5,0 Opinie w Google opinie z Google

Montaż piwniczki ogrodowej w jeden dzień

Opublikowano dnia 04-08-2022
Piwniczki ogrodowe są świetną alternatywą do przechowywania weków, soków, warzyw, a także wina. Ich ceny są zróżnicowane, zatem można wybrać opcję dopasowaną do własnych możliwości finansowych. Są ratunkiem dla tych, którzy nie zdecydowali się na dom z piwnicą. Dzisiaj pokażemy montaż piwniczki ogrodowej krok po kroku. Przekonasz się, że jeszcze zdążysz z jej instalacją przed przygotowaniem przetworów na najbliższą zimę. 
Krok 1 - Przygotowanie wykopu
Pamiętaj, aby montaż piwniczki ogrodowej zlecić profesjonalnej firmie. Będzie to gwarancją jej prawidłowego osadzenia w ziemi - zgodnego z zaleceniami producenta.
W pierwszym kroku niezbędna będzie koparka. Wykop powinien być szerszy niż sama zabudowa, gdyż konieczna będzie izolacja termiczna. Musi być też głębszy, aby zrobić miejsce na solidne fundamenty. 
Należy wziąć pod uwagę poziom wód gruntowych. Jeśli jest on wysoki, konstrukcja będzie zanurzona w ziemi tylko częściowo. Jednak to nie problem, gdyż można ją zamaskować trawnikiem oraz ozdobnymi nasadzeniami.
Drugą opcją jest osuszanie gruntu, jednak znacznie podwyższa to koszty inwestycji.
Krok 2 - Solidne fundamenty
Na dnie wykopu należy ułożyć  betonowe bloki. Pełnią one funkcję stabilizującą grunt. Wyrównują jego poziom. Jednak ich najważniejszą rolą jest ochrona przed wypchnięciem piwniczki ogrodowej przez wody gruntowe.
Bloki pokrywa się piaskiem, a następnie warstwą chudego betonu. Nie ma potrzeby stosowania mokrej wylewki.
Krok 3 - Montaż piwniczki ogrodowej
Wykop jest już przygotowany pod właściwy etap montażu piwniczki ogrodowej. Umieszcza się ją na miejscu przy użyciu niewielkiego dźwigu.
Warto pamiętać także o dobrej lokalizacji wejścia do wnętrza. Najlepiej jeśli drzwi znajdują się na stronie północnej lub w cieniu domu. To ułatwia utrzymanie właściwej temperatury wewnątrz pomieszczenia. 
Po umieszczeniu plastikowej zabudowy na właściwej pozycji, chudy beton zalewany jest wodą. To powoduje jego związanie i stabilne osadzenie konstrukcji w gruncie.
Krok 4 - Izolacja ziemianki ogrodowej
Piwniczki ogrodowe wykonane są z wysokojakościowego tworzywa sztucznego. Jest ono wodoszczelne oraz odporne na uszkodzenia mechaniczne. Nie ma więc obawy o zalanie wnętrza i zniszczenie zapasów. Jednak plastikowe konstrukcje wymagają warstwy termoizolacyjnej.
Do tego celu najczęściej wykorzystuje się styrodur, który przykleja się do każdego boku na zewnątrz obudowy.
Krok 5 - Maskowanie
Ostatnim elementem montażu piwniczki ogrodowej jest jej ukrycie pod warstwą ziemi. Nasyp należy ustabilizować kratką, a następnie obsadzić wybranymi roślinami. Mogą być to zarówno różne gatunki traw, jak i rośliny ozdobne o bujnych kwiatach. To już zależy od indywidualnych preferencji.
Dom i Woda - nie tylko sklep...
Szukasz doskonałej jakości piwniczek ogrodowych, które przetrwają lata?
Potrzebujesz profesjonalnej porady, albo doświadczonej firmy montażowej?
W Dom i Woda mamy ofertę piwniczek ogrodowych dopasowanych do potrzeb nieruchomości i możliwości finansowych naszych klientów. Jesteśmy w samym centrum Polski, co ułatwia nam transport produktów do każdego miejsca w kraju.
Posiadamy sieć kontaktów z profesjonalnymi firmami montażowymi, dzięki którym instalacja przebiegnie zgodnie ze sztuką, zaleceniami producenta i polskim prawem budowlanym.
 

Galeria

Pozostałe wpisy