Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Piwnica ogrodowa, nowoczesna spiżarnia, ziemianka, winiarnia, wejście od góry 150 x 150 x 260cm

ziemianka-spizarnia-piwnica-ogrodowa

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Dostawa w ciągu 7 dni roboczych lub 14- 30 dni w przypadku oczekiwania na dostawę. Proszę o kontakt przed zakupem.

PIWNICZKA OGRODOWA

Podziemna nowoczesna spiżarnia - obok Twojego domu

Najlepszy sposób przechowywania warzyw, owoców, domowych przetworów czy alkoholi.
Piwniczka zapewnia optymalną temperaturę do przechowywania produktów żywnościowych i nie wymaga zużycia energii elektrycznej.
Jest przestronna wewnątrz i niemal niewidoczna po zakopaniu w ziemi.

Dane techniczne:

Masa 420 kg
Objętość 4 m³ (4000 litrów)
Wymiary piwnic mogą różnić się ±3%
Długość : 150cm
Szerokość : 150cm
Wysokość : 260cm

Wymiary wewnętrzne:
150x 150x 210cm

Wymiary włazu: 100x 70cm
Wodoszczelność: 100%
Materiał: polietylen spożywczy
Podlega recyklingowi w 100%.

Zestaw piwniczki obejmuje:

Schody ryflowane  z poręczą;
Wejście – właz;
Drewnianą podłogę;
Szerokie drewniane półki – 4 rzędy
Wentylację grawitacyjną;
Oświetlenie LED;

 

Montaż:

 

Ziemianka  dostarczana jest  gotowa do instalacji. Realizujemy montaże na terenie całego kraju. Nasz  instalator przyjedzie na bezpłatna wizytę, omówi szczegóły montażu i przygotuje wycenę usługi. Możesz również dokonać montażu sam, w razie potrzeby prześlemy instrukcję. Zobacz film z montażu piwniczki u jednego z naszych Klientów.

Dostawa:

Koszt dostawy wyceniany indywidualnie, zależy od ilości kilometrów.Dołącz do naszej Grupy na Facebooku, gdzie rozmawiamy o piwniczkach ogrodowych, montażu, aranżacji. Wymieniamy się doświadczeniem korzystania z piwniczki, pokazujemy jak prezentują się w ogrodzie, na działce:  Link do grupy


Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

16 990 zł

Ilość

Więcej informacji


Ziemianka jest  jedną całością,  bez łączeń i spawów, dzięki temu piwnica jest , grubość ścianki wynosi między 12-15 mm. Wewnątrz wzmocniona jest stalową ramą. Półki są zamocowane na stalowej ramie, dzięki temu można ustawić dużo przetworów i warzyw, win.

Ściany piwnicy  są wykonane z gładkiego plastiku, który nie pochłania wody. Za sprawą systemu wentylacji grawitacyjnej są zawsze suche i nie pozwalają na pojawienie się pleśni.

Montaż

Ziemianka  dostarczana jest  gotowa do instalacji. Montaże są wykonywane na terenie całego kraju. 
Polecamy doświadczonych instalatorów do wykonania instalacji, żeby skrócić czas poszukiwania montażysty. Instalator przyjedzie na bezpłatną wizytę, omówi szczegóły montażu i przygotuje wycenę usługi. Możesz również dokonać montażu samodzielnie, w razie potrzeby prześlemy instrukcję.

Dom i Woda nie wykonuje usług montażu zakupionych produktów. Przekazujemy kontakt do zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi firmami, a skorzystanie z ich usług jest oczywiście dobrowolną decyzją każdego Klienta.

Klient kupujący w sklepie Dom i Woda może otrzymać kontakt do doświadczonego instalatora, jednak umowę na montaż Klient powinien podpisać z firmą instalacyjną, która wycenia zleconą usługę,  wystawia oddzielną fakturę i ta firma ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, rozpatruje ewentualne rozszczenia czy reklamcje.

