Od 6 do 15 lipca 2014 przebywamy na urlopie. W tym czasie nasi doradcy nie będą dostępni.
Złożone zamówienia będą zrealizowane po 15 lipca.

5,0 Opinie w Google opinie z Google

Ranking oczyszczalni biologicznych

Opublikowano dnia 08-10-2023

Ranking przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków

Przydomowe oczyszczalnie ścieków stanowią alternatywę dla szamba. Są doskonałym rozwiązaniem dla działek, które nie posiadają dostępu do kanalizacji. Dzięki temu najlepsze szamba i oczyszczalnie ścieków znajdują swoje zastosowania wśród właścicieli domów jednorodzinnych lub firm. Jednak decydując się na konkretną oczyszczalnię ścieków warto wziąć pod uwagę ranking oczyszczalni przydomowych. Z pewnością pomoże nam on w wyborze konstrukcji, która spełni nasze wszystkie oczekiwania.

Co wziąć po uwagę? Ranking oczyszczalni biologicznych

Wyszukując hasło: biologiczna oczyszczalnia ścieków ranking, każda osoba może brać pod uwagę inne czynniki determinujące to, czy dana oczyszczalnia będzie odpowiednia. Dla jednych będą to technologie oczyszczania i efektywność oczyszczania, dla innych opinie użytkowników oraz koszty eksploatacji i częstotliwość opróżniania. Dlatego warto na początku zaznaczyć, że każda oczyszczalnia, która jest odpowiednio zamontowana oraz użytkowana, jest dobrą konstrukcją. Jednak wybór oczyszczalni może być łopotliwy dla osób, które nie są zaznajomione z tym tematem, więc przygotowaliśmy ranking przydomowych oczyszczalni ścieków. Pomoże Ci on poznać wszystkie zalety oczyszczalni dostępnych obecnie na rynku oraz podjąć świadomą decyzję.

Najlepsze oczyszczalnie biologiczne ranking

Oczyszczalnia biologiczna AquaClean + Plus JFC Polska to jeden z najlepszych wyborów dla osób szukających automatycznej i odpornej na zmiany oczyszczalni - pracuje ona w systemie SBR, wykorzystując połączenie dwóch technologii osadu czynnego i złoża biologicznego. Jest to układ dwukomorowy z 2 niezależnymi dyfuzorami, co zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów. Znajdziesz ją w poniższym linku: 

AquaClean JFC

W przydomowe oczyszczalnie ścieków ranking nie można pominąć oczyszczalni biologicznych.
Wśród nich znajdują się takie firmy jak Kingspan, Haba, BIOSET, BioTech i wiele, wiele innych.

Oczyszczalnia ze złożem biologicznym składa się z trzech komór, w tym osadnika wtórnego i tej, pełniącej rolę osadnika wstępnego . Bakterie tlenowe oraz beztlenowe w dopływających ściekach biorą udział w biologicznym oczyszczaniu ścieków. Proces oczyszczania może także na początku napowietrzać wstępnie ścieki. Pod koniec następuje proces doczyszczenia. Działanie oczyszczalni w czasie oczyszczania tlenowego powinna wspierać solidna konstrukcja. Neutralizacja i podczyszczenie ścieków są ważnym etapem oczyszczania biologicznego.

Dobrym wyborem z ktej kategorii jest Haba Bio Easy Flow. Jej zaletą jest pompa elektryczna w zestawie, dzięki czemu nie ma konieczności stosowania przepompowni. Procesy oczyszczania zachodzą w niej cyklicznie. Jednak istnieje ryzyko, że ścieki zostaną odprowadzone wraz z osadem czynnym.

Polecamy także Kingspan BioFicient - działa na zasadzie organicznego rozkładu substancji organicznych w ściekach. Standardowo, ścieki kierowane są na samym początku do osadnika gnilnego, a następnie zachodzi sedymentacja. Jest to jedna z najczęściej wybieranych firm.

Z kolei w ofercie firmy BIOSET znajdziesz oczyszczalnię dla nawet 300 osób. Wybieranie osadu w takiej oczyszczalni następuje zaledwie raz na rok.


Jakie oczyszczalnie przydomowe warto rozważyć?

Dobrym wyborem jest także hybrydowa oczyszczalnia ścieków działająca na zasadzie osadu czynnego i złoża biologicznego. Przykładem może być oczyszczalnia Bio DUO-Hybryda 4, którą cechuje niskie zużycie energii elektrycznej. W przypadku dużych gospodarstw domowych polecamy BamarTech Biosolid. Cała konstrukcja tej oczyszczalni znajduje się pod ziemią, a w jej komorach zachodzi proces oczyszczania nieczystości. Z kolei w małych gospodarstwach sprawdzi się JFC AQUA.  Popularnym wyborem są także oczyszczalnie z drenażem. Na naszej stronie www znajdziesz taką w kompletnym zestawie wraz z m.in. zbiornikiem na oczyszczone ścieki i rurami drenażowymi. Do odprowadzania ścieków możemy wykorzystać tunele rozsączające. W gratisie jest biopreparat, który zapobiega zatykaniu się perforowanych części. Wiele osób decyduje się również na Graf Bio-Max. Instytut Techniki Budowlanej potwierdził, że skutecznie oczyszcza ścieki i jest bezpieczny dla wody gruntowej oraz posiada certyfikat CE zgodny z normą PN-EN. Z kolei Graf Acti-Bio również efektywnie oczyszcza ścieki, rozdzielając nieczystości na te pływające i nie. Znana jest również firma Ekopol. Wiele osób decyduje się również na czujnik napełnienia szamba alert GMS.


Przydomowa oczyszczalnia ścieków ranking - podsumowanie

Różne oczyszczalnie ścieków posiadają odmienne od siebie cechy, którymi się charakteryzują. Jedne posiadają większą odporność na niskiej jakości ścieki, a inne wysoki stopień redukcji zanieczyszczeń. Warto zawsze porównać ze sobą różne możliwości, by być świadomym korzyści oraz wad danego produktu. Znajdź najlepsze oczyszczalnie na domiwoda.pl! Porównaj ceny i skontaktuj się z nami, by dowiedzieć się więcej o naszych produktach. Gospodarstwa, które nie mają możliwości przyłączenia się do sieci kanalizacyjnej, powinny wziąć pod uwagę oczyszczalnię drenażową, oczyszczalnię tunelową lub biologiczną. Każda z nich jest tańsza od utrzymania zbiornika bezodpływowego. Pamiętaj, że ważna jest także wielkość działki - w przypadku domów jednorodzinnych, oczyszczalnia o pojemności do 10 m3 powinna być położona wobec innych budynków mieszkalnych na odległość co najmniej 5 m. Należy również zapoznać się z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 18 listopada 2014 r. w sprawie warunków, jakie należy spełnić przy wprowadzaniu ścieków do wód lub do ziemi. Istotne jest także położenie najbliższej rury kanalizacyjnej oraz głębokości wód gruntowych. Jednak te kwestie należy wziąć pod uwagę na etapie montażu oczyszczalni. Jeśli posiadasz jeszcze jakieś pytania to serdecznie zapraszamy do kontaktu.


Galeria

Pozostałe wpisy