5,0 Opinie w Google opinie z Google

Ziemianka ogrodowa Poznań

Opublikowano dnia 31-07-2020


Ogród a piwniczka 

 

Ogród to zdecydowanie wyjątkowe miejsce, które można w ciekawy sposób zagospodarować. Coraz większej liczbie osób zależy na tym, aby zadbać o piękny wygląd ogrodu. Jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami dużego i przestronnego ogrodu, warto go w odpowiedni sposób utrzymać, tak by prezentował się naprawdę wyjątkowo. Poszczególne elementy i akcesoria potrzebne do różnych czynności, które na co dzień wykonujemy w ogrodzie często nie mają swojego miejsca, do którego można je schować. Podobnie jest w przypadku różnorodnych przetworów czy alkoholi, dla których nierzadko nie mamy miejsca w naszym domu. W tym właśnie celu z pomocą przychodziła już za dawnych lat ziemianka.

 

Kiedyś zasadniczo co druga osoba posiadała tego rodzaju pomieszczenie, do którego można było schować rożne produkty, dla których taka chłodna temperatura była istotna w celu nie zepsucia się i jak najdłuższego przechowania. Kiedyś takie ziemianki zazwyczaj nie wyglądały zbyt korzystnie, a z czasem coraz mniej ludzi decydowało się na nie. Jednak dziś trend ten coraz częściej wraca i Ci, którzy posiadają dom z ogrodem decydują się na zamontowanie ziemianki.

 

Oczywiście można również posiadać osobną działkę, na której zdecydujemy się zamontować takie pomieszczenie.

 

Co warto wiedzieć o ziemiankach?

 

Przede wszystkim warto wiedzieć, że budowa ziemianki w ogrodzie cieszy się ostatnio coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które posiadają posesję wokół domu lub właśnie własną działkę. Mimo, iż budowa takiej ziemianki na własną rękę może wydawać się dość łatwa, w rzeczywistości nierzadko okazuje się zupełnie inaczej. Decydując się na samodzielne jej wybudowanie często zdarza się, że nie uwzględnimy poszczególnych aspektów, które były bardzo istotne. Budując ziemiankę trzeba pamiętać i mieć na uwadze wiele szczegółów, dlatego czasami może się zdarzyć, że po prostu nie uwzględnimy niektórych z nich. Wiele osób popełnia również błąd związany z tym, że w nieodpowiedni sposób zaplanują taką budowę.

 

A właśnie prawidłowe zaplanowanie to zasadniczo klucz do uzyskania oczekiwanego efektu. W związku z tym zalecamy zakup gotowej już ziemianki, którą można znaleźć na naszej internetowej stronie. Nie zapominajmy również o tym, że samodzielne wybudowanie ziemianki bez wątpienia zajmie nam dużo więcej czasu w porównaniu z tym, gdybyśmy zdecydowali się na zakup gotowej ziemianki.

 

Czy wymagane jest pozolenie na ziemiankę ogrodową?

 


Wśród najczęstszych pytań odnośnie zamontowania takiego pomieszczenia jest to, czy wymaga ono pozwolenia. Otóż teoretycznie takie piwniczki ogrodowe są obiektami parterowymi, które zazwyczaj nie przekraczają 35 metrów kwadratowych, w związku z czym, według budowlanego prawa nie wymagają one uzyskania zezwolenia na taką budowę. Jednakże chęć postawienia ziemianki w swoim ogrodzie powinno się zgłosić do właściwego urzędu miasta bądź też starostwa. Zazwyczaj urzędnicy odpowiadają w ciągu miesiąca, jest to jednak zwykle odpowiedź negatywna. Jeśli zaś podczas tych 30 dni nie dostaniemy żadnej odpowiedzi, wówczas może świadczyć to o pozwoleniu na taką budowę. Wiele osób myli ziemiankę ogrodową ze zwykłą spiżarnią. Błąd! Przede wszystkim w ogrodowej piwniczce panuje zupełnie inny mikroklimat niż w przypadku standardowej spiżarni.

 

Ziemianka ogrodowa jest montowana w taki sposób i w takim miejscu, aby panowało w niej nie więcej niż kilka stopni Celsjusza. Zawsze muszą być one wystarczająco szczelne tak, aby do takiego pomieszczenia nie dostała się wilgoć. Jest to spowodowane tym, aby można było w niej przechowywać różnorodne warzywa czy owoce oraz różnego rodzaju przetwory. W innym przypadku, np. jeśli taka wilgoć by się dostała czy też temperatura panowałaby wyższa, wówczas takiego rodzaju produkty mogłyby się po prostu zepsuć. Jeśli zaś będziemy przechowywać różne produkty w takich warunkach, wówczas ich trwałość będzie zdecydowanie dłuższa, niż gdyby znajdowały się one w spiżarni.

 

Ziemianka ogrodowa Poznań - jaka lokalizacja jest najlepsza?

