Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w GoogleSprawdź oceny naszych Klientów

Biologiczna oczyszczalnia BioDisc z zintegrowaną przepompownią dla 12 osób

przydomowa-bilogiczna-oczyszczalnia-kingspan

Stan: Nowy produkt

Dostępność: Dostawa w ciągu 30 dni

Dane techniczne:

Ilość RLM: do 12 osób
Średnica: 1995 mm
Głębokość dopływu: 750 mm
Ciężar: 0,418t
Dzienna ilość ścieków: 2,4 m³
Dzienny ładunek zanieczyszczeń: 0,36 kg BZT5
Standardowa głębokość dopływu: 750 mm
Standardowa głębokość odpływu: 835 mm
Głębokość dopływu od dna: 1400 mm
Okres przechowywania osadu: 6 m-cy
Średnica rur: 110/160 mm
Zasilanie elektryczne: 230 V
Moc silnika: 50 W


20 LAT GWARANCJI NA ZBIORNIK

 
Oczyszczalnia posiada w standardowym zestawie:

 • elektroniczny panel sterujący z sygnalizacją awarii i zaniku napięcia,
 • silnik napędzajacy złoże obrotowe
 • uchwyty kotwiące zbiornik

Urządzenie dostarczane jest gotowe do montażu wraz z pokrywą oraz cyfrowym panelem kontrolnym, który diagnozuje pracę urządzenia.


UWAGA

Instalacja oczyszczalni wymaga zgłoszenia robót budowlanych  do właściwego Starostwa Powiatowego.


Decydując się na zakup oczyszczalni BioDisc w cenie oczyszczalni otrzymasz przygotowany wniosek, Twoim zadaniem będzie jedynie złożenie dokumentów osobiście do właściwego Urzędu Gminy lub Starostwa.

Dostawa i rozładunek jest darmowy.

34 197 zł

Darmowa dostawa

Ilość

Więcej informacji

Przydomowa oczyszczalnia ścieków BioDisc

Zobacz jak wygląda działanie przydomowej oczyszczalni biologicznej Bio Disc


Przydomowa oczyszczalnia Kingspan Bio Disc BB dla 12 osób


Zobacz, jak wygląda montaż przydomowej oczyszczalni biologicznej Bio Disc


Relacja użytkowników oczyszczalni BioDisc
To produkt premium. Wykonany jest metodą RBC- złóż obrotowych. Zbiornik ma prostą konstrukcję, wykonany jest z GRP (żywica poliestrowa), który dodatkowo jest wzmocniony włóknem szklanym, dzięki temu jest odporny na działanie sił gruntowych, nienasiąkliwy i agresywne środowisko. Powierzchnia zabudowy jest mała. Oczyszczalnia pracuje cicho, nie wydziela nieprzyjemnych zapachów. Silnik o mocy 50W sprawia, że są niskie koszty eksploatacji. Posiada zintegrowaną pompownię oraz system detekcji awarii.

W osadniku wstępnym rozpoczyna się proces biologicznego oczyszczania ścieków, następnie po kilku etapach, wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika przydomowej oczyszczalni. W notyfikowanym laboratorium (norma PN-EN:12566-3) zostały przebadane oczyszczalnie i dzięki temu można zrzucić oczyszczony ściek do gruntu lub na podstawie pozwolenia do wód powierzchniowych.

Montaż


Polecamy doświadczonych zewnętrznych instalatorów, którzy są odrębnymi od Dom i Woda, działającymi na własny rachunek podmiotami prawnymi, do montaży zakupionych u nas oczyszczalni, zbiorników na deszczówkę: naziemnych i podziemnych. Polecani przez nas instalatorzy wykonują montaże na terenie całego kraju. Po zakupie oczyszczalni przekazujemy kontakt do instalatora, który podczas bezpłatnej wizyty zaplanuje profesjonalną instalację urządzeń w ogrodzie i przygotuje propozycję kosztu montażu.
 
Dokumenty:

Instalacja oczyszczalni wymaga zgłoszenia robót budowlanych  do właściwego Starostwa Powiatowego.

Wiemy, że wymaga to znajomości przepisów, procedur i dokumentacji, a dodatkowo biurokracja zajmuje czas, dlatego zrobimy to za Ciebie.

 
Usługa zawiera przygotowanie dokumentacji i przeprowadzenie zgłoszenia robót budowlanych na bazie danych producenta i dokumentów przekazanych przez klienta. Kompletna uzgodniona z Starostą dokumentacja jest przedkładana przez klienta w odpowiednim Urzędzie Gminy wraz ze zgłoszeniem rozpoczęcia użytkowania instalacji po jej zamontowaniu i uruchomieniu.


