5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Neutralizator kondensatu HABA

Neutralizator-kondensatu-do-kotlow-gazowych

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Dostawa w ciągu 7 dni roboczych

Neutralizator służy do unieszkodliwienia kwaśnego kondensatu z kotłów kondensacyjnych przed jego odprowadzeniem do zbiornika oczyszczalni ścieków, szamba lub kanalizacji.

Przyjmuje się, że w ciągu jednej godziny pracy kotła gazowego o mocy 10 kW uzyskuje się około 1,6 litra kwaśnego płynu.

Skropliny pochodzące z pieców olejowych charakteryzują się szczególnie wysoką kwasowością - ich pH może być nawet poniżej 2, co wynika z zawartości siarki w spalanym paliwie, z której powstaje agresywny kwas siarkowy.

Po zamontowaniu urządzenia do neutralizacji, kondensat przepływa grawitacyjnie przez złoże neutralizujące w postaci granulatu, który jest dostarczany wraz z neutralizatorem.

W naszym sklepie dostępna jest również możliwość zakupu granulatu do neutralizatora kondensatu, umożliwiającego jego wymianę.

699,50 zł

Darmowa dostawa

Powiadomienie o dostępności
E-mail:
Przepisz kod:
weryfikator

Więcej informacji

Neutralizator kondensatu służy do neutralizacji (unieszkodliwienia) kwaśnego kondensatu z kotłów kondensacyjnych przed jego odprowadzeniem do zbiornika oczyszczalni ścieków, szamba lub kanalizacji. 
Jest to istotne z ekologicznego i pragmatycznego punktu widzenia, aby zapobiec wprowadzaniu toksycznych substancji do środowiska oraz zablokować procesy oczyszczania w przydomowej oczyszczalni ścieków. 
Kwaśny kondensat przepływa przez złoże neutralizujące w formie granulatu, np. węglanu wapnia i tlenku magnezu, co powoduje obniżenie jego kwasowości poprzez neutralizację. 
Neutralizator kondensatu zapewnia skuteczną ochronę i wydajność działania kotłów gazowych oraz wspiera prawidłowe funkcjonowanie oczyszczalni ścieków.