podatek od deszczówki, podatek od deszczu,
5,0 Opinie w Google opinie z Google

Podatek od deszczówki 2022 - jak go nie płacić ?

Opublikowano dnia 24-08-2020

DOM I WODA - PODATEK OD DESZCZU 2022 r.

 

Podatek od deszczówki - jak go uniknąć?

To pytanie może być niezwykle istotne w obliczu nowych zmian w ustawie, nad którą pracuje obecnie rząd. Nowe zapisy zmierzają do 20-krotnego wzrostu nieruchomości, które będą musiały odprowadzać pieniądze za deszcz.

 

My znamy sposób, jak go uniknąć…

Albo przynajmniej zmniejszyć i to nawet o 70%.

 

Wystarczą...zbiorniki na wodę.

 

Przeczytaj, jak to działa...

Podatek od deszczówki a zabudowa

W nowych przepisach podatek od deszczówki będzie nałożony na nieruchomości powyżej 600m2. Jednym z warunków jest zabudowanie ponad 50% powierzchni działki. Nie byłoby może to i straszne, gdyby nie fakt, że wchodzi w to także kostka brukowa, tarasy, altanki, czy budynki gospodarcze. W tym przypadku 50% zapełni się w jednej chwili.

Wielkość opłat

Rząd chce wprowadzić podatek w wysokości 1,5 zł z każdy m2 powierzchni zabudowy, liczonej jako suma powierzchni dachu domu, garażu, altany, tarasu, kostki brukowej i drogi od bramy do domu itp.

 

Liczymy ….

Weźmy pod lupę działkę o wielkości 1500m2. Łączna zabudowana powierzchnia przekracza 751 m2. Zatem podatek od deszczówki wyniesie… 1126,50 zł.

 

Sporo, prawda?

Podatek od deszczówki - jak go zmniejszyć

Kwotę tę zapłacić będą musieli Ci, którzy nie zainstalowali na nieruchomości żadnych systemów retencyjnych pozwalających na gromadzenie lub rozprowadzanie wody.

 

A wystarczyłby zwykły zbiornik na deszczówkę, tunel rozsączający itp.

 

Jeśli zatem na działce zainstalowany jest system tego typu, który umożliwia zbiór do 10% rocznego odpływu, kwota ta spada już do 0,90 zł. Zatem w omawianym przypadku wynosić będzie 675,90 zł.

 

Wygląda to już lepiej, prawda?

 

Ale idźmy dalej.

 

Jeśli mamy system, który pozwala na retencję pomiędzy 10 a 30% rocznego odpływu, mamy kolejną zniżkę - 0,45 zł z mkw zabudowanej powierzchni. Zatem roczny podatek od deszczówki wyniesie już 337.97 zł.

 

Spora obniżka…

 

Zatem warto zainwestować.

 

Jak osiągnąć poziom retencji 10-30%? Wyliczą to specjaliści.

 

Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń. Wyliczymy poziom retencji na Twojej działce i zaproponujemy optymalne rozwiązania.

 


Galeria

Pozostałe wpisy