5,0 Opinie w Google opinie z Google

Balie ogrodowe i sauny ogrodowe - poznaj moc całorocznego relaksu.

Opublikowano dnia 18-08-2021
Zgodnie z danymi Eurostatu ponad 55% Polaków mieszka w domkach jednorodzinnych. Cenimy je za wygodę, ciszę, izolację od sąsiadów, ale także za własny, zielony kąt.
Podwórko jest synonimem wolności i codziennego relaksu. Coraz częściej jest to miejsce zadbane i troskliwie pielęgnowane, a właściciele mają do dyspozycji szereg rozwiązań, które pozwalają optymalnie wykorzystać przestrzeń. Balie ogrodowe i sauny ogrodowe są jednymi z nich. Warto w nie zainwestować, gdyż ich zaletami będziesz cieszyć się cały rok. Zobacz, co zyskasz.


Balie ogrodowe - urok ciepłych kąpieli


Ruska bania do ogrodu - jak inaczej nazywamy ten produkt - jest to odświeżone i unowocześnione rozwiązanie, którego stosowanie zapoczątkowali kilka wieków temu nasi wschodni sąsiedzi.
Jednak dopiero niedawno odkryto prawdziwe walory i zbawienny wpływ, jaki balie ogrodowe mają na nasz organizm.
Zobacz, jak wiele potrafią zdziałać.

Balie ogrodowe - działanie

Współczesne rozwiązania są rozbudowanymi systemami z synchronizowanymi piecami ogrzewanymi drewnem, które bywają w pełni zautomatyzowane, co zwiększa komfort korzystania.  
Wszystkie wyposażone są w system podgrzewania i kontroli temperatury wody, co umożliwia utrzymanie jej na zalecanym poziomie 35-38⁰C, a część z nich, jak np. Balia Drewniana z pokryciem z włókna węglowego posiadają także funkcję hydromasażu, który zapewnia komfort na najwyższym poziomie.  

Balie ogrodowe - zalety

Właściwości kąpieli w ciepłej wodzie trudno przecenić. Mają one zbawienny wpływ na nasze zdrowie fizyczne oraz psychiczne.

Regularne korzystanie z jacuzzi ogrodowego:

 • łagodzi bóle mięśni i kręgosłupa,

 • poprawia krążenie,

 • pomaga w walce z przeziębieniem,

 • dotlenia organizm,

 • obniża ciśnienie krwi,

 • poprawia wygląd skóry,

 • redukują stres,

 • przeciwdziałają depresji.

Balie ogrodowe - całoroczna przyjemność

Wielu właścicieli ogrodów rezygnuje lub odwleka decyzję o instalacji ruskiej bani z obawy przed jej sezonowością. Przed oczami mają eleganckie i designerskie rozwiązanie, które jednak nie będzie wykorzystane od pierwszych jesiennych chłodów aż do późnej wiosny.
Nic bardziej mylnego.
Balie ogrodowe nie tylko można używać zimą, ale jest to wręcz zalecane przez lekarzy. Działają one podobnie jak gorące źródła w górach, czy w islandzkich kraterach. Ciepła woda przyjemnie ogrzewa i nie pozwala na wychłodzenie, gdy nad głową ujemne temperatury.
Wyjście z balii ogrodowej ma dodatkowe walory, gdyż kontakt rozgrzanej skóry z chłodem ujędrnia ją, poprawia również krążenie, a także …. uodparnia, co w sezonie zimowym jest szczególnie polecane.

Więcej na temat wykorzystania i działania balii ogrodowych pisaliśmy nieco szerzej we wcześniejszym wpisie: Balie ogrodowe - 4  powody, dla których warto je mieć.
Sauny ogrodowe - fińska zdobycz na wyciągnięcie ręki przez cały rok.

Podobnie sytuacja przedstawia się z saunami ogrodowymi. Wielu właścicieli nie może podjąć ostatecznej decyzji, gdyż uważa, że jesienią i zimą domek się nie sprawdzi.  
Jeśli i Ty się tego boisz, uspokajamy. To rozwiązanie na cały rok.
Dowodzą tego Finowie, twórcy, promotorzy i pierwsi testerzy formy relaksu, jaką jestsauna ogrodowa. Korzystają oni z nich także, a może raczej przede wszystkim, gdy biała pokrywa śnieżna zasłania drogę do domu, a temperatura spada znacznie poniżej -15⁰C.  Co więcej, to właśnie Finowie natychmiast po zabiegu, nacierają się śniegiem lub lodowatą wodą.
Wydaje Ci się to niemożliwe?
To tylko strasznie brzmi, ale jest przyjemne i zbawienne dla zdrowia.  

Sauna ogrodowa - zalety

To właśnie w chłodne miesiące dostrzec można największe wartości tego rodzaju zabiegów. Przebywanie w saunie:
 • poprawia krążenie krwi,

 • obniża ciśnienie,

 • zmniejsza bóle po intensywnym wysiłku fizycznym,

 • ułatwia regenerację organizmu,

 • redukuje stres,

 • wspiera leczenie chorób i infekcji górnych dróg oddechowych,

 • minimalizuje trądzik i atopowe zapalenie skóry.

Sauna ogrodowa - ciekawy element aranżacji ogrodu

Współczesne sauny ogrodowe są designerskimi domkami, które doskonale wpisują się w przydomową przestrzeń. Piękna Sauna w Domku 4m2, czy intrygująca Sauna Beczka 2x2,2 m świetnie ozdabiają ogród, tworząc przyjemny kącik o ogromnych walorach relaksacyjnych i zdrowotnych.

Sauny ogrodowe i balie ogrodowe - najlepszy czas na instalację

Jeśli przekonaliśmy Cię i chciałbyś się zdecydować na jedną lub obie propozycje, skontaktuj się z nami. To ostatni dzwonek. Zarówno sauny ogrodowe, jak i balie ogrodowe robione są na zamówienie, a ich dostawa trwa kilka tygodni. Tymczasem ich montaż trzeba wykonać przy sprzyjających warunkach - bezdeszczowych i w miarę ciepłych dniach, gdyż wymagają podciągnięcia instalacji elektrycznej. To optymalne rozwiązanie, które zapewni komfort użytkowania.
Jednak oznacza to, że masz szansę korzystać z dobrodziejstw sauny wolnostojącej lub balii ogrodowej już tej jesieni i zimy.
Galeria

Pozostałe wpisy