5,0 Opinie w Google opinie z Google

Akcesoria do podziemnych zbiorników na wodę deszczową, które zwiększą ich funkcjonalność

Opublikowano dnia 28-06-2022

Popularność podziemnych zbiorników na wodę deszczową stale rośnie. Jest to wprawdzie większa i kosztowniejsza inwestycja niż w przypadku opcji naziemnych, jednak wiele osób przekonuje szybka stopa zwrotu oraz szersze możliwości wykorzystania wody deszczowej. Jeśli jesteś jednym z nich i myślisz o instalacji urządzenia lub już się w niego zaopatrzyłeś, z pewnością zainteresują Cię akcesoria do podziemnych zbiorników na wodę deszczową, które zwiększają ich funkcjonalność i przedłużają żywotność. 

Sitka filtrujące do podziemnych zbiorników na wodę deszczową

Sitka filtrujące są niezbędnym akcesorium, które zapewnia dopływ wstępnie oczyszczonej wody.

Sitko filtrujące jest otwartym pojemnikiem wykonanym z wytrzymałego i odpornego tworzywa sztucznego. Montuje się je bezpośrednio przy rurze dopływowej. Jego zadaniem jest zatrzymywanie zanieczyszczeń w postaci liści, kamieni i drobnych gałęzi. 

Sitko filtrujące może być jedynym elementem oczyszczającym, jeśli deszczówka wykorzystywana jest do podlewania ogrodu, mycia kostki lub samochodu.

W przypadku gdy jej przeznaczenie jest szersze np. będzie użytkowana także w pralkach, czy do spłukiwania toalet, konieczne jest dopasowanie bardziej rozbudowanych systemów filtrujących. W takich sytuacjach najlepiej porozmawiać z doradcą, który wskaże najlepsze rozwiązanie. W Dom i Woda możesz liczyć na darmową analizę Twoich oczekiwań, specyfiki regionu, uwarunkowań posesji. Na jej podstawie przygotujemy kilka opcji dopasowanych dokładnie dla Ciebie.

Podsumujmy zatem zalety, jakie mają sita filtrujące do podziemnych zbiorników na wodę opadową.

l  Oczyszczają wodę z większości zanieczyszczeń zarówno większych, jak i mniejszych;

l  Dostarczają do zbiorników wodę czystą i przygotowaną do wykorzystania do podlewania ogrodu, trawnika oraz mycia kostki, samochodu lub narzędzi ogrodowych.

l  Chronią zbiornik przed uszkodzeniem przez ostrzejsze przedmioty.

Wskaźnik poziomu wody w zbiornikach podziemnych na deszczówkę

Wskaźnik poziomu wody jest niezbędnym akcesorium do podziemnych zbiorników na deszczówkę, które pozwala kontrolować obieg cieczy i zapobiega przepełnieniu pojemnika.

Początkowo mierniki tego typu wykorzystywane były w szambach. Jednak ich funkcje doskonale sprawdzają się także w systemach małej retencji. 

Dzisiejsze wskaźniki poziomu wody są wygodnymi, cyfrowymi urządzeniami, których zaletą jest właściwie bezobsługowe działanie. Wiele z nich działa na zasadzie sygnału Wi-Fi. Są one zsynchronizowane z telefonem. Odpowiednia, darmowa aplikacja producenta zbiera i przetrzymuje dane.

Wskaźnik poziomu wody pozwala na reakcję w sytuacji, gdy opadu zgromadziło się za dużo. To sygnał, że trzeba uruchomić systemy zraszające, umyć kostkę, samochód lub zamknąć dopływ (w starszych systemach retencyjnych), aby zbiornik się nie przepełnił.

Ponadto, woda nie może długo zalegać w zbiorniku, gdyż może to doprowadzić do namnażania się bakterii i gnicia nagromadzonej cieczy. Dlatego tak istotne jest stałe opróżnianie, a właściwie ciągła cyrkulacja wody w zbiorniku podziemnym.

