5,0 Opinie w Google opinie z Google

4 powody, dla których warto postawić na przydomowe oczyszczalnie BioDisc

Opublikowano dnia 04-11-2021
Ekologia, komfort użytkowania, innowacyjny system i niskie koszty eksploatacyjne - oto najważniejsze cechy i zalety oczyszczalni biologicznych BioDisc, które właśnie pojawiły się w sklepie Dom i Woda. Dzisiaj przybliżamy Wam te produkty, pokazując 4 mocne dowody, dlaczego są one świetnym wyborem.

Oczyszczalnie biologiczne BioDisc - pół wieku historii udoskonalania

Pierwsza przydomowa oczyszczalnia biologiczna BioDisc marki Kingspan wyprodukowana została w 1974 r. Od tego czasu przeszła szereg modyfikacji i udoskonaleń, podążając z duchem czasu i rozwojem technologii.

Obecnie jest to bogata oferta produktów o wielkościach dostosowanych zarówno do potrzeb rodzinnego gospodarstwa domowego (BioDisc BA - do 6 osób) aż po rozwiązania dla nieruchomości wielorodzinnych, komercyjnych, przemysłowych i całych wsi (BioDisc BN - do 300 osób).  

Co je wyróżnia?

Przede wszystkim budowa i zastosowane rozwiązania oparte o innowacyjny system. Te przydomowe oczyszczalnie biologiczne:
  • wykonane są z żywicy poliestrowej wzmocnionej włóknem szklanym, dzięki czemu zyskują dużą odporność na agresywne środowisko,
  • są nieprzepuszczalne dla wody i można je stosować w gruntach o różnym charakterze;
  • bazują na unikatowej technologii tarczowych złóż biologicznych, z czego wynika najwięcej korzyści użytkowych i ekonomicznych;
  • przydomowe oczyszczalnie ścieków dla rodzin BioDisc BA/BB wyposażone są także w pompę ścieku oczyszczonego, dzięki czemu klienci otrzymują dwa, zintegrowane urządzenia w jednym;
  • mają kompaktowe wymiary, nie wymagają więc dużej powierzchni zabudowy i można je stosować na niewielkich nieruchomościach.
Z innowacyjnego systemu tarcz w strefie biologicznej wynika szereg korzyści, które sprawiają, że przydomowe oczyszczalnie ścieków BioDisc to właściwy wybór dla każdej nieruchomości pozbawionej możliwości przyłącza do kanalizacji miejskiej.

Powód nr 1 - Oszczędności

Kluczową różnicą pomiędzy przydomowymi oczyszczalniami ścieków BioDisc a klasycznymi rozwiązaniami jest sposób dostarczania tlenu w celu rozwoju biomasy. W standardowych rozwiązaniach jest to system dmuchaw, dyfuzorów i filtrów, który pobiera powietrze z zewnątrz i wtłacza je do strefy biologicznej
W oczyszczalni BioDisc rolę tę pełnią tarcze. Które obracają się i w ten sposób, przy każdym wynurzeniu pobierają tlen z powietrza atmosferycznego.
System ten minimalizuje koszty eksploatacyjne. Nie ma konieczności regularnej wymiany elementów typu dmuchawy, dyfuzory i filtry. Co więcej, unikamy kosztów ewentualnych napraw.  
Kolejną zaletą jest energochłonność. Oczyszczalnie biologiczne BioDisc są ekologicznymi rozwiązaniami, których praca oparta została na niewielkim silniku. Takie rozwiązanie znacznie ogranicza pobór prądu. W przypadku najmniejszych, rodzinnych wersji różnice nie są ogromne, jednak wzrastają wraz z wielkością oczyszczalni i przy dużych opcjach są już znaczące.

Powód 2 - Cisza

W tradycyjnych przydomowych oczyszczalniach ścieków największe natężenie hałasu powodują dmuchawy, których praca może być słyszalna z odległości metrów. W przypadku niewielkich nieruchomości i zlokalizowania ich blisko zabudowy może być to uciążliwe zwłaszcza w nocy, gdy słyszane dźwięki są dwukrotnie silniejsze.
Zastąpienie tradycyjnego systemu tarczami obrotowymi powoduje, że przydomowe oczyszczalnie ścieków BioDisc pracują bezszelestnie.

Powód nr 3 - Eliminacja przykrych zapachów

W przypadku tradycyjnych systemów system pobiera z zewnątrz dużo powietrza, gdyż tlen niezbędny jest do powstania bakterii. Powietrze następnie jest wydmuchiwane na zewnątrz do zbiornika oczyszczalni i jego nadmiar odprowadzany jest poprzez instalacje kanalizacji ponad dach budynku. Chociaż wylot powietrza umiejscowiony jest ponad dachami, to i tak wystarczą niesprzyjające warunki atmosferyczne np. zły kierunek wiatru, albo jego brak czy intensywne opady, by nieprzyjemne zapachy były intensywniejsze i bardziej odczuwalne dla przebywających w pobliżu osób. Dyskomfort zwiększa ponadto nawet minimalne rozszczelnienie, usterka czy uszkodzenie w oczyszczalni, oraz instalacji kanalizacyjnej.
Tymczasem Oczyszczalnie ścieków BioDisc niemal całkowicie wyeliminowały ten problem poprzez zastosowanie systemu tarcz obrotowych, które pobierają niewiele tlenu, zatem oddają go na zewnątrz też w znikomej ilości.   Ma to kolosalne znaczenie dla komfortu użytkowania.

Powód 4 - Elastyczność pracy

Każda przydomowa oczyszczalnia ścieków do prawidłowej pracy potrzebuje stałego minimalnego progu obciążenia. Tradycyjnie wynosi on około 40-50% dopływu nominalnego. W przypadku przydomowych oczyszczalni ścieków BioDisc udało się zmniejszyć ten próg do 10%.

Co to oznacza?

Ogromną elastyczność.  

Tradycyjne systemy trudno jest zamontować "na przyszłość", gdy właściciele właśnie budują dom i myślą o powiększeniu rodziny za kilka lat. Minimalne obciążenie generowane przez dwie osoby może być niewystarczające do utrzymania prawidłowego funkcjonowania oczyszczalni przygotowanych dla 4, czy 6 osób.  
Na podobny problem natykają się właściciele nieruchomości sezonowych lub też np. pokojów na wynajem, w których więcej osób przebywa jedynie w określonych miesiącach w ciągu roku. Tradycyjne, większe systemy w takich wypadkach się nie sprawdzają, a małe nie wystarczają w okresie największego obciążenia.
Oczyszczalnie biologiczne BioDisc eliminują te problemy całkowicie. Czterokrotna redukcja minimalnego progu obciążenia gwarantuje elastyczność systemu i możliwość jego dopasowania do aktualnych warunków w gospodarstwie.  

Jeśli więc szukasz innowacyjnych rozwiązań, które zapewnią Twojej rodzinie maksymalny komfort, pozwolą dbać o środowisko i własny portfel, skontaktuj się z nami. Doradzimy najlepsze rozwiązania oraz przekażemy kontakt do profesjonalnych instalatorów w Twoim regionie, dzięki czemu będziesz miał gwarancję właściwego montażu, który jest niezbędny do optymalnego funkcjonowania całego systemu.

Skontaktuj się z nami: 533 327 679
 

Dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie rozmawiamy o dotacjach, przepisach i montażu oczyszczalni. Dowiesz się dlaczego instalacja oczyszczalni jest opłacalna: link do grupy Zobacz 

Biologiczna oczyszczalnia BioDisc dla 6 osób

Galeria

Pozostałe wpisy