 

 

Nasz sklep internetowy oferuje różne ziemianki, które można dostać nie tylko na terenie Poznania, gdyż wykonujemy swoje usługi również na obszarze innych miast. W związku z tym ziemianki ogrodowe Warszawa, ziemianki ogrodowe Kraków czy też ziemianka Gdańsk to równie możliwe opcje. Trzeba wiedzieć, że decydując się na postawienie takiej ogrodowej ziemianki, zasadniczo najważniejszym aspektem jest jej odpowiednie ulokowanie. Miejsce takie powinno być zacienione, suche oraz koniecznie bez zbierającej się, pochodzącej z opadów wody.


Ważne jest również to, aby ziemianka nie była położona zbyt blisko drzew, gdyż istnieje ryzyko, że rosnące korzenie ją po prostu w jakikolwiek sposób uszkodzą. Warto także pamiętać o tym, aby ściana frontowa naszej ziemianki się nie nagrzewała. W tym celu należy umiejscowić wejście od strony północnej. Stabilność konstrukcji czy też właściwa wentylacja to równie istotne aspekty, na które powinno się zwrócić szczególną uwagę. Jednakże o wszystkie tego rodzaju kwestie zadba konkretna firma, która taką ziemiankę zamontuje. Warto wiedzieć, że nasze gotowe ziemianki ogrodowe stworzone są z myślą o jak najwyższym komforcie i użyteczności takiego pomieszczenia.

 

Jakie jeszcze zalety posiadają ziemianki ogrodowe Poznań?

 

Mimo, iż kiedyś tego rodzaju pomieszczenia, tak jak już zostało wspomniane wcześniej, pod względem wizualnym nie prezentowały się najkorzystniej, dziś istnieje wiele możliwości, dzięki którym będziemy w pełni usatysfakcjonowani. Bez problemu można zdecydować się na taką ziemiankę, która swoim wyglądem i ogólnym stylem świetnie skomponuje się z całym naszym ogrodem. Taki uzyskany efekt z pewnością zrobi niezwykle pozytywne wrażenie nie tylko na nas samych, ale również na naszych gościach czy też sąsiadach. Różnorodne ziemianki w ogrodzie zapewniają idealne warunki, dzięki którym możemy nawet przez całą zimę przechowywać poszczególne warzywa korzeniowe czy też np. jabłka.

 

W ten właśnie sposób umożliwiamy sobie zasadniczo całoroczny dostęp do produktów ekologicznych, które z kolei sami wyhodowaliśmy. Tak jak wspomnieliśmy, odpowiednia temperatura, która przez cały rok stabilnie utrzymuje się w takim pomieszczeniu, jakim jest ogrodowa ziemianka, chroni produkty, które postanowiliśmy w niej przechowywać, przed przemrożeniem bądź też utratą jakości. Pamiętajmy o tym, że zarówno kształt, rozmiar jak i ogólny wygląd takiej ziemianki ogrodowej możemy wybrać według naszych indywidualnych potrzeb oraz gustu. Po takie rozwiązania jak właśnie ogrodowa piwniczka sięgają również różni miłośnicy win, gdyż niewątpliwie pozytywnie sprzyja przechowywaniu zasadniczo różnorodnych alkoholi, nie tylko win.

 

Jeśli nasza ziemianka jest częściowo zagłębiona, wówczas może również służyć jako wyjątkowo ciekawy element dekoracyjny naszego ogrodu czy też działki. Nierzadko posiadacze takich pomieszczeń decydują się na to, aby część wystającą ponad poziom gruntu obsypać ziemią i obsadzić roślinami, co często wygląda naprawdę bardzo ciekawie i urokliwie. Ziemianki Poznań - oferty naszego sklepu + dodatkowe informacje Jeśli chodzi o takie pomieszczenie jak gotowa ziemianka Poznań to miasto, na terenie którego działamy, dlatego serdecznie zachęcamy do kontaktu. Wśród naszych ofert można znaleźć np. nadbudowę wejścia do piwnic o wymiarach 2,5 m i 2,0 m x 1,75 m. Na naszej stronie można znaleźć zarówno piwnicę ogrodową z wejściem od góry jak i od przodu.

 

Gwarancja na szczelność

 

Posiadamy polietylenową piwnicę, dzięki której dostaniemy gwarancję szczelności oraz (co bez wątpienia duża zaleta) czystości. Poprzez półki, które umiejscowione są dookoła wnętrza zyskamy również dużo miejsca, dzięki czemu bez problemu będziemy mogli w takiej ogrodowej ziemiance przechowywać jeszcze większą ilość poszczególnych produktów czy akcesoriów, na które albo nie mamy miejsca w naszym domu, albo warunki w nim panujące nie są do tego celu sprzyjające. Jeśli więc Twoim celem jest zastosowanie takiej ziemianki do swojego ogrodu, wówczas zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi w naszym sklepie ofertami. Warto również wiedzieć, że ziemianka Katowice czy też ziemianka Wrocławto równie możliwe opcje, dlatego zachęcamy do zakupu. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania dotyczące montażu - zapraszamy do skontaktowania się z nami bądź przeczytania szczegółowego opisu na naszej stronie.

 


Galeria

Pozostałe wpisy