Wskaźniki poziomu wody do podziemnych zbiorników na deszczówkę - zalety:

l  łatwy montaż - część z produktów można zainstalować samodzielnie;

l  bezobsługowe działanie;

l  długa żywotność baterii (nawet 4 lata);

l  utrzymanie ciągłości obiegu cieczy w zbiorniku;

l  zapobieganie procesom gnilnym.

Skoro woda została dostarczona do podziemnego zbiornika na deszczówkę, trzeba ją teraz komfortowo, bezwysiłkowo oraz optymalnie wykorzystać.

Tutaj niezbędne okazuje się kolejne z naszych akcesoriów.

Pompa do deszczówki - dlaczego warto w nią zainwestować

Pompa do deszczówki powinna znaleźć się na wyposażeniu każdego podziemnego zbiornika. Wypompowanie całej wody ręcznie jest nie tylko czasochłonne, ale też niemożliwe. Bez pompy do deszczówki nie będziesz w stanie optymalnie wykorzystać zebranych zapasów.

Konsekwencje to jednak nie tylko większe zużycie bieżącej wody.

Zbyt długie zaleganie deszczówki w zbiorniku może doprowadzić do procesów gnilnych, namnażania się bakterii i grzybów. W dłuższym okresie będzie to oznaczało zwiększenie konieczności oczyszczania i konserwacji zbiorników lub też skróci ich żywotność.

Pompy do podziemnych zbiorników na wodę deszczową działają pod ciśnieniem. Warto zainwestować w automatyczne pompy do deszczówki, które samoczynnie uruchamiają się po otwarciu np. kranu ogrodowego, zraszaczy, czy węża. Większość dostępnych obecnie rozwiązań doskonale radzi sobie również z resztkami drobnych zanieczyszczeń pozostałych w deszczówce, stanowiąc dodatkowy element filtrujący.

Dzięki temu dostarczają czystą, zimną wodę idealną nie tylko do podlewania i mycia. Bez obaw możesz ją wykorzystywać również do mycia okien, do prania ręcznego i w pralce oraz spuszczania wody w toalecie lub bidecie.

Rynek oferuje Ci obecnie 3 rodzaje pomp do podziemnych zbiorników na wodę opadową.

l  Pompy zatapialne do deszczówki to urządzenia o szerokich funkcjonalnościach, chętnie wybierane przez klientów ze względu na stosunkowo niewielki koszt. Wykorzystywane są zazwyczaj w przydomowych, podziemnych zbiornikach na wodę deszczową. 

l  Pompy hydroforowe obecnie są częstą alternatywą dla wcześniejszych pomp zatapialnych. Są w pełni zautomatyzowane. Mogą pobierać wodę nawet do 8-9 metrów głębokości.

l  Pompy głębinowe warte są rozważenia w przypadku bardzo rozbudowanych systemów np. w zbiornikach retencyjnych. Są niezwykle efektywne i wydajne. Najczęściej montujemy je w zbiornikach przy gospodarstwach wiejskich, a także przy przedsiębiorstwach i instytucjach publicznych.

Podsumujmy zalety pomp do deszczówki:

l  efektywne wykorzystanie zgromadzonej wody deszczowej;

l  maksymalne oszczędności zużycia bieżącej wody;

l  szybszy zwrot inwestycji;

l  zapobieganie procesom gnilnym;

l  dodatkowa filtracja wody deszczowej.

Dom i Woda - pełny wybór akcesoriów najlepszej jakości

W Dom i Woda posiadamy rozwiązania uniwersalne i dedykowane konkretnym markom. Znajdziesz u nasz szereg akcesoriów do podziemnych zbiorników na wodę deszczową, które poprawią funkcjonalność Twojego systemu retencji oraz wydłużają czas jego użytkowania.

Jeśli nie jesteś pewny, jaka opcja jest dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami. Bezpłatnie udzielimy Ci wszystkich wskazówek i porad. Nasi doradcy przeanalizują Twoje potrzeby oraz warunki na posesji, aby zapewnić Ci optymalne rozwiązania.

 

 


Galeria

Pozostałe wpisy