     Procedura przygotowania dokumentów do zgłoszenia wygląda następująco:
 
1. Opłata za wniosek – zlecenie wykonania zgłoszenia, przy zakupie oczyszczalni BioDisc usługa jest bezpłatna.
 
2. Przygotowanie wniosku z załącznikami 2-4 dni robocze, od momentu przesłania kompletnych dokumentów. Weryfikacja informacji na geoportalu i MPZP, w celu sprawdzenia, jaki rodzaj oczyszczalni możliwy jest do realizacji.
 
3. Prześlemy na maila wypełnione dokumenty,
 
4. Twoim zadaniem będzie złożenie dokumentów osobiście do właściwego Starostwa.
 
5. Oczekiwanie  21 dni do legalizacji, jeśli nie będzie uwag, po upływie 21 dni możesz legalnie montować oczyszczalnię.
 
6. Konieczne jest zgłoszenie rozpoczęcia użytkowania oczyszczalni do właściwego Urzędu Gminy.
 
7. Cieszysz się z oszczędności i wygody mając nową instalację z kompletem dokumentacji.
 
 
 
Dodatkowo doradzimy Ci w wyborze rodzaju oczyszczalni, dostosowanej do ilości domowników i warunków administracyjno – gruntowych, dostarczymy zakupiony towar i polecimy doświadczonych montażystów do instalacji.


Do uzupełnienia dokumentów będziemy potrzebować danych od dostawcy oczyszczalni (my się tym zajmiemy)  oraz tych, które  tylko Ty możesz nam przekazać:

1. Adresu inwestycji, aby ustalić właściwy Urząd Gminy/Starostwa.

2. Aktualnej mapy zasadniczej ze Starostwa Powiatowego w skali 1:500 lub 1:1000 w wersji elektronicznej(formaty DWG,PDF,JPG) - konieczny załącznik do wniosku oraz do sporządzenia mapy lokalizacji oczyszczalni.

3. Zaświadczenia z UG lub podmiotu zarządzającego siecią wodno-kanalizacyjną na terenie gminy o braku dostępu do kanalizacji sanitarnej.

4. Inne dokumenty - możesz zostać poproszony o nie po wstępnej weryfikacji inwestycji przez projektanta lub uwagach Starostwa do zgłoszenia.

5. Rodzaju oczyszczalni – po uzgodnieniu z dostawcą.

6. Ilości osób przebywających na stałe w gospodarstwie

7. Rodzaju gruntów

8. Poziomu wód gruntowych.

9. Głębokości, na której rura kanalizacyjna wychodzi z budynku

10. Rodzaju drenażu
 
Po zakończeniu montażu należy zgłosić we właściwym urzędzie rozpoczęcie użytkowania oczyszczalni.

 
UWAGA:

Usługa nie zawiera kosztów ew. badań geologicznych, uzgodnień kolizji sieci uzbrojenia terenu, uzyskania zgody Wód Polskich na odprowadzenie ścieków do otoczenia itp.
W przypadku sprzeciwu Starosty z przyczyn niezależnych od nas (np. z powodu braku danych ze strony klienta o projekcie kanalizacji w okolicy itp.) nie zwracamy kosztów wykonanej usługi.
 


Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak działa

Ścieki z gospodarstwa domowego wpływają do osadnika wstępnego, gdzie w sposób mechaniczny następuje redukcja zawiesiny. Cząstki lżejsze wypływają na powierzchnię, cięższe opadają na dno tworząc osad. Pozbawiony frakcji stałej, ale biologicznie nieoczyszczony ściek, wpływa do pierwszej strefy biologicznej. Tu, na powoli obracających się tarczach narasta biomasa, która żyjąc konsumuje związki organiczne zawarte w ściekach. Podczyszczony ściek jest dawkowany poprzez system kubeczków do drugiej strefy biologicznej, gdzie następuje jego doczyszczenie.  Obumierająca błona biologiczna opadająca z tarcz osadza się w osadniku wtórnym. Wysokiej jakości oczyszczone ścieki są odprowadzane do odbiornika przydomowej oczyszczalni ścieków.

Ściek oczyszczony

Oczyszczalnia przydomowa BioDisc® została przebadana w notyfikowanym laboratorium zgonie z wymogami najnowszej normy  PN-EN:12566-3, dzięki czemu istnieje możliwość zrzutu ścieku oczyszczonego do gruntu lub, po uzyskaniu niezbędny pozwoleń, do wód powierzchniowych jak rzeki, strumienie, jeziora.

