5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Rekuperator pokojowy

Rekuperator-pokojowy

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Magazyn w Polsce - realizacja 2- 14 dni

Rekuperator idealnym sposobem na smog - marka Marley

Dom i Woda Sp. z o.o. proponuje urządzenie wentylacyjne na miarę obecnych czasów chroniące zdrowie Twojej rodziny.

Większość polskich miast ma obecnie zanieczyszczone powietrze poprzez wszechogarniający smog.

Rozwiązaniem jest zastosowanie rekuperatora, który po pierwsze przefiltruje i oczyści powietrze wprowadzane do Twojego domu,
a po drugie ogrzeje je zapewniając Ci komfort użytkowania.

Oszczędzanie energii w domu

Zastosowanie rekuperatora jest szczególnie ważne w przypadku domów z izolacją cieplną , a szczególnie przy szczelnych oknach i drzwiach.

Pamiętajmy, że otwarcie okna spowoduje stratę ciepła i nie taniej energii grzewczej.

Rozwiązaniem jest urządzenie wentylacyjne z przepływem świeżego powietrza firmy Marley.

Przeczytaj ponizej jakie dodatkowe korzyści niesie za sobą używanie rekuperatora

 

1 595 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Rekuperator Marley MEnV 180 - wymiennik ciepła, który dostarcza świeże powietrze do Twojego domu. 


Co to jest rekuperacja i do czego służy rekuperator?

Na etapie projektowania  wentylacji warto pomyśleć zapewnieniu właściwego obiegu powietrza we własnym domu – rekuperacja to nic innego jak wentylacja pomieszczeń z odzyskiem ciepła ! Dzięki zastosowaniu tanich mini rekuperatorów ściennych stworzymy system do oczyszczania wilgotnego i zanieczyszczonego dwutlenkiem węgla powietrza, a dodatkowo odzyskamy ciepło !

 


Rekuperator jako ochrona przed wilgocią i grzybem.


Rekuperator cały czas wymienia powietrze w Twoim domu utrzymując odpowiedni poziom wilgotności – chroni Cię  w ten sposób przed grzybem, który może pojawić się na ścianach. Nie musimy Państwa przekonywać o szkodliwości posiadania grzyba w mieszkaniu. Zastosowanie rekuperatora pozwala poprawić warunki zdrowotne domowników, a także osłoni pomieszczenia przed nadmierną wilgocią.


Rekuperator i alergie.


Rekuperator ochroni Cię przed alergią na pyłki roślin zredukuje wszelkie zanieczyszczenia z kurzu i roztoczy. Rekuperacja za pomocą tego urządzenia do wentylacji chroni wszelkiego rodzaju alergiami. Wspomniane alergie na pyłki roślin są coraz bardziej powszechne szczególnie w okresach pylenia roślin. Uczulenie na pyłki roślin przestanie być Twoim zmartwieniem. Świeże powietrze z rekuperatora pozwoli na pozbycie się uciążliwego kataru, zaczerwienionych oczu czy uczucia swędzenia. Zakup rekuperatora może być Twoim rozwiązaniem kłopotów z czystym powietrzem.


Rekuperator zatrzymuje ciepło w domu.

Urządzenie do rekuperacji odzyskuje ciepło do 85%, a dodatkowo zatrzymuje to powietrze zapewniając komfortowe uczucie ciepła. Rozwiązaniem jest rekuperator ścienny Marley – urządzenie wentylacyjne z ceramicznym wymiennikiem ciepła.

 

Instrukcja montażu rekuperatora Marley z ceramicznym wymiennika ciepła/ MEnV 180.

Przed rozpoczęciem instalacji rekuperatora należy przeczytać poniższą instrukcję.

Wskazówki dotyczące instalacji:

Uwaga ! Wszelkie prace należy wykonywać w stanie bez napięcia energii elektrycznej, bez podłączenia do prądu ! Podłączenie do instalacji elektrycznej może przeprowadzić jedynie specjalista elektryk z uprawnieniami, zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Następnie należy pamiętać, by:

  • Napięcie i częstotliwość zasilania elektrycznego były zgodne z danymi technicznymi urządzenia.
  • W instalacji należy przewidzieć urządzenie zabezpieczające odłączające wszystkie bieguny od sieci o rozwartości ze styków co najmniej 3 mm.
  • Instalację w pomieszczeniach wilgotnych należy wykonać zgodnie z normą DIN/VDE 0100 T701.
  • Dzieci oraz osoby o ograniczonej sprawności fizycznej, sensorycznej lub intelektualnej, a także nie posiadające odpowiedniego doświadczenia i wiedzy mogą obsługiwać urządzenie wyłącznie pod nadzorem lub jeżeli zostały poinstruowane o sposobie bezpiecznego użytkowania urządzenia i zrozumiały zagrożenia związane z jego użytkowaniem. Dzieci nie mogą się bawić urządzeniem. Czyszczenia ani konserwacji urządzenia w zakresie wykonywanym przez użytkownika nie wolno powierzać dzieciom bez nadzoru. Aby zapobiec manipulacjom i uszkodzeniom, urządzenie należy zainstalować na wysokości co najmniej 2,30 m nad ziemią (w przypadku instalacji zewnętrznej).
  • Przy eksploatacji paleniska zależnego od powietrza w pomieszczeniu w planowanym miejscu ustawienia urządzenia trzeba zwrócić uwagę na zapewnienie dostatecznego nawiewu,szczególnie w przypadku okrycia budynku nieprzepuszczającego powietrza.
  • Należy przestrzegać obowiązujących przepisów dotyczących wspólnej eksploatacji paleniska (term gazowych, kominków, okapów kuchennych itd.) i systemów kontrolowanego wietrzenia i przewietrzania (MEnV 180). W przypadku pytań należy zwrócić się do właściwego okręgowego zakładu kominiarskiego.Wskazówki ogólne:

■ Minimalny odstęp między urządzeniami: 1 m
■ Maksymalny odstęp między urządzeniami w parze: 10 m
■ Maks. jedna ściana działowa o grubości 15 cmWskazówki dotyczące montażu wymienników ciepła świeżego powietrza MEnV 180

Dane techniczne* MEnV 180
Klasa ochrony/ stopień ochrony
Wymiennik ciepła: II/IP X2 wewnątrz
II/IP X4 na zewnątrz
Napięcie sieci
220–240 V (~50 Hz)
Silnik
24 V DC, na łożyskach kulkowych
Pobór mocy
3/4,5/7 W
Wydajność powietrza
16/25/37 m³/h
Współczynnik odzysku ciepła maks. 85 %, Ø 79,1 %
Ciśnienie akustyczne (3 m)
22/29/35 dB(A)
Zewnętrzna izolacyjność akustyczna:39 dB (odpowiada 3 klasie izolacyjności akustycznej okien wg VDI 2719)

*Zmiany techniczne zastrzeżone