Montaż piwniczki ogrodowej:>

Zobacz jak piwniczka wygląda w środku:

> 

Polietylenowa piwnica ogrodowa to nowoczesne rozwiązanie,  gwarantujące szczelność i czystość. Trwała metalowa rama i szerokie półki umiejscowione dookoła, zapewniają dość miejsca, aby przechować dużą ilość produktów. Lekka, dwuwarstwowa pokrywa i wygodne schody ułatwiają poruszanie się. A co najważniejsze – piwniczka jest całkowicie szczelna, nie posiada ani jednej spoiny. Wpływa to znacząco na komfort jej użytkowania, gdyż nie trzeba martwić się o podsiąkanie wód gruntowych oraz gryzonie.Najważniejsze pytania i odpowiedzi.


Jaki czas realizacji?

Jeżeli w momencie zamówienia mamy piwniczkę dostępną na magazynie, możemy ja dostarczyć w terminie nawet do 7 dni.

W przypadku braku dostępności w magazynie, czas oczekiwania na dostawę to około 30 dni.

 


Czy można na miejscu u Państwa obejrzeć modele piwnic i od razu kupić?

Tak, można. Magazyn znajduje się w woj. podlaskim i drugi pod Warszawą. 
Przed wizytą prosimy o telefon w celu umówienia się oraz sprawdzenia dostępności produktu.
Zakupu należy dokonać przez nasz sklep na podstawie wcześniej złożonego zamówienia, po czym jest również możliwość odbioru osobistego.

 

Czy jest potrzebna płyta betonowa pod piwniczkę?

Do piwnic z górnym wejściem 150 x 150cm i 200 x 200cm - płyta betonowa jest zawsze potrzebna. Do piwnic z wejściem od przodu 175cm x 200cm i okrągłej, o średnicy 250cm - płyta betonowa jest potrzebna tylko wtedy, gdy poziom wody gruntowej może wzrosnąć powyżej dna zamontowanej piwnicy (1,6 m - 1,7 m od powierzchni gruntu). Jeżeli na takiej głębokości nie będzie wody gruntowej, wystarczy 25 cm warstwa suchego betonu B25 zbrojonego siatką zbrojeniową.

 

Czy piwnica się nie wynurzy, jeżeli będzie wysoka woda gruntowa?

Nie, piwnica nigdy się nie wynurzy jeśli zamontujemy ją prawidłowo. W przypadku występowania wysokiego poziomu wody gruntowej obowiązkowo należy zakotwić piwnicę do płyty betonowej, która utrzymuje ją w ziemi.

 

Czy będą mokre ściany w piwnicy?

Piwnica jest wyposażona w wentylację nawiewno-wywiewną, dzięki czemu wewnątrz ziemianki jest utrzymywany odpowiedni mikroklimat. Z powodu różnicy temperatur w obrębie wejścia i otworów wentylacyjnych mogą okresowo pojawiać się skropliny, które jednak szybko znikają wyrzucane przez wentylacje a dzięki temu, że ściany są plastikowe nie wchłaniają się i nie powodują zalęgania się pleśni.

 

Czy piwnica jest wyposażona w oświetlenie?

Tak, standardowo piwnica jest wyposażona w oświetlenie LED.

 

Jaką piwnicę można zainstalować na mojej działce?

W przypadku małej działki lepiej wybrać piwnicę z pionowym wejściem 150 x 150cm  lub 200 x 200cm. Do montażu wymagają one wykonania wykopu o wymiarach odpowiednio 190 x 190cm  i 240 x 240cm. Ponadto można zamontować je pod tarasem lub altaną. Na większych działkach polecamy piwnice z wejściem pochyłym. Jeśli wysoko występują wody gruntowe lepszym rozwiązaniem jest również piwnica z wejściem pochyłym. W celu indywidualnej porady i doboru należy skontaktować się z nami.

 

Czy piwnica jest już cała skompletowana oraz gotowa do montażu?

Tak, każda piwnica jest w pełni skompletowana, wyposażona w stalową ramę i 4 rzędy półek, wentylację grawitacyjną, oświetlenie LED oraz stację pogodową do pomiaru temperatury i wilgotności. Zazwyczaj montaż piwnicy zajmuje jeden dzień.

W przypadku piwnic ogrodowych 200 x175cm i  okrągłych należy dokupić nadbudowę, która stanowi integralną część ziemianki.

Czy potrzebne jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie na budowę piwniczki ogrodowej?

