5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Oczyszczalnia biologiczna SBR 10-12 Metria z pompą na wypływie

oczyszczalnia-biologiczna-sbr-4-6-metria

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Od 2 do 10 dni

Dane techniczne oczyszczalni:

Ilość RLM:10-12osób
Pojemność: 8000 l
Dzienna ilość ścieków: 1,5-1,8m3/d
Posiada znak CE – Została przebadana przez notyfikowaną jednostkę badawczą na zgodność z Normą PN – EN 12566-3 +A1 :2009
Proces oczyszczania jest zautomatyzowany
Mała wrażliwość na przerwy w dostawie prądu
Materiał: polietylen (PE) zapewniający szczelność urządzeniaOdporna jest na nadmiar ścieków, przeciążenia, wahania temperatury i chwilowy brak dopływu ścieków np.: z powodu wyjazdu na urlop.

18 257 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Montaż:


Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas oczyszczalni ścieków. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie oczyszczalni przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.


Fazy oczyszczalnia ścieków:
  • Faza wstępna – Zakończony proces dekantencji warstwy sklarowanych, oczyszczonych ścieków. Ścieki surowe dopływają do reaktora.
  • Faza mieszania i napełniania – Surowe ścieki nadal dopływają do reaktora w którym na przemian wytwarzane są warunki tlenowe i beztlenowe. Obciążenie osadu czynnego rośnie wraz z dopływającą ilością ścieków. Dzięki kontroli pracy urządzenia napowietrzającego symultanicznie przebiegają procesy nitryfikacji i denitryfikacji.
  • Faza końcowa – Koniec procesów technologicznych związanych z oczyszczaniem, poziom ścieków w zbiorniku zbliżą się do maksymalnego.
  • Faza sedymentacji – Wstrzymanie pracy urządzenia napowietrzająco-mieszającego. Rozpoczyna się proces sedymentacji osadu i klarowania ścieków.
  • Faza dekantacji i usuwania nadmiernego osadu – Po zakończeniu procesu sedymentacji osad czynny gromadzi  się w warstwie przydennej odsłaniając warstwę sklarowanych ścieków. Następuje pompowa lub statyczna dekantacja ścieków oczyszczonych. Po zakończonym procesie usuwany jest nadmiar osadu.