Panel kontrolny

Każda domowa oczyszczalnia ścieków BioDisc® dostarczana jest z elektronicznym panelem kontrolnym wyposażonym w cyfrowy wyświetlacz. Informuje on o prawidłowej pracy lub wystąpieniu potencjalnego błędu. Jego zaletą jest umiejętność diagnozy problemu poprzez wyświetlenie kodu błędu, np. brak zasilania, spalony bezpiecznik, awaria silnika.

Przydomowe oczyszczalnie ścieków BioDisc® BA/BB występują także w opcji ze zintegrowaną pompownią ścieku oczyszczonego, dzięki czemu otrzymujemy dwa urządzenia w jednym przy małej powierzchni zabudowy i niskich kosztach eksploatacji.

Oczyszczalnie przydomowe występują w czterech wersjach wysokościowych, w zależności od głębokości doprowadzenia ścieku (45cm, 75cm, 100cm, 125cm). Istnieje jednak możliwość zastosowania dodatkowych nadstawek systemowych.

 

Korzyści:

 • Wysoka skuteczność potwierdzona badaniami zgodnie z PN-EN:12566-3+A2:2013
 • Mała powierzchnia zabudowy
 • Prosta konstrukcja
 • Cicha praca
 • Brak nieprzyjemnych zapachów
 • Niskie koszty eksploatacji, silnik mocy 50W
 • Brak sprężarek, dyfuzorów, elektrozaworów, filtrów
 • System detekcji awarii
 • Opcjonalna zintegrowana pompownia
 • Sprawdzona od 1974 roku technologia znana w Europie


Zalety oczyszczalni biologicznej Kingspan BioDisc i przewaga konkurencyjna

Dlaczego oczyszczalnia BioDisc zasługuje na miano lepszej niż inne ?

 1.  Oczyszczalnia produkuje bardzo dobrze oczyszczony ściek bez względu na:

- nierównomierny dopływ ścieku (np. przerwy urlopowe);

- większej ilości chemii;

- wizyt gości, czyli zwiększonej ilości ścieku;

2. BioDisc jest prostszy w budowie od tradycyjnych systemów w oczyszczalniach biologicznych.

W oczyszczalni Kingspan nie ma dmuchawy, elektrozaworów, dodatkowych pomp, sterownika. Jest jeden oszczędny silnik elektryczny napędzający złoże obrotowe, który bezawaryjnie  może pracować 10 lat i więcej. Ewentualna wymiana lub naprawa jest standardem eksploatacyjnym.

3. Nieprzyjemne zapachy nie są wyczuwalne, ponieważ  nie ma dmuchaw, które powodują wydmuch nieświeżych oparów z wnętrza oczyszczalni.

4. Cicha praca silnika oczyszczalni, nawet kiedy stoimy obok nie słychać hałasu, a to dzięki braku dmuchaw w urządzeniu.

5. Oczyszczalnia BioDisc jest idealna również na używanie w okresach sezonowych, urlopach, gdy są przerwy w korzystaniu np. w hotelach, restauracjach, kurortach wypoczynkowych. Dlaczego? Otóż nawet przy zmniejszonym dopływie ścieku do 10% oczyszczalnia działa prawidłowo. W innych technologiach dostępnych na rynku szczególnie bazujących na osadzie czynnym, musimy mieć 50% wypełnienia zbiornika, bo w przeciwnym razie osad zaczyna zwiększać swoją objętość, co powoduje nieprawidłowe działanie oczyszczalni.

 
Dlaczego warto zainstalować oczyszczalnię BioDisc? Przeczytaj na naszym blogu:

https://www.domiwoda.pl/a85,4-powody-dla-ktorych-warto-postawic-na-oczyszczalnie-przydomowe-biodisc.htmlGłówne korzyści z instalacji przydomowej oczyszczalni ścieków:

Inwestycja na lata - jest znacznie trwalszym rozwiązaniem niż tradycyjne szambo. Tworzywo sztuczne, z którego wykonane są zbiorniki na oczyszczalnie są niezwykle odporne na działanie czynników zewnętrznych, w tym substancji chemicznych.

Tania eksploatacja - szambo na pierwszy rzut oka wydaje się mniej kosztowną inwestycją, jednak oczyszczalnię opróżnia się jedynie raz w roku, co znacznie obniża koszty użytkowania.

Zwrot inwestycji w ciągu 5 lat - jest to możliwe dzięki stosunkowo rzadkiemu opróżnianiu (1x w roku) 


Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń: 533 327 679 lub napisz: bok@domiwoda.pl