę niska. Zaufani partnerzy, z którymi współpracujemy posiadają ogrom wiedzy i umiejętności. Potrafią swoje doświadczenie wykorzystywać w codziennej pracy. W przypadku, kiedy nie wiedzą Państwo, czym właściwie jest i do czego służy drenaż deszczówki, dla kogo potrzebna będzie pompa do podlewania deszczówką lub odzyskiwacz wody deszczowej, można zwrócić się do nas po pomoc drogą telefoniczną lub mailową. Nie pociągamy za to dodatkowych kosztów. Nasi pracownicy z wielką chęcią opowiedzą Państwu, jak wyglądają dofinansowania do deszczówki oraz jak zbierać deszczówkę z rynny. W naszym internetowym sklepie można zakupić reduktor przepływu wody, skrzynki ogrodowe, skrzynki rozsączające, a nawet beczki na deszczówkę. Osoby posiadające duży ogród może zainteresować dzban do ogrodu, zbiornik wody lub pojemnik na wodę z kranem.


Dobrym pomysłem na zagospodarowanie wody deszczowej będzie zakup takich produktów jak naziemne zbiorniki na deszczówkę, dekoracyjny zbiornik na deszczówkę, zbiornik na deszczówkę podziemny. Dodatkiem do tego rodzaju zestawów będzie kranik lub kran ogrodowy ozdobny, a nawet filtr zewnętrzny.


Jak już wiadomo system gospodarowania wodą deszczową jest dobrym pomysłem, jednak na uwagę zasługuje również oczyszczalnia przydomowa lub studnia drenarska, czy też kompostownik cena wszystkich produktów jest adekwatna do ich jakości. Można u nas zakupić między innymi tunele. które ułatwiają rozsączanie deszczówki, ale i również znajdą się takie produkty jak wiadro 30l, właz żeliwny oraz zbiornik 1000l.