5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Napiszemy dla Ciebie zgłoszenie budowy oczyszczalni i zezwolenie wodnoprawne. Kontakt

Sortuj według:

Oczyszczalnie Bioset - RotoSet i EasySet

Przydomowe oczyszczalnie Bio Set będą doskonałym rozwiązaniem dla gospodarstw domowych nie posiadających dostępu do sieci kanalizacyjnej i potrzebujących urządzenia do oczyszczania ścieków bytowych. O wysoką skuteczność oczyszczania nie trzeba się martwić, gdyż w przypadku urządzeń marki Bioset oczyszczalnie są w wyposażone w innowacyjną technologię obrotowych złóż biologicznych RBC. Cieszy się ona uznaniem na całym świecie od wielu lat, a dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów znajdzie też użycie w przydomowych rozwiązaniach. Ruch obrotowy odbywa się za pomocą niskoobrotowego, cichego i energooszczędnego silnika z przekładnią, który charakteryzuje się długowiecznością i nie wymaga serwisowania.


Cechą charakterystyczną jest prosta budowa i brak mechanicznego wtłaczania powietrza, przez co nieprzyjemne zapachy nie będą wydostawać się poza zbiornik. Niskoprofilowy zbiornik modelu RotoSET pozwala zmniejszyć głębokość wykopu, co bezpośrednio wpływa na szybkość i koszty instalacji. Te zalety wyróżniają te urządzenia na tle innych tego typu produktów dostępnych na rynku. Dodatkowo biologiczne oczyszczalnie BioSet wyposażone są standardowo w wizualny system detekcji.

 

Ze względu na nierównomierny dopływ ścieków w niektórych gospodarstwach domowych, w urządzeniach Bioset RotoSET zaimplementowano system równoważenia przepływu FlowSET. System wykorzystuje ruch wału i dawkuje stałą ilość ścieków do strefy złoża, gwarantując ten sam czas oczyszczania. Urządzenia RotoSET zostały przetestowane zgodnie z normą EN:12566-3 wraz z kolejnymi zmianami oraz zostały przebadane zgodnie z wymaganiami normy ISO 9001:2015, dzięki czemu uzyskały one europejski certyfikat CE. Co więcej, wyposażone są one w wizualny system detekcji awarii. Urządzenie można dodatkowo doposażyć w studnie chłonne oraz inne potrzebne akcesoria., jak na przykład zbiornik pompowni ścieków oczyszczonych.

 

Inwestycja na wieki

 

Technologia obrotowych złóż biologicznych przeznaczona jest do oczyszczania ścieków pochodzących z gospodarstw domowych. Charakteryzuje się ona niskimi kosztami eksploatacji. Zastosowane w oczyszczalniach motoreduktory mają niewielkie zapotrzebowanie na energię elektryczną. Na koszty długoterminowego użytku może wpłynąć ewentualna wymiana poszczególnych elementów oraz serwis i wywóz osadów. Nieskomplikowana konstrukcja nie ma bezpośredniego wpływu na szybkość zużywania się elementów urządzenia, a sama technologia generuje niewielkie ilości osadów nadmiernych.

 

Informacje dodatkowe

 

Wszystkie oczyszczalnie biologiczne RotoSET są wykonane z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym. Materiał ten jest znany z wykorzystania chociażby w przemyśle lotniczym, chemicznym i farmaceutycznym. Dzięki dużej sztywności obwodowej, szczelności i odporności na działanie agresywnego środowiska ścieków, materiał ten perfekcyjnie nadaje się jako zbiornik. Pozioma lub pionowa konstrukcja zbiornika umożliwia dopasowanie modelu do lokalnych warunków. Standardowo zbiorniki urządzeń występują w naturalnym kolorze GRP oraz pokrywą w kolorze zielonym. W zależności od zagłębienia rury kanalizacyjne i ukształtowania działki, zbiorniki RotoSET występują w trzech różnych wysokościach.

 

Kwestie montażowe i finansowe

 

W przypadku przydomowej oczyszczalni ścieków RotoSET cena wraz z montażem może różnić się w zależności od ilości osób w gospodarstwie domowym, warunków gruntowo-wodnych, odległości oraz przyjętej technologii.

 

Niższa szybkość i koszty instalacji występują w przypadku niskiego poziomu wód gruntowych, małych zagłębień przyłącza i niewielkich odległości między budynkiem, zbiornikiem oczyszczalni i odbiornikiem ścieków. Większa liczba osób w gospodarstwie domowym i słabe warunki często mają wpływ na wzrost kosztów. Zachęcamy do przeprowadzenia wstępnych konsultacji i dokonania wyceny. Warto też sprawdzić na temat oczyszczalni RotoSET opinie i dobrać model odpowiedni do potrzeb gospodarstwa domowego.