5,0 Opinie w Google opinie z Google

Przed nami sezon na sauny.Przygotuj swój ogród na zimowy relaks.

Opublikowano dnia 06-10-2021
Przed nami sezon na sauny...

Pierwsze dni jesieni za nami. Prace w ogrodzie przygotowujące do zimy już nabierają rozpędu. Grabienie liści, ostatnie koszenie trawy, sprzątanie mebli ogrodowych - przygotowujemy się na zamknięcie własnej strefy relaksu na kilka miesięcy. Tymczasem wcale nie musi tak być. Nasz ogród może stać się doskonałą oazą wypoczynku także w te ciemne popołudnia. Nadchodzi zima...Przed nami więc sezon na sauny.  

Wolnostojące sauny ogrodowe - ostatni dzwonek na montaż

Współczesne sauny do ogrodów mają postać osobnych domków w wersji tradycyjnej, kwadratowej (np. nasza Sauna Skandynawska w Domku 4,5m²) lub beczki. Wybór jest kwestią indywidualną, gdyż obie działają na takich samych zasadach i zazwyczaj nie różnią się udogodnieniami.
Mogą być podłączone do domowej instalacji elektrycznej lub posiadać własny piec opalany drewnem lub zasilany prądem - wybór także należy do nas. Tradycyjna opcja, w której temperatura utrzymywana jest przez spalanie drewna jest wydajna, mniej kosztowna, jednak wymaga od właścicieli większego zaangażowania i pracy. Piec trzeba ogrzać nieco wcześniej, a utrzymanie stałej temperatury jest trudniejsze.  Piece na prąd są natomiast nieco droższe w zakupie i instalacji oraz użytkowaniu, jednak funkcjonalniejsze.

Ze względu na konieczność dostosowania instalacji i dokonania przyłączy, wolnostojące sauny ogrodowe najlepiej kupować w okresie od wiosny do wczesnej jesieni. Październik jest ostatnim momentem, w którym można zdecydować się na inwestycję w to  funkcjonalne i prozdrowotne rozwiązanie. Wykonywane są na indywidualne zamówienie, a na ich realizację trzeba czekać ok. 8 tygodniu. Zakupione w tym miesiącu przyozdobią ogródek na początku grudnia. To idealny moment, aby cieszyć się dobrodziejstwem zabiegów w saunie ogrodowej już od pierwszych, zimowych dni.


Naprawdę warto…

Sauna ogrodowa dla zdrowia i urody

Już od wieków znany jest dobroczynny wpływ gorących, suchych kąpieli na organizm człowieka. Regularne przebywanie w saunie poprawia krążenie krwi, reguluje ciśnienie i wzmacnia serce. Działa też pozytywnie na układ odpornościowy. Zwiększa liczbę czerwonych krwinek, ułatwia regulację temperatury ciała. Przyspiesza przemianę materii.  Polecane jest także jako zabieg regeneracyjny po wysiłku fizycznym.
Co więcej, zabiegi w saunie również upiększają. Ujędrniają skórę, poprawiają jej koloryt.
Dotychczas dostępne były jedynie w obiektach wellness&spa, na siłowniach i basenach. Teraz właściciele nieruchomości mogą cieszyć się nimi we własnym zaciszu. Wolnostojące sauny ogrodowe wpasują się w każdą przestrzeń.

Sauna ogrodowa doskonała alternatywa dla domowej wersji

Zalet jest jednak znacznie więcej. Przede wszystkim wolnostojącą saunę można zainstalować na nieruchomościach, w których niemożliwe są już opcje domowe. Właściwie każdy może się na nią zdecydować. Jeśli nie ma możliwości dokonania przyłącza do instalacji domowej, dostępne są opcje opalane drewnem, które rozwiązują tę przeszkodę.  
Dodatkowo są to domy i beczki o ciekawym, rustykalnym designie dopasowanym do aranżacji ogródka. Stanowią jego ozdobę, która świetnie komponuje się z zielonym i ukwieconym zakątkiem.  
Wolnostojące sauny ogrodowe mają jeszcze jedną przewagę nad tymi domowymi. Zimą istnieje możliwość bezpośredniego wyjścia na śnieg i powietrze o ujemnej temperaturze, a to jest podstawą sauny fińskiej stosowanej przez Skandynawów od kilku stuleci. Wtedy korzyści są największe.
Jednak Ci, którzy boją się takich doznań, mogą zdecydować się na rozwiązania z przedsionkiem na ubrania, z wieszakami na płaszcze i kurtki, co pozwala na komfortowe dotarcie do domu.  
Wolnostojące sauny ogrodowe to ciekawe wyposażenie własnej strefy relaksu - dają komfort zdrowotnych zabiegów przez 24-miesiące, dzięki czemu ogród staje się całorocznym miejscem odpoczynku.

Jeśli jesteś zainteresowany, skontaktuj się z nami. W Dom i Woda nie tylko sprzedajemy wolnostojące sauny ogrodowe. Możesz też liczyć na nasze doradztwo na każdym etapie. Wskażemy Ci rozwiązania dopasowane do Twoich potrzeb, a także zapewnimy profesjonalną ekipę instalacyjną, która dokona montażu zgodnie ze wszystkim zasadami i zaleceniami producenta, co jest gwarantem satysfakcji i utrzymania warunków gwarancji.

Galeria

Pozostałe wpisy