Pozwolenie nie jest wymagane, jeśli chodzi o zgłoszenie należy to sprawdzić w swoim Starostwie, Urzędzie Miasta.

Jakie wymiary ma mieć wykop i na jakiej głębokości płyta fundamentowa?

Szerokość i długość wykopu do posadowienia piwnicy powinny być większe o 0,2 m od jej szerokości i długości na całym obwodzie. Wykop powinien mieć taką głębokość, aby po umieszczeniu piwnicy na płycie żelbetowej lub podsypce cementowo-piaskowej dolna krawędź drzwi wejściowych znajdowała się 10 cm nad poziomem gruntu. Ma to na celu zapobieganie dostawaniu się wód deszczowych lub roztopowych do wnętrza piwnicy.

 

Jakie wymiary i zbrojenie musi mieć płyta fundamentowa?

Do piwnic z pochyłym wejściem 200 x 175cm  i okrągłych o średnicy 250cm - płyta betonowa jest potrzebna tylko wtedy, gdy poziom wody gruntowej może wzrosnąć powyżej dna zamontowanej piwnicy (1,6 m - 1,7 m od powierzchni gruntu). Jeżeli na takiej głębokości nie będzie wody gruntowej, wystarczy 25 cm warstwa suchego betonu B25 zbrojonego siatką zbrojeniową.

 

Jak wygląda montaż piwnicy w przypadku podłoża gliniastego lub wysokiego poziomu wód gruntowych?

W przypadku występowania wód gruntowych na głębokości 1,5 m od powierzchni gruntu lub podłoża gliniastego piwnicę ustawiamy na płycie żelbetowej i mocujemy ją do płyty pasami sprzęgającymi (nie wchodzą w skład wyposażenia).

 

Jak jest kotwiona konstrukcja?

Na dnie wykopu układamy płytę żelbetową o grubości 150-200 mm, która powinna wystawać poza gabaryty korpusu po 200 mm z każdej strony. Ewentualnie płyta wylewana na miejscu, ale wtedy musimy odczekać czas wiązania betonu. Piwnicę należy posadowić na płycie centralnie. Następnie mocujemy ją  do płyty pasami sprzęgającymi lub liną i obsypujemy z każdej strony mieszaniną piasku i cementu w proporcji 5:1. Każdą warstwę o wysokości 300-400 mm zwilżamy wodą w celu szybszego wiązania mieszaniny. Grubość mieszaniny piaskowo-cementowej wokół każdej ściany piwnicy powinna wynosić minimum 200 mm.

 

Posiadam wysoki poziom wód gruntowych, czy to nie przeszkadza w montażu takiej piwnicy?

Jedynie wysoki poziom wód gruntowych może powodować utrudniony montaż. W przypadku występowania wysokiego poziomu wody gruntowej obowiązkowo należy umocować piwnicę do płyty betonowej, która utrzymuje ją w ziemi. Piwnica nigdy się nie wynurzy jeśli zamontujemy ją prawidłowo.

Gdy w wykonanym wykopie pojawia się woda gruntowa należy ją należy wypompować, wykonać ławę fundamentową o grubości od 20 do 25 cm lub włożyć gotową płytę.

 

Jak zapewnić izolację termiczną ?

Należy obłożyć wystającą ponad ziemię część piwniczki styrodurem, a całość owinąć geowłókniną i obsypać ziemią.

 

Czy wymagana jest dodatkowa izolacja?

Nie

 

Jakie zadanie spełnia dodatkowa nadbudowa wejścia?

Oryginalnie nadbudowa jest integralną częścią piwniczki z wejściem od przodu. Producent ze względu na transport dostarcza nam je oddzielnie, gdyż nie mieszczą się na samochodach ciężarowych. Istnieje konieczność zastosowania tej nadbudowy. Dzięki tej nadbudowie obsypanej ziemią piwniczka zachowuję stałą temperaturę, bez tego dodatkowego elementu może tej temperatury „nie trzymać”.

Czy piwniczki nadają się do recyklingu ?

Piwniczki ogrodowe wykonane są z materiałów w 100% nadających się do recyklingu.

 

 Link do grupy