5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Moja Woda- Zestaw do zbierania deszczówki ze zbiornikiem SID 2000l

zestaw-ze-zbiornikiem-sid

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Dostawa od 7 do 14 dni roboczych

Zestaw zawiera:
 • Zbiornik podziemny na deszczówkę - 2000l
 • Pokrywę
 • Pompę automatyczną, zatapialną
 • Skrzynkę ogrodową
 • Złączki PE
 • Połączenie wężem sztywnym (pompa/skrzynka)
 • Filtr koszowy na wylocie, na zanieczyszenia spływajace z dachu razem z deszczówką

 

Dane techniczne :

 •  
 • Pojemność: 2000l
 • Szerokość: 125cm
 • Długość: 245cm
 • Wysokość: 160cm
 • Wysokość nadbudowy- 30cm
 • Średnica wlotu: 16cm
 • Ilość/średnica włazów(szt x cm)- 2x60cm
 • Dopływ (szt x cm) 1 x 11cm
 • Przelew, króciec tłoczony: 11cm


Materiał: polietylan wysokiej gęstości, jednokomorowy 

Zbiornik posiada gotowy przelew awaryjny oraz dopływ.

Możliwość zakupu dodatkowych nadstawek: 30 lub 50cm


Certyfikat:
Krajowa ocena techniczna: ITB-KOT-2019/0888

Atest Higieniczny:
BK/W/0338/02/2018


Zbiornik kwalifikuje się do zakupu w programie dotacji MOJA WODA 

Na fakturze są opisy produktów zgodnie z wymaganiami w/w programu, dodatkowo do faktury dołączamy specyfikację zakupionych produktów zgodnie z regulaminem dotacji programu Moja Woda i programów dotacji miejskich.

Nie wiesz jak wypełnić wniosek o dotację, skorzystaj z naszej usługi przygotowania wniosku.

Oszczędzasz 380 zł4 250 zł brutto 4 630 zł brutto
Najniższa cena z 30 dni: 4 630 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Montaż


Montaże są wykonywane na terenie całego kraju. Przekazujemy kontakt do doświadczonych instalatorów, żeby skrócić czas poszukiwania montażysty. Instalator przyjedzie na bezpłatną wizytę, omówi szczegóły montażu i przygotuje wycenę usługi.

Dom i Woda nie wykonuje usług montażu zakupionych produktów. Instalatorzy są odrębnymi firmami, a skorzystanie z ich usług jest oczywiście dobrowolną decyzją każdego Klienta.
Klient kupujący w sklepie Dom i Woda może otrzymać kontakt do doświadczonego instalatora, jednak umowę na montaż Klient powinien podpisać z firmą instalacyjną, która wycenia zleconą usługę,  wystawia oddzielną fakturę i ta firma ponosi odpowiedzialność za swoją pracę, rozpatruje ewentualne roszczenia czy reklamacje.

Montaż możesz wykonać również sam, poinformuj nas o tym, wyślemy Ci instrukcję.

.


MONTAŻ ZBIORNIKA:Instalację doprowadzającą wodę deszczową do zbiornika należy wykonać rurą PVC 110 i PVC 160, przy zachowaniu spadku 2,0%. Pod rurę kanalizacyjną należy ułożyć, 5 - 10 cm podsypki piaskowej.

Posadowienie zbiornika w gruntach piaszczystych bez występowania wód gruntowych


Przed przystąpieniem do posadowienia należy sprawdzić czy zbiornik nie jest uszkodzony.
Wykonać wykop tak aby pomiędzy zbiornikiem a ścianami wykopu pozostała wolna 0,5 m. przestrzeń ( w celu obsypania i zagęszczania piaskiem ).

Zbiornik montujemy na 10 cm podsypce piaskowej (zagęszczonej i wypoziomowanej).  Następnie poziomujemy i lekko obsypujemy piaskiem w celu ustabilizowania go.
W trakcie montażu zbiornik zalewamy wodą w taki sposób aby poziom wody wlewanej do zbiornika był wyższy od poziomu obsypki.
Zbiornik należy obsypywać warstwami o grubości 25 cm. Warstwy należy zagęścić ( polać wodą lub ubić).

W przypadku terenów ilastych lub gliniastych, należy wykonać opaskę betonową, zaś w przypadku posadowienia  zbiornika w przejeździe należy wykonać odpowiednią płytę żelbetową – odciążającą oraz zastosować włazy żeliwne.

W przypadku posadowienia dwóch lub więcej zbiorników należy pamiętać że odległość między nimi nie może być mniejsza niż 1 m.

W przypadku posadowienia zbiornika w przejeździe należy wykonać odpowiednią płytę żelbetową. W razie obsuwania się gruntu należy zastosować odpowiedni szalunek.


Posadowienie zbiornika w terenach o wysokim poziomie wód gruntowych ( lub  w przypadku  okresowego ich występowania np. na wiosnę, po dużych opadach itp. ) oraz w terenach gliniastych i ilastych
    
W przypadku występowania wód gruntowych, terenów ilastych lub gliniastych w miejscu posadowienia zbiornika, należy wykonać opaskę betonową w następujący sposób.
Przygotować mieszankę cementu „ 350 ” ze żwirem o frakcji 1-3mm , w stosunku ilościowym 1:3. Przygotowaną mieszankę wysypać na dno wykopu i równo zagęścić oraz wypoziomować.

Wstawić zbiornik do wykopu i przyłączyć do wystających króćców rury wlotowej i wylotowej oraz rozpocząć wlewanie wody do zbiornika. Następnie dosypać mieszankę do 1/4 wysokości zbiornika i zastosować co najmniej dwa pasy geowłókniny po bokach wykopu przełożonych przez górną płaszczyznę zbiornika ( tak jak na rysunku ). Dosypywać mieszankę warstwami z zagęszczaniem, każdej z nich. Po przekroczeniu górnej płaszczyzny zbiornika, należy kontynuować obsypywanie warstwami obsypki cementowo-piaskowej do wysokości 10 cm ponad korpus zbiornika.


Jeżeli występuje wysoki poziom wód gruntowych należy na czas montażu obniżyć ich poziom przynajmniej o 40 cm poniżej dna wykopu . W trakcie montażu zbiornik zalewamy wodą w taki sposób, aby poziom wody wlewanej do zbiornika był wyższy od poziomu obsypki.