Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Zestaw Retrofit S 2-10 do przeróbki szamb od 6000l-12000l (6m3-12m3) - Haba Bio Easy Flow

 Zestaw-Retrofit-2-10-do-przeróbki-szamb-Haba

Stan: Nowy produkt

Dostępność: od 2 do 7 dni - magazyn w Polsce

Zestaw, który umożliwia zmodernizowanie szczelnego zbiornika bezodpływowego lub osadnika oczyszczalni drenażowej o pojemności od 6000l do 12000l (6m3-12m3) na bezzapachową biologiczną oczyszczalnię ścieków BIO EASY FLOW przeznaczoną od 2 do 10 stałych użytkowników (RLM). Zestaw przystosowany do montażu w zbiornikach o maksymalnej głębokości do 2,05m. W przypadku głębszych zbiorników (do 3,05m) należy domówić dodatkową przedłużkę rury fi90 do retrofitu.

Do zastosowania w szambach od 6000l do 12000l (6m3-12m3)


Korzyści z zastosowania technologii BIO EASY FLOW
• Całkowita bezzapachowość procesu oczyszczania
• Bardzo szybki zwrot nakładów na modernizację zbiornika
• Rzadki wywóz osadu nadmiernego - raz na kilka lat
• Możliwość wykorzystania oczyszczonych ścieków do podlewania roślin

Zestaw do modernizacji składa się z takich elementów jak: dmuchawa, dyfuzor, rozdzielacz, system do poboru ścieków oczyszczonych, pompa i pływak.Zastosowanie pompy pozwala odprowadzić ścieki oczyszczone w dowolne miejsce na działce bez konieczności wykonywania radykalnych zmian w zagospodarowaniu otoczenia.Zestawy BIO EASY FLOW posiadają aktualny certyfikat zgodności z PN-EN 12566-3.

A/0227

9 532,50 zł

Darmowa dostawa

Powiadomienie o dostępności
E-mail:
Przepisz kod:
weryfikator

Więcej informacji

W jakich sytuacjach możliwa jest modernizacja?

1. Oczyszczalnia drenażowa
Funkcjonująca od kilku lub kilkunastu lat oczyszczalnia drenażowa przestaje działać poprawnie: dochodzi do utraty drożności układu rozsączającego ułożonego w gruncie, co uniemożliwia dalsze korzystania z oczyszczalni. W takiej sytuacji możliwe jest wykorzystanie nowoczesnej technologii BIO EASY FLOW. Dzięki jej zastosowaniu można zmodernizować istniejący zbiornik oczyszczalni do pełnobiologicznej, bezzapachowej oczyszczalni ścieków. Zamiast układu rozsączającego zamontowanego w gruncie, stosuje się nowoczesny system natrysku ścieków oczyszczonych na poletko rozsączające lub na rabaty porośnięte krzewami i roślinami. Ścieki cechuje bardzo wysoka klarowność oraz całkowity brak zapachów, a substancje odżywcze w nich zawarte sprzyjają rozwojowi roślin.
2. Zbiornik bezodpływowy na ścieki (szambo)

W sytuacji podłączenia budynku do zbiornika bezodpływowego (szamba) użytkownik narażony jest zarówno na częste wywozy ścieków jak i na dyskomfort związany z przepełnieniem zbiornika w najmniej oczekiwanych momentach np. tuż przed weekendem. Jest to związane również z ciągle wzrastającymi kosztami wywozu. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest modernizacja istniejącego zbiornika na ścieki bytowe do pełnobiologicznej, bezzapachowej oczyszczalni ścieków BIO EASY FLOW. Odprowadzenie oczyszczonych ścieków odbywać się może zarówno do gruntu, jak i na poletko rozsączające lub na rabaty z zielenią. Zwrot inwestycji w modernizację zbiornika na bezzapachową oczyszczalnię ścieków BIO EASY FLOW już po 2-3 latach eksploatacji, a każdego następnego roku zyskujesz około 3000 zł. 


W jakich sytuacjach możliwa jest modernizacja niedziałającej oczyszczalni drenażowej ?

Funkcjonująca od kilku lub kilkunastu lat oczyszczalnia drenażowa przestaje działać poprawnie: dochodzi do utraty drożności układu rozsączającego ułożonego w gruncie, co uniemożliwia dalsze korzystania z oczyszczalni. W takiej sytuacji możliwe jest wykorzystanie nowoczesnej technologii BIO EASY FLOW. Dzięki jej zastosowaniu można zmodernizować istniejący zbiornik oczyszczalni do biologicznej, bezzapachowej oczyszczalni ścieków. Zamiast układu rozsączającego zamontowanego w gruncie, stosuje się nowoczesny system rozsączania ścieków oczyszczonych na poletko rozsączające lub na rabaty porośnięte krzewami i roślinami. Ścieki cechuje bardzo wysoka klarowność oraz całkowity brak zapachów, a substancje odżywcze w nich zawarte sprzyjają rozwojowi roślin. Montaż RETROFITU - najważniejsze pytania
Czy można samodzielnie montować retrofit?
Tak. Wiele osób korzysta z tej możliwości, w razie potrzeby posiłkując się lokalnym instalatorem.
Czy montaż jest trudny?
Montaż urządzeń nie powinien sprawić problemu osobie, która ma podstawowe zdolności manualne i potrafi realizować montaż zgodnie z instrukcją, w której punkt po punkcie są opisane kolejne kroki montażu.
W jakim zbiorniku można zamontować retrofit?
Zbiornik musi być szczelny, o średnicy wlotu minimum 40 cm, z betonu lub tworzywa.
Gdzie montujemy skrzynkę techniczną?
Standardowo jest ona montowana koło zbiornika, natomiast można ją odsunąć od zbiornika, odpowiednio przedłużając przewody elektryczne i powietrzne. Najważniejsze korzyści systemu RETROFIT: Całkowita bezzapachowość procesu oczyszczania Bardzo szybki zwrot nakładów na modernizację zbiornika Rzadki wywóz osadu nadmiernego - nawet raz na kilka lat Możliwość wykorzystania oczyszczonych ścieków do podlewania roślin Kompleksowe podejście: projekt, produkcja, montaż, serwis, biopreparaty. Zasada działania oczyszczalni po zmodernizowaniu: Oczyszczalnia pracuje jako sekwencyjny reaktor porcjowy, w którym oczyszczanie zachodzi w wysokoefektywnej technologii osadu czynnego, a jej praca jest kontrolowana poprzez sterownik mikroprocesorowy umieszczony w skrzynce technicznej. Fazy pracy oczyszczalni: naprzemienne napowietrzanie, sedymentacja, odpompowanie oczyszczonych ścieków. Zestaw do modernizacji składa się z takich elementów jak: dmuchawa, dyfuzory, rozdzielacze, system do poboru ścieków oczyszczonych, pompa i pływaki. Zastosowanie pompy pozwala odprowadzić ścieki oczyszczone w dowolne miejsce na działce bez konieczności wykonywania radykalnych zmian w zagospodarowaniu otoczenia. Zestawy BIO EASY FLOW posiadają aktualny certyfikat zgodności z PN-EN